Липень 16, 2018

З початку року Київський обласний центр зайнятості забезпечив тимчасовою зайнятістю понад 5,1 тис. громадян

Зокрема, 1 655 осіб взяли участь у громадських роботах та 3 446 осіб в інших роботах тимчасового характеру.

«Тимчасові роботи є дієвим інструментом забезпечення зайнятості та однією з форм соціального захисту громадян, які залишилися без роботи. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт», – зазначає директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

Аналіз організації робіт тимчасового характеру в Київській області за І півріччя 2018 року показав, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року питома вага безробітних, які брали участь у роботах тимчасового характеру збільшилась з 16,7 % у відповідному періоді 2017 року до 18,8 % у цьому році.

«Такі роботи є загальнодоступним видом тимчасової зайнятості, вони не потребують спеціальної кваліфікації і виконуються на договірній основі та добровільних засадах»,- додає Денис Дармостук. Сенс такої форми соціального захисту полягає і в тому, що оплата за фактично виконану роботу не може бути меншою за мінімальний розмір зарплати, встановлений законодавством. На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії – право на пенсійне забезпечення, виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності тощо. Крім того, тимчасова зайнятість дає можливість зареєстрованим безробітним в період перебування на обліку в службі зайнятості отримувати додатковий заробіток, працюючи безпосередньо у своїх населених пунктах. Допомога по безробіттю у цьому випадку не скасовується. При цьому враховуються стан здоров’я, вікові, професійні та інші індивідуальні особливості громадян.

На сьогоднішній день, щоб влаштуватись на тимчасові роботи не потрібно виїжджати за кордон, а варто звернутися до найближчого центру зайнятості.

Яскравим прикладом налагодження партнерських стосунків з центрами зайнятості Київщини у напрямку організації тимчасових робіт є ПРАТ «Білоцерківський консервний завод», що розташований у м. Біла Церква. Служба зайнятості співпрацює з підприємством з питань організації тимчасових робіт з 2014 року. У цьому році з 127 вакансій укомплектовано 109, це підсобні роботи при консервуванні овочевої продукції. Направляють безробітних на виконання цих робіт Володарський, Білоцерківський, Ставищенський Таращанський центри зайнятості та Рокитнянська районна філія КОЦЗ.  Розмір заробітної плати від 3723 грн.

Також активно співпрацює зі службою зайнятості Агрофірма «Ранчо», яка в літній період приймає на тимчасові роботи зі збору ягід безробітних з Таращанського районного центру зайнятості та Рокитнянської районної філії КОЦЗ. З початку року заявлено 48 вакансій, з них укомплектовано 30.

За більш детальною інформацією про порядок організації робіт тимчасового характеру за участі безробітних громадян, а також про потребу у їх проведенні звертайтеся до центрів зайнятості.

Читайте також

Січень 24, 2019

У КОДА відбулася зустріч зі спостерігачами Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ

Заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Назаренко провів робочу зустріч зі спостерігачами Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні за участі заступника голови Київського офісу Місії ОБСЄ Хатуна Мургулія та спостерігача Київського офісу Місії ОБСЄ Інгрід Госсінгер. В діалозі також взяв участь начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець. Під час зустрічі присутні обговорили ключові […]

Січень 23, 2019

На Київщині відбулася краєзнавча конференція «Соборна Україна»

У приміщенні Фастівського навчально-виховного комплексу «Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9» відбулася краєзнавча конференція «Соборна Україна», присвячена 100-річчю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Учасниками конференції стали близько 50 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, юних краєзнавців, членів пошукових загонів закладів освіти області. Захід проводився з метою висвітлення історії […]

Січень 23, 2019

Семінар-навчання у Бучанській міській об’єднаній територіальній громаді

22 січня 2019 року в приміщені Бучанської міської ради відбувся семінар-нарада з представниками Бучанської міської об’єднаної територіальної громади, захід проводила завідувач сектору методології та організації роботи з обслуговування громадян Ірина Арестенко. На зустрічі були присутні: заступник міського голови Тарас Шаправський,  Гаврилівський староста Олег Покрасьон, староста Блиставиці Світлана Микиша, представник Управління праці, соціального захисту та захисту […]

Січень 23, 2019

Сергій Тимофєєв вручив Кубок переможцям Gavrily4 Masters

Урочисто привітав команду-призера 10-го ювілейного відкритого чемпіонату Києва та Київської області з плавання  «Гаврилич Мастерс» начальник Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв, вручивши здобутий Кубок представнику команди Сергію Фесенкуза здобуте третє місце. Нагадаємо, що змагання відбувалися в листопаді минулого року в броварській «Купаві». Змагалися плавці в категорії «Мастерс» на призи клубу ветеранів плавання та […]