Жовтень 5, 2020

Юні дослідники Київщини відвідали «Музей науки» МАН України

Учні-члени Київського обласного територіального відділення МАН та їх педагоги 3 жовтня відвідали новий інтерактивний простір – «Музей науки» Національного центру «Мала академія наук України» у Києві. Музей розташовано в павільйоні № 23 «Наука» на території ВДНГ.

Урочисте відкриття музею відбулося за участі Президента України Володимира Зеленського. У заході  взяли участь Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, представники Офісу Президента та директор Малої академії наук України Оксен Лісовий.

Новий сучасний інтерактивний простір  має 7 блоків виставки, близько 120 експонатів, які допоможуть зрозуміти складні явища та процеси.

Інтерпретатори музею ознайомили учнів з експонатами, принципом їх дії. Кожен бажаючий тут може жбурнути кулю для боулінгу прямісінько у скло, зібрати міст Леонардо да Вінчі, запустити блискавку в котушці Тесли, побачити оптичну ілюзію, яку створив учений Девід Новік, записатися до лав нових Ілонів Масків тощо.

Завдяки співпраці Малої академії наук України з Міжнародною асоціацією науково-технологічних центрів (ASTC) у музеї представлені виставки з Канади, США, Великобританії, Польщі та Швеції. Зокрема, виставка «Дивна матерія» канадського Ontario Science Center – одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу. А «Великі винаходи», «Людина», «Акустика» й «Оптика» розроблені спеціально для «Музею науки» польською компанією «Strong Interactions», команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки «Коперник» у Варшаві.

Інтерактивний простір «Музею науки» – це крок до популяризації науки, виховання нової плеяди українських науковців, дослідників.

Читайте також

Листопад 29, 2020

На Київщині 783 нові випадки коронавірусу за добу

В Київській області за даними обласного лабораторного центру 29 листопада 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено вже 36996 випадківзахворювання на коронавірус. В тому числі у 2142дітей та у 2883 медичних працівників. За добу підтверджено 783 нові випадкикоронавірусної хвороби (COVID-19). ВипадкиCOVID-19 встановлено у 46 дітей віком від 9 міс. до 17 років (смт. Баришівка – 2, […]

Листопад 28, 2020

На Київщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

У Київській області вшанували пам’ять українців, які загинули під час голодоморів. Пам’ятні заходи відбулись у Макарові сьогодні, 28 листопада. У них взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олег Торкунов разом із керівником райдержадміністрації Олексієм Болілим. Жертв вшанували хвилиною мовчання. Символічно до пам’ятного знаку Пам’яті жертв і політичних репресій присутні поклали квіти. А Благочинний Макарівського району Митрофорний […]

Листопад 28, 2020

На Київщині 982 нові випадки коронавірусу за добу

В Київській області за даними обласного лабораторного центру 28 листопада 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено вже 36213 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 2096 дітей та у 2841 медичного працівника. За добу підтверджено 982 нові випадки коронавірусної хвороби (COVID-19). Випадки COVID-19 встановлено у 36 дітей віком від 9 міс. до 17 років (м. Біла Церква – […]

Листопад 28, 2020

Звернення голови Київської ОДА Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

Дорогі земляки! В останню суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшануємо пам’ять жертв голодоморів: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років, які стали найжахливішими злочинами не тільки в історії нашої країни, а й в усій світовій історії. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом. Тоді Україна втратила […]