Новини

Останнє засідання архітектурно-містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації у 2017 році 

В департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації 14 грудня 2017 року було проведено чергове та останнє в цьому році засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури

На засіданні розглядались наступні питання та надавались членами містобудівної ради пропозиції і рекомендації:

1. Генеральний план с. Калинове Таращанського району

Необхідність встановлення прибережної захисної смуги водних об’єктів з врахуванням існуючого рельєфу місцевості та доопрацювати проектну межу населеного пункту з виключенням поділу водних об’єктів. Також, рекомендовано опрацювати питання включення території існуючої птахоферми, тіку і комунально-складської зони (поз.53). Переглянути проектне рішення щодо влаштування нової промислової зони з врахуванням доцільності організації рекреаційної території, зони відпочинку біля р. Велика Вовнянка. Нанести всі планувальні обмеження, зокрема підприємств сільськогосподарського напрямку, як існуючих так і проектних. Передбачити заходи щодо зменшення санітарно-захисних зон підприємств для забезпечення санітарного благополуччя населення. Удосконалити вулично-дорожню мережу нових територій села. Передбачити заходи щодо збереження об’єктів охорони культурної спадщини, зокрема пам’яток археології – курганів.

2.Генеральний план поєднаний з детальними планами території с. Погреби Броварського району

Врахувати зауваження рецензії та державні інтереси, надані Київською облдержадміністрацією. Доопрацювати планувальну організацію території населеного пункту з врахуванням її інвестиційного розвитку та впливу м. Києва. Визначитись з рекреаційним і туристичним потенціалом населеного пункту. Забезпечити дотримання природо-охоронних заходів з організації ландшафтного заказника місцевого значення «Зачарована Десна». Уточнити розміри прибережних захисних смуг усіх водних об’єктів. Розробити заходи зі зменшення шкідливого впливу територіальної автодороги Т-10-08.

3.Детальний план території для розміщення об’єктів рекреаційного призначення на території Рокитнянської селищної та Острівської сільської ради Рокитнянського району

Рекомендовано збільшити площу проектування і включити прибережну захисну смугу р. Рось, надати пропозиції щодо її використання. Доопрацювати розділ інженерного забезпечення і навести розрахунки щодо необхідних навантажень на інженерні комунікації та передбачити заходи з пожежної безпеки. Збільшити кількість місць для автостоянки.

4.Детальний план території для розміщення садової забудови в межах Хотянівської сільської ради Вишгородського району

Доопрацювати проект містобудівних умов та обмежень об’єктів будівництва. Врахувати зауваження надані рецензентом та доповнити графічні матеріали каталогом координат червоних ліній.

По закінченню містобудівної ради директор департаменту Дмитро Ликов подякував за плідну роботу впродовж 2017 року та вручив всім  членам містобудівної ради  подяки.

У відповідь члени містобудівної ради висловили щиру вдячність за високий професіоналізм директора, за  вміння об’єднати колектив, та поставити роботу на високий рівень. Члени ради спілкувались, висловлювали свої побажання, та  готовність своєї підтримки.

Закінчилась  рада бурхливими оплесками та дружніми побажаннями.

У Департаменті містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації  24 листопада  2017 року виконуючим обов’язки  директора Департаменту  Дмитром Ликовим проведено розширену нараду за участю  головних архітекторів районів, та міст обласного  і районного значення з метою  зростання позитивної тенденції розвитку у галузі містобудування та архітектури у межах Київської області та надання рекомендацій щодо розроблення містобудівної документації місцевого та регіонального рівня. За порядком денним розглядались наступні питання:

  • Порядок розроблення генеральних планів населених пунктів;
  • Порядок розроблення детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;
  • Видача технічного завдання на виготовлення містобудівної документації;
  • Видача будівельних паспортів на забудову садових, дачних, садибних ділянок;
  • Підготовка документів для видачі державних інтересів щодо розроблення містобудівної документації
  • Обговорення діючого містобудівного законодавства.

В процесі обговорення кожного з питань,  Дмитро Ликов наголосив на відповідальність головних архітекторів за:

  • зміст завдань на розробку проектів містобудівної документації, а саме: генеральних планів населених пунктів та детальних планів окремих територій;
  • детальних планів території за межами населених пунктів;
  • дотримання положень Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», які виникають у практичній діяльності.

Учасники визначили основні проблеми, прогалини та колізії у законодавстві будівельної сфери, зокрема у статтях що стосуються: порядку видачі будівельних паспортів на забудову садових, дачних, садибних ділянок. У ході дискусії, яка тривала майже 5 годин, кожен  мав можливість озвучити свої пропозиції змін до чинних будівельних стандартів, які в подальшому будуть направлені до Мінрегіонбуду.

Дмитро Ликов зробив акцент на активній позиції  керівництва Переяслав-Хмельницького, Володарського, Баришівського районів  щодо розроблення генеральних планів населених пунктів, а на територіях Білоцерківського, Обухівського, районів – щодо детальних планів.

На завершення наради учасники подякували Дмитру Ликову за правильний підхід до реалізації стратегії розвитку Київської області та новим методам керівництва. Закінчилась нарада бурними аплодисментами.