Липень 16, 2018

З початку року Київський обласний центр зайнятості забезпечив тимчасовою зайнятістю понад 5,1 тис. громадян

Зокрема, 1 655 осіб взяли участь у громадських роботах та 3 446 осіб в інших роботах тимчасового характеру.

«Тимчасові роботи є дієвим інструментом забезпечення зайнятості та однією з форм соціального захисту громадян, які залишилися без роботи. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт», – зазначає директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

Аналіз організації робіт тимчасового характеру в Київській області за І півріччя 2018 року показав, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року питома вага безробітних, які брали участь у роботах тимчасового характеру збільшилась з 16,7 % у відповідному періоді 2017 року до 18,8 % у цьому році.

«Такі роботи є загальнодоступним видом тимчасової зайнятості, вони не потребують спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі та добровільних засадах»,- додає Денис Дармостук. Сенс такої форми соціального захисту полягає і в тому, що оплата за фактично виконану роботу не може бути меншою за мінімальний розмір зарплати, встановлений законодавством. На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії – право на пенсійне забезпечення, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності тощо. Крім того, тимчасова зайнятість дає можливість зареєстрованим безробітним в період перебування на обліку в службі зайнятості отримувати додатковий заробіток, працюючи безпосередньо у своїх населених пунктах. Допомога по безробіттю у цьому випадку не скасовується. При цьому враховуються стан здоров’я, вікові, професійні та інші індивідуальні особливості громадян.

На сьогоднішній день, щоб влаштуватись на тимчасові роботи не потрібно виїжджати за кордон, а варто звернутися до найближчого центру зайнятості.

Яскравим прикладом налагодження партнерських стосунків з центрами зайнятості Київщини у напрямку організації тимчасових робіт є ПРАТ «Білоцерківський консервний завод», що розташований у м. Біла Церква. Служба зайнятості співпрацює з підприємством з питань організації тимчасових робіт з 2014 року. У цьому році з 127 вакансій укомплектовано 109, це підсобні роботи при консервуванні овочевої продукції. Направляють безробітних на виконання цих робіт Володарський, Білоцерківський, Ставищенський Таращанський центри зайнятості та Рокитнянська районна філія КОЦЗ.  Розмір заробітної плати від 3723 грн.

Також активно співпрацює зі службою зайнятості Агрофірма «Ранчо», яка в літній період приймає на тимчасові роботи зі збору ягід безробітних з Таращанського районного центру зайнятості та Рокитнянської районної філії КОЦЗ. З початку року заявлено 48 вакансій, з них укомплектовано 30.

За більш детальною інформацією про порядок організації робіт тимчасового характеру за участі безробітних громадян, а також про потребу у їх проведенні звертайтеся до центрів зайнятості.

Читайте також

Жовтень 23, 2018

На ринку праці Київщини доступно 33,3 тис. вакансій: найпопулярніші професії

Роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність протягом січня-вересня 2018 року 33,3 тис. вакансій, що на 16% більше, ніж у такий же період 2017 року. Безпосередньо, Київській обласній службі зайнятості станом на 1 жовтня 2018 року роботодавці запропонували на 46 % більше вакансій ніж минулого року. Таких пропозицій нарахували 6,9 тис. одиниць. Крім того, 3,8 тис. — […]

Жовтень 23, 2018

Ви прославили Україну – Президент привітав переможців та призерів ІІІ юнацьких Олімпійських ігор

Президент Петро Порошенко привітав переможців та призерів ІІІ юнацьких Олімпійських ігор. «У змаганнях, в яких брали участь представники більше 200 країн, і коли Україна увійшла  в неофіційному заліку у десятку найкращих – це є ваш внесок в утвердження статусу України в світі», – наголосив Глава держави на зустрічі зі спортсменами та їх тренерами. «Дуже дякую […]

Жовтень 23, 2018

У Володарці провели традиційний ярмарок професій для випускників

У Володарському районному будинку культури на традиційному Ярмарку професій цього року зібралося 150 майбутніх випускників загальноосвітніх шкіл району та їх батьків. За словами учасників Ярмарку професій, проведений захід допоміг краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширив їх світогляд та уявлення про діяльність та послуги служби зайнятості. Спеціалісти Володарського районного центру зайнятості спільно з навчальними закладами […]

Жовтень 23, 2018

Україна – Китай: найпривабливіші шляхи співпраці – це «зелені» проекти та переробка сміття

На масштабному форумі «Horasis China Meeting» у Києві Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав керівників провідних китайських компаній брати активну участь в інвестуванні та реалізації проектів з енергоефективності, відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні. Як відомо, Китай – світовий лідер за обсягом інвестицій у відновлювану електроенергетику. За даними міжнародної організації «REN 21», у 2017 р. […]