Розпорядження
Голова адміністрації
07.07.2003
Номер: 381
Р.номер Управління Юстиції

“Про заходи щодо стабілізації ситуації на продовольчому ринку області” (Зареєстровано в Київському обласному управлінні юстиції 10 липня 2003 року за № 30/433)

На виконання доручень Президента України від 27.06.2003 № 1-1/790, Кабінету Міністрів України від 01.07.2003 № 38493 та від 03.07.2003, відповідно до Законів України “Про ціни і ціноутворення”, “Про місцеві державні адміністрації” та з метою поліпшення цінової ситуації на окремі види продовольчих товарів:

1. Тимчасово, до 01.10.2003, повернутися до державного регулювання цін на борошно, хліб, усі види круп і макаронні вироби (далі - основні продовольчі товари), а саме:

1.1. установити, що суб’єкти підприємницької діяльності усіх форм власності – виробники борошна та хліба, при формуванні оптово-відпускних цін на них визначають рівень рентабельності до 5 відсотків;

1.2. обмежити рівень торговельних надбавок до 10 відсотків до оптово-відпускної ціни виробника незалежно від кількості посередників і перепродажу на основні продовольчі товари та цукор. При цьому транспортні витрати включаються додатково в ціну реалізації за фактичними і економічно обґрунтованими розрахунками.

2. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення) у координації з державною інспекцією з контролю за цінами в області, обласним управлінням у справах захисту прав споживачів, обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України утворити робочі групи та здійснювати перевірки формування цін на основні продовольчі товари та цукор.

Про результати перевірок інформувати обласну державну адміністрацію до 01.10.2003 через головне управління економіки облдержадміністрації щовівторка.

3. Державній інспекції з контролю за цінами в Київській області, головному управлінню економіки облдержадміністрації, головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації запровадити щоденний моніторинг цін на основні продовольчі товари та інформувати облдержадміністрацію.

4. Міським головам міст Біла Церква, Бровари, Бориспіль, Славутич, Фастів та Ірпінь забезпечити періодичне проведення моніторингу обсягів продажу основних продовольчих товарів для оперативного виявлення фактів необґрунтованого та незабезпеченого товарними пропозиціями попиту на них, прогнозування зростання цін та своєчасне надходження у торгову мережу продуктів харчування в необхідних обсягах. Про проведену роботу поінформувати облдержадміністрацію до 25 липня 2003 року.

5. Управлінню у справах преси та інформації облдержадміністрації, Київській державній регіональній телерадіокомпанії, редакції газети “Київська правда”, райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення) забезпечити широке інформування населення та всебічне висвітлення у засобах масової інформації заходів, що вживаються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, щодо запобігання необґрунтованому підвищенню цін на основні продовольчі товари та цукор.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Бойка Л.В.

Голова адміністрації

А.А.Засуха