Санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 23.11.2016 року набрав чинності новий Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками постраждалих громадян в частині вільного вибору ними санаторно-курортного закладу, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 „Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Міністерство соціальної політики України ініціювало прийняття такого рішення з метою надання можливості найбільш соціально-вразливій категорії осіб вибирати за бажанням будь-який заклад України для санаторно-курортного лікування або отримувати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки.

Починаючи із 2017 року діє новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Він, зокрема, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому, кожному буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку. Розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення постраждалих громадян у 2017 році становить:

– для осіб  1 категорії  – 5250,00 грн.;

– для осіб 1 категорії із спинальним профілем захворювання – 17390,00 грн.;

– для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного із батьків або особи яка їх замінює – 10840,00 грн.

Крім права самостійного вибору, також постановою Уряду передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування, і порядок виплати такої компенсації. (Розмір компенсації буде встановлюватися Кабінетом Міністрів України починаючи з 2018 року)

Потреба на 2017 рік в оздоровленні по Київській області складає 6113 осіб 1 категорії та 52 дитини-інваліда, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків.

Міністерством соціальної політики України, враховуючи зазначені розміри вартості путівок, виділено кошти на Київську область для оздоровлення постраждалих осіб  в сумі 26 384 250,00 грн. , що складає лише  80 відсотків від потреби.

Враховуючи зазначене, 1211 осіб 1 категорії не будуть забезпечені у    2017 році санаторно-курортним оздоровленням.

Звертаємо увагу, що строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

  • для громадян, віднесених до категорії 1, — 18 днів;
  • для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — до 35 днів;
  • для дітей з інвалідністю — від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.

Безоплатне забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.

За більш детальною інформацією, звертатися до департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за адресою:      м. Київ, площа Лесі Українки 1, каб. № 627, т. (044) 286-83-04