Червень 14, 2018

Здай кров – поділись життям!

Сьогодні, 14 червня 2018 року, в Україні відзначається Всесвітній день донора, який проходить під гаслом «Думай про інших. Здай кров. Поділись життям».

Департамент охорони здоров’я Київської ОДА закликає долучитися до акції усіх бажаючих жителів Київщини та зробити шляхетну справу задля порятунку життя людей, які цього потребують.

Донорство називають індикатором доброти та чуйності суспільства і вважаються найгуманнішим вчинком.

У цей день народився Нобелівський лауреат Карл Ландштайнер, який здійснив відкриття системи групи крові АВ0.

Київщина активно долучилася до відзначення Дня донора, згуртувавшись навколо Київського обласного центру крові, одного з найкращих вітчизняних закладів цієї галузі та відділень трансфузіології Білоцерківської, Бородянської, Броварської, Васильківської, Іванківської, Києво-Святошинської, Макарівської, Фастівської, Обухівської центральних районних лікарень та Ірпінської міської лікарні, які успішно вирішують забезпечення лікувальних закладів області донорською кров’ю та її компонентами.

Сьогодні донорство крові стало таким же обов’язковим елементом здорового способу життя, як і заняття спортом, турбота про стан здоров’я, дотримання здорового харчування тощо. Донорський рух активно підтримують медичні працівники, освітяни, студентство та багато представників інших організацій.

Потребу в донорській крові розуміє чи не кожна людина. Адже кров – це виняткова жива субстанція, а для медицини – унікальний біологічний продукт. Попри те, що наука синтезувала багато живих субстанцій, вони не здатні замінити кров.

Саме повнота забезпечення донорською кров’ю та рівень її біологічної безпеки характеризує ступінь надання медичної допомоги.

Основною фігурою в донорстві є донор (від латинського dono – дарую) – людина, яка добровільно здає кров для використання в лікувальних цілях.

Комп’ютеризований банк донорів крові Київщини містить 126 тисяч 500 донорів. Це дуже потужна спільнота. Зважаючи на те, що кров потрібна постійно, як під час планового лікування, та і в критичних ситуаціях, торік кількість донорів, які здали кров становила понад 16тисяч осіб.

Донорство в Київській області, як і Служба крові живе активним життям. За роки незалежності Посвідчення Почесний донор України та нагрудний знак отримали 805 донорів. Нинішнього року статусу «Почесний донор України» набули 23 особи. Це донори, які безоплатно здавали кров максимально допустимими дозами, а це 40 і більше разів.

Навколо питань розбудови донорського руху об’єднали свої зусилля Київська обласна влада – облдержадміністрація, рада та Департамент охорони здоров’я КОДА. На сьогодні оптимізовано структуру Служби крові та виділено достатнє фінансування задля безкоштовного забезпечення донорської кров’ю та її компонентами лікувального процесу в медичних закладах області.

Розробляється і проект розвитку служби крові в умовах реформування охорони здоров’я, де передбачається створення банків крові в госпітальних округах та заходи переведення донорів на добровільне, безкоштовне донорство з підтримкою місцевих рад та адміністрацій щодо залучення громадян до донорства.

В обласному центрі крові сертифіковано систему управління якістю, налагоджено роботу з персоналом, зокрема фахівців постійно навчають та оцінюють їхні професійні навички.

Київський обласний центр крові впродовж п’яти років бере участь в реалізації проекту Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я, який здійснюється в рамках міжнародної технічної допомоги зі зміцнення служби переливання крові. У цьому році заклад отримав «Сертифікат про визнання», яким підтверджується рівень роботи з донорами, менеджмент якості та належне застосування компонентів крові.

У своїй роботі служба крові Київщини бере за зразок досвід служби крові країн Європи та Світу.

Приміром, нещодавно закінчилася оцінка стану готовності Центру крові області до акредитації відповідно вимог Директив Європейського союзу (ЄС) і стандартів Ради Європи (РЄ), щодо якості та безпеки крові, яку проводило МОЗ за технічної підтримки Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я в Україні.

Департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації спільно з центром крові планують запровадити громадську донорську раду, до якої увійдуть представники владних структур та підприємств.

Від імені тих, кому подарована кров врятувала життя та здоров’я, тих хто бореться із недугом, а часто зі смертю, від працівників охорони здоров’я – низький уклін та найщиріша подяка багатотисячній армії донорів Київщини.

Департамент охорони здоров’я Київської ОДА

Читайте також

Січень 22, 2019

Увага! Попередження про погіршення погодних умов в Україні!

За даними УкрГідрометцентру, 23 січня у Вінницькій, вдень і в Житомирській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях, вночі 24 січня у Сумській, Харківській та Луганській областях значний сніг (приріст снігового покриву 10-15 см, місцями до 20 см); у південних, Дніпропетровській та Донецькій областях сніг з переходом в дощ, місцями ожеледь та налипання мокрого снігу; в Україні, крім заходу, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини. У Києві та Київській області вдень 23 січня значний сніг (приріст […]

Січень 22, 2019

За направленням обласної служби зайнятості у 2018 році працевлаштовано понад 26 тисяч осіб

Протягом 2018 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння Київської обласної служби зайнятості, становила 26.1 тис. осіб  – це на 3,4 тис. осіб більше, ніж у 2017 році. За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають вищі державні службовці, керівники, робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, працівники сфери торгівлі та послуг. Про це повідомили у Київському […]

Січень 22, 2019

На Рокитнянщині впроваджено інформаційну медичну систему HELSI

21 січня у комунальному некомерційному підприємстві Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», який очолює Оксана Яра, було презентовано та впроваджено в дію інформаційну медичну систему HELSI для пацієнтів – сервіс запису до лікарів та зберігання медичних даних. Презентувати систему у Рокитнянському районі завітав директор компанії HELSI із впровадження цієї програми […]

Січень 22, 2019

Привітання Олександра Терещука з Днем Соборності України

Щиро вітаю вас із сотою річницею свята національної єдності – Днем Соборності України! 22 січня 1919 року було підписано Акт Злуки УНР і ЗУНР, акт об’єднання українських земель в одній державі. Символічно, що інша історична подія – отримання Томосу про автокефалію, створення єдиної Помісної православної церкви України – відбулось через 100 років після проголошення Соборності. […]