Липень 16, 2018

З початку року Київський обласний центр зайнятості забезпечив тимчасовою зайнятістю понад 5,1 тис. громадян

Зокрема, 1 655 осіб взяли участь у громадських роботах та 3 446 осіб в інших роботах тимчасового характеру.

«Тимчасові роботи є дієвим інструментом забезпечення зайнятості та однією з форм соціального захисту громадян, які залишилися без роботи. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт», – зазначає директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

Аналіз організації робіт тимчасового характеру в Київській області за І півріччя 2018 року показав, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року питома вага безробітних, які брали участь у роботах тимчасового характеру збільшилась з 16,7 % у відповідному періоді 2017 року до 18,8 % у цьому році.

«Такі роботи є загальнодоступним видом тимчасової зайнятості, вони не потребують спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі та добровільних засадах»,- додає Денис Дармостук. Сенс такої форми соціального захисту полягає і в тому, що оплата за фактично виконану роботу не може бути меншою за мінімальний розмір зарплати, встановлений законодавством. На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії – право на пенсійне забезпечення, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності тощо. Крім того, тимчасова зайнятість дає можливість зареєстрованим безробітним в період перебування на обліку в службі зайнятості отримувати додатковий заробіток, працюючи безпосередньо у своїх населених пунктах. Допомога по безробіттю у цьому випадку не скасовується. При цьому враховуються стан здоров’я, вікові, професійні та інші індивідуальні особливості громадян.

На сьогоднішній день, щоб влаштуватись на тимчасові роботи не потрібно виїжджати за кордон, а варто звернутися до найближчого центру зайнятості.

Яскравим прикладом налагодження партнерських стосунків з центрами зайнятості Київщини у напрямку організації тимчасових робіт є ПРАТ «Білоцерківський консервний завод», що розташований у м. Біла Церква. Служба зайнятості співпрацює з підприємством з питань організації тимчасових робіт з 2014 року. У цьому році з 127 вакансій укомплектовано 109, це підсобні роботи при консервуванні овочевої продукції. Направляють безробітних на виконання цих робіт Володарський, Білоцерківський, Ставищенський Таращанський центри зайнятості та Рокитнянська районна філія КОЦЗ.  Розмір заробітної плати від 3723 грн.

Також активно співпрацює зі службою зайнятості Агрофірма «Ранчо», яка в літній період приймає на тимчасові роботи зі збору ягід безробітних з Таращанського районного центру зайнятості та Рокитнянської районної філії КОЦЗ. З початку року заявлено 48 вакансій, з них укомплектовано 30.

За більш детальною інформацією про порядок організації робіт тимчасового характеру за участі безробітних громадян, а також про потребу у їх проведенні звертайтеся до центрів зайнятості.

Читайте також

Травень 25, 2019

На Київщині відзначили Міжнародний день сім’ї

Голова Київської ОДА Олександр Терещук взяв участь в урочистому святкуванні Міжнародного дня сім’ї, яке відбулось у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району. З метою популяризації родинних відносин, привернення особливої уваги до питань влаштування на виховання в сім’ї дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та з нагоди свята родин «Щастя бути разом» очільник Київщини вручив подарунки прийомним, патронатним і […]

Травень 24, 2019

«Україна є і буде!»: в Гостомелі відбулися урочистості з нагоди святкування 4-ої річниці створення військової частини

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук взяв участь в урочистих заходах із нагоди святкування 4-ї річниці з Дня створення військової частини 3018 в смт Гостомель. З метою вшанування мужності та героїзму захисників України і зміцнення патріотичного духу очільник області Олександр Терещук вручив військовим відзнаки голови Київської обласної державної адміністрації. «Цей підрозділ Нацгвардії бойовий. Ви […]

Травень 24, 2019

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів  протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити” «За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством […]

Травень 24, 2019

На Київщині на 16% зменшився рівень безробіття серед молоді

Про це наголосив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. Зокрема, він зазначив, що станом на 1 травня 2019 року кількість безробітних з числа молоді скоротилася  на 0,8 тис. осіб, порівняно з минулим роком. Крім того, допомогу по безробіттю за січень-квітень 2019 року отримували 3,2 тис. молодих осіб. «Протягом навчального року наші фахівці регулярно проводять […]