Застосування програмно-цільового методу бюджетування

На виконання листа Міністерства фінансів України від 17.08.2018 № 05110-23-8/21974 в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» департамент фінансів Київської облдержадміністрації разом з експертом з управління фінансами та бюджетного планування Міністерства фінансів України Остріщенко Ю.В. підготував та провів навчальний модуль із застосування програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів.

З 01 січня 2017 року всі місцеві бюджети, які мають прямі взаємовідносини з державним бюджетом, почали застосовувати програмно-цільовий метод у бюджетному процесі. У 2019 році до них повинні приєднатися сільські, селищні та міські (міста районного значення) бюджети. Міністерством фінансів України за підтримки Європейського Союзу реалізується проект міжнародної технічної допомоги «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевого самоврядування».

У рамках реалізації цього компонента Проекту 17-18 вересня 2018 року у Київській облдержадміністрації був проведений тренінг, за участю фахівці новостворених територіальних громад та фінансових управлінь райдержадміністрацій, яким, у свою чергу, необхідно буде провести відповідні тренінги для представників сільських, селищних та міських (міст районного значення) рад, що з 01 січня 2019 року вперше застосовуватимуть ПЦМ у бюджетному процесі.

Під час тренінгу розглянуто як теоретичні, так і практичні питання розробки, затвердження та виконання бюджетних програм.

Навчальний модуль ПЦМ