Інформація щодо роботи управління захисту населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи станом на 01.06.2016 року

Ситуацію у сфері забезпечення природної і техногенної безпеки останніми роками можна охарактеризувати як стабільну, разом з тим, ще досі існує ряд проблем, які потребують комплексного підходу до подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

На території Київської області станом на 01.01.2016 проживає 646 892 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі:

27 036 інвалідів-чорнобильців першої категорії, захворювання яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи, 27 049 – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 583 838 потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з них 108 571 дітей (204 – діти – інваліди ЧАЕС) та 441 301 потерпілих 4 категорії.

 

Соціальний захист населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи 

 

Соціальний захист населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється фінансуванням за 6 напрямками бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», головним розпорядником коштів якої є Міністерство соціальної політики України.

Департаментом профінансовано кошти райміськуправлінням соціального захисту населення області за даними напрямками в сумі  191,73 млн.грн., із них:

  • доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведені на нижче оплачувану роботу та у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 45,02 млн. грн.;
  • компенсація сім’ям з дітьми та витрати на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 6,48 млн. грн.;
  • щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування – 118,3 млн. грн.;
  • компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 7,2 млн. грн.;
  • обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 17,4 тис. грн.;
  • оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 14,72 млн. грн.;

 

Оздоровлення постраждалих громадян

 

  У 2016 році  виявили бажання оздоровитися 5698 осіб із них: 5647 постраждалих громадян 1 категорії та 51 дитина-інвалід, інвалідність яка пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків.

            Міністерством соціальної політики України у 2016 році виділено на Київську область 28,03 млн. грн., що дасть змогу 100 відсотково  забезпечити постраждалих громадян санаторно-курортними путівками.

              Відповідно 08.02.2016 року департаментом подано оголошення до вісника державних закупівель про початок відкритих торгів  на закупівлю послуг з оздоровлення постраждалих громадян.

               24.03.2016 року  відбулося розкриття пропозицій конкурсних торгів із закупівлі послуг з безоплатного оздоровлення постраждалих громадян.

               За результатами проведених конкурсних торгів  із закупівлі послуг з безоплатного оздоровлення постраждалих громадян, що відбулося 08.04.2016 року визначено 17 переможців

№ п/п Найменування
1 Товариство з обмеженою відповідальністю Санаторій “Київ” плюс,
2 Приватне акціонерне товариство “Санаторно-готельний комплекс “ДНІПРО-БЕСКИД”;
3 Філія-санаторій “Смерічка” Приватного підприємства загальнополітичного видання “Сільські вісті” газети захисту інтересів селян України;
4 Дочірнє підприємство Клінічний санаторій “Карпати” ПАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”
5 Дочірнє підприємство ПАТ “Подільський цемент” – санаторію “Лісова Пісня”
6 Дочірнє підприємство “Клінічний санаторій ім. Горького” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоовниця”;
7 Державне підприємство Лікувально-профілактичний комплекс “Феофанія” Національної академії наук України,
8 ТОВ “Примор’я”
9 Дочірнє підприємство санаторій “Верховина” ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України  “Укрпрофоздоровниця”
10 Комунальне підприємство Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення “Дениші” Житомирської обласної ради
11 Приватне акціонерне товариство “Приазовкурорт”;
12 Дочірнє підприємство “Санаторно-курортний комплекс “Моршинкурорт” ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів федерації профспілок України “Укрпрофоздоровниця”
13 Дочірнє підприємство “Південь-Курорт-Сервіс” на базі санаторію “Орізонт”
14 Дочірнє підприємство “Санаторій  “Поляна” закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”
15 Приватне акціонерне товариство “Трускавецькурорт”;
16 ПАТ санаторій “Мошногіря”
17 Товариство з обмеженою відповідальністю “Санаторій “Барвінок”, офтальмологічний санаторій,

 

 та відповідно з ними укладено угоди на оздоровлення постраждалих громадян.

             При проведені конкурсних торгів департаментом було визначено 67 лотів, за результатами торгів встановлено, що по 27 лотах торги не відбулися (у зв’язку із відсутністю учасників по деяким  лотам, а також частково за лотами подано менше двох пропозицій конкурсних торгів)

             За результатами проведених торгів департаментом закуплено 4309 путівок для постраждалих громадян 1 категорії та 36 путівок для дітей-інвалідів.

            Фактичне оздоровлення розпочато з травня 2016 року.

            З метою 100 відсоткового забезпечення постраждалих громадян санаторно-курортними путівками, 07 червня поточного рокудепартаментом додатково подано до Вісника державних закупівель оголошення про початок відкритих торгів  на закупівлю послуг з оздоровлення  постраждалих громадян де, ще планується закупити 1353 путівки.

Про роботу комісій

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012               № 886 та розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 16.10.2012 № 449 створено комісію Київської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (яка дає змогу переглянути розмір призначеної пенсії та здійснити її підвищення).

         У 2016 році проведено одне  засідання комісії, на які було розглянуто 7 справ ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС – 1 категорії

Баришівський, Кагарлицький, Бородянський, Васильківський, Яготинський райони та м. Обухів, м. Бориспіль.

 За рішенням комісії:

по 1 справі прийнято позитивне рішення (видати довідку);

по 5 справам –відмова;

1 справу – відправлено на доопрацювання.

Розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 05.11.1998 року № 594, у відповідності з п.12 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51, утворено комісію Київської облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році (далі – комісія) та затверджено положення про комісію.

За 2016 рік  управлінням підготовлено та проведено одне засідання комісії Київської облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, на якому розглянуто 62 справи.