Червень 14, 2018

Здай кров – поділись життям!

Сьогодні, 14 червня 2018 року, в Україні відзначається Всесвітній день донора, який проходить під гаслом «Думай про інших. Здай кров. Поділись життям».

Департамент охорони здоров’я Київської ОДА закликає долучитися до акції усіх бажаючих жителів Київщини та зробити шляхетну справу задля порятунку життя людей, які цього потребують.

Донорство називають індикатором доброти та чуйності суспільства і вважаються найгуманнішим вчинком.

У цей день народився Нобелівський лауреат Карл Ландштайнер, який здійснив відкриття системи групи крові АВ0.

Київщина активно долучилася до відзначення Дня донора, згуртувавшись навколо Київського обласного центру крові, одного з найкращих вітчизняних закладів цієї галузі та відділень трансфузіології Білоцерківської, Бородянської, Броварської, Васильківської, Іванківської, Києво-Святошинської, Макарівської, Фастівської, Обухівської центральних районних лікарень та Ірпінської міської лікарні, які успішно вирішують забезпечення лікувальних закладів області донорською кров’ю та її компонентами.

Сьогодні донорство крові стало таким же обов’язковим елементом здорового способу життя, як і заняття спортом, турбота про стан здоров’я, дотримання здорового харчування тощо. Донорський рух активно підтримують медичні працівники, освітяни, студентство та багато представників інших організацій.

Потребу в донорській крові розуміє чи не кожна людина. Адже кров – це виняткова жива субстанція, а для медицини – унікальний біологічний продукт. Попри те, що наука синтезувала багато живих субстанцій, вони не здатні замінити кров.

Саме повнота забезпечення донорською кров’ю та рівень її біологічної безпеки характеризує ступінь надання медичної допомоги.

Основною фігурою в донорстві є донор (від латинського dono – дарую) – людина, яка добровільно здає кров для використання в лікувальних цілях.

Комп’ютеризований банк донорів крові Київщини містить 126 тисяч 500 донорів. Це дуже потужна спільнота. Зважаючи на те, що кров потрібна постійно, як під час планового лікування, та і в критичних ситуаціях, торік кількість донорів, які здали кров становила понад 16тисяч осіб.

Донорство в Київській області, як і Служба крові живе активним життям. За роки незалежності Посвідчення Почесний донор України та нагрудний знак отримали 805 донорів. Нинішнього року статусу «Почесний донор України» набули 23 особи. Це донори, які безоплатно здавали кров максимально допустимими дозами, а це 40 і більше разів.

Навколо питань розбудови донорського руху об’єднали свої зусилля Київська обласна влада – облдержадміністрація, рада та Департамент охорони здоров’я КОДА. На сьогодні оптимізовано структуру Служби крові та виділено достатнє фінансування задля безкоштовного забезпечення донорської кров’ю та її компонентами лікувального процесу в медичних закладах області.

Розробляється і проект розвитку служби крові в умовах реформування охорони здоров’я, де передбачається створення банків крові в госпітальних округах та заходи переведення донорів на добровільне, безкоштовне донорство з підтримкою місцевих рад та адміністрацій щодо залучення громадян до донорства.

В обласному центрі крові сертифіковано систему управління якістю, налагоджено роботу з персоналом, зокрема фахівців постійно навчають та оцінюють їхні професійні навички.

Київський обласний центр крові впродовж п’яти років бере участь в реалізації проекту Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я, який здійснюється в рамках міжнародної технічної допомоги зі зміцнення служби переливання крові. У цьому році заклад отримав «Сертифікат про визнання», яким підтверджується рівень роботи з донорами, менеджмент якості та належне застосування компонентів крові.

У своїй роботі служба крові Київщини бере за зразок досвід служби крові країн Європи та Світу.

Приміром, нещодавно закінчилася оцінка стану готовності Центру крові області до акредитації відповідно вимог Директив Європейського союзу (ЄС) і стандартів Ради Європи (РЄ), щодо якості та безпеки крові, яку проводило МОЗ за технічної підтримки Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я в Україні.

Департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації спільно з центром крові планують запровадити громадську донорську раду, до якої увійдуть представники владних структур та підприємств.

Від імені тих, кому подарована кров врятувала життя та здоров’я, тих хто бореться із недугом, а часто зі смертю, від працівників охорони здоров’я – низький уклін та найщиріша подяка багатотисячній армії донорів Київщини.

Департамент охорони здоров’я Київської ОДА

Читайте також

Серпень 22, 2018

Президент про програму «Нова українська школа»

«Цього року День знань дещо особливий. Україна більше чверті століття чекала нову освітню реформу.  Зараз вперше, і тому зараз я тут, і Прем’єр-міністр, міністри разом з вами, для того, щоб підкреслити важливість початку втілення в життя програми «Нова українська школа», – наголосив Президент Петро Порошенко під час виступу на Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників «Нова […]

Серпень 21, 2018

Про хід жнив на Київщині

Усіма категоріями господарств Київської області станом на 21 серпня поточного року по ранній групі зернових та зернобобових з площі 280,8 тис.га, зібрано 1 млн.246 тис. 305 тонн при середній урожайності 44,4 ц/га. Зібрано 95,6 % площ до пронозу ярих зернових і зернобобових в Київській області. В розрізі культур: -озимої пшениці – з площі 177,8 тис.га, […]

Серпень 21, 2018

Увага! Шукаємо відповідальну молодь Київщини

Запрошуємо активну молодь Київської області на участь у серії тренінгових навчань «Відповідальна молодь Київщини», що відбудеться  5-9 вересня 2018 року у санаторії «Жовтень» (Конча-Заспа). Програмою заходу передбачено безкоштовний навчальний курс, орієнтований на створення освітньо-комунікаційної платформи для лідерів та активістів Київщини, отримання додаткових компетенцій та знань щодо розвитку громади та посилення її потенціалу. Завдання навчального курсу: підготовка […]

Серпень 21, 2018

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли. Сьогодні говоримо про […]