Жовтень 8, 2021

Жителів Київщини запрошують на вихідні в Яготин

Жителям Київщини пропонують на вихідних продожити знайомство з туристичними локаціями регіону. Цього разу йдеться про Яготин.

Інформацію про нього підготували фахівці управління туризму Київської обласної державної адміністрації.

Перша зупинка: ВАТ “Яготинський механічний завод”.

Відстань від Києва:116 км.

Що подивитись: виробничу база Науково-виробничого об’єднання “Цукор”. Продукція Яготинського механічного заводу широко відома та користується попитом за межами України.

Друга зупинка: Цукрозавод.

Відстань від механічного заводу: 650 м.

Що подивитись: завод був збудований у 1911 році поміщиком Терещенком. Для переробки буряків було встановлено центральну парову машину для продуктового відділення в 500 кінських сил та в 250 кінських сил. Після Другої світової війни завод відроджувався з попелища. У 70-х роках ХХ століття він увійшов до складу Науково-виробничого об’єднання “Цукор”. Сьогодні не працює.

Третя зупинка: Яготинський маслозавод.

Відстань від цукрозаводу: 3,5 км.

Що подивитись: свою роботу Яготинський маслозавод розпочав у 1944 році у звичайній просторій хаті. Це був Лісняківський маслосирзавод, на якому виготовляли сметану,морозиво, твердий сир, різні сорти масла з використанням ручної технології. Нині Яготинський маслозавод займає лідируючу позицію з виробництва продукції незбираного молока.

Четверта зупинка: Алея Слави та Алея Героїв.

Відстань від маслозаводу: 750 м.

Що подивитись: мальовничий парк в Яготині приваблює туристів значною кількістю розташованих в ньому пам’яток. Алея Слави споруджена на честь наших земляків, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Відкриває Алею постать Невідомому солдату, від якого доріжка із плит веде до тріумфальної арки, за нею праворуч Братська могила воїнів, які загинули при визволенні міста Яготина в 1943 році, на плитах з мармуру викарбувані їх прізвища.

П’ята зупинка: Яготинський парк.

Відстань від Алеї Слави: 210 м.

Що подивитись: Яготинський парк приваблює туристів значною кількістю розташованих в ньому пам’яток. Обов’язковою для відвідування є картинна галерея, споруда якої є збереженою до нашого часу пам’яткою провінційного зодчества кінця ХVІІІ – початку ХІХ століття.

Шоста зупинка: центр Яготина.

Відстань від парку: 350 м.

Що подивитись: центр Яготина був забудований у ХІХ ст. Тут знаходилися будівлі промислового містечка.

Сьома зупинка: герб Яготина.

Відстань від парку: 2,7 км.

Що подивитись: з‘явився він завдяки відкритому конкурсу, що тривав з 1988 року по 1989 рік, проводила його архітектурно-художня рада Яготина. На розгляд читачів районної газети були винесені попередньо відібрані шість проектів з 22-х запропонованих. Призера конкурсу було визначено 8 червня 1989 року на засіданні архітектурно-художньої ради, на якій були присутні її члени та представники громадськості. Ним став Вадим Прінько. Робота автора-переможця найбільш яскраво відтворювала все те, що властиво місту і найбільш вдало відповідала вимогам геральдики.

Восьма зупинка: стадіон “Колос”.

Відстань від парку: 3,9 км.

Що подивитись: збудований у 1981 році. На ньому проходять спортивно-масові заходи, футбольні матчі не лише між командами міста та району, а й міжрайонні футбольні турніри. Неодноразово приїздили в місто ветерани та легенди команди «Динамо» Київ.

Дев’ята зупинка: Троїцький собор.

Відстань від парку: 700 м.

Що подивитись: Троїцький собор з дзвіницею належав до рідкісного типу великих храмів-ротонд і мав у діаметрі понад 25 метрів. Стіни його зовні оточувала відкрита колонада. У 1936 році собор зруйнували. На сьогоднішній день, за збереженими кресленнями і світлинами, він відновлений.

Повідомляє пресслужба Київської ОДА

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]