Новини

У Департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації  24 листопада  2017 року виконуючим обов’язки  директора Департаменту  Дмитром Ликовим проведено розширену нараду за участю  головних архітекторів районів, та міст обласного  і районного значення з метою  зростання позитивної тенденції розвитку у галузі містобудування та архітектури у межах Київської області та надання рекомендацій щодо розроблення містобудівної документації місцевого та регіонального рівня. За порядком денним розглядались наступні питання:

  • Порядок розроблення генеральних планів населених пунктів;
  • Порядок розроблення детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;
  • Видача технічного завдання на виготовлення містобудівної документації;
  • Видача будівельних паспортів на забудову садових, дачних, садибних ділянок;
  • Підготовка документів для видачі державних інтересів щодо розроблення містобудівної документації
  • Обговорення діючого містобудівного законодавства.

В процесі обговорення кожного з питань,  Дмитро Ликов наголосив на відповідальність головних архітекторів за:

  • зміст завдань на розробку проектів містобудівної документації, а саме: генеральних планів населених пунктів та детальних планів окремих територій;
  • детальних планів території за межами населених пунктів;
  • дотримання положень Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», які виникають у практичній діяльності.

Учасники визначили основні проблеми, прогалини та колізії у законодавстві будівельної сфери, зокрема у статтях що стосуються: порядку видачі будівельних паспортів на забудову садових, дачних, садибних ділянок. У ході дискусії, яка тривала майже 5 годин, кожен  мав можливість озвучити свої пропозиції змін до чинних будівельних стандартів, які в подальшому будуть направлені до Мінрегіонбуду.

Дмитро Ликов зробив акцент на активній позиції  керівництва Переяслав-Хмельницького, Володарського, Баришівського районів  щодо розроблення генеральних планів населених пунктів, а на територіях Білоцерківського, Обухівського, районів – щодо детальних планів.

На завершення наради учасники подякували Дмитру Ликову за правильний підхід до реалізації стратегії розвитку Київської області та новим методам керівництва. Закінчилась нарада бурними аплодисментами.