Травень 31, 2018

XXIV науково-практична конференція «Старожитності Вишгородщини»

Сьогодні, 31 травня, у великому залі Вишгородської райради Вишгородський історико-культурний заповідник проводить XXIV науково-практичну конференцію «Старожитності Вишгородщини».

Перед початком конференції відбувся прес-брифінг, на якому журналістам, учасникам і гостям виставки свої мессиджі про значення таких конференцій, про необхідність вивчення і охорони історико-культурної спадщини донесли директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко, голова Вишгородської районної державної адміністрації В’ячеслав Савенок, міський голова Вишгорода Олексій Момот, депутат обласної ради Андрій Пещерін,, заступник голови вишгородської районної ради Марина Ганіцька, Секретар міської ради Тетяна Бражникова, інші добрі друзі і помічники Вишгородського історико – культурного заповідника.

У рамках конференції було представлено три унікальних виставки: географічних карт «Вишгород на оригінальних картах XVI–IXX століть як джерело вивчення історії Київської землі» (з колекції мецената, колекціонера і медальєра Дмитра Піркла), авторської кераміки гончара Володимира Довгана, з яким ВІКЗ співпрацює в рамках відтворення народних ужиткових ремесел.  А також презентація видань видавництва «Мистецтво» до 85-річчя з початку його діяльності.

Київська земля і, зокрема, Вишгородський край мають багату історію, підтверджену археологічними знахідками, культурно-етнографічними традиціями, всім тим, що характеризує історію розвитку цієї території, є цивілізаційним надбанням і опосередковано впливає не лише на сьогодення, а й на формування майбутнього. «Від предків нам дісталась унікальна історико-культурна спадщина, народні традиції. Ми це не тільки повинні вивчати і знати, а й зберегти, популяризувати і передати майбутніх поколінням. Це дуже важлива місія кожного громадянина», зауважує директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Однак, невідкритого в історії Вишгородщини ще багато, то ж роботи тривають. Останні знахідки і розробки науковці, історики, етнографи та інші фахівці представляють нині під час XXIV науково-практичної конференції «Старожитності Вишгородщини». Свої здобутки презентують і дослідники з інших міст. Підготовлено багато доповідей — щодо історико-культурної, археологічної спадщини, краєзнавства і етнографії цього унікального регіону. Це дуже важлива і потрібна справа», зауважила Влада Литовченко.

У рамках конференції після пленарного засідання — презентація доповідей під час двох секційних засідань. Перша секція – «Історико-краєзнавчі, археологічні та етнографічні дослідження Вишгородщини та Київщини; археологічні дослідження пам’яток церковної давнини», Друга секція –«Нові історичні дослідження Київської Русі та Середньовіччя. Теорія, методика і практика пам’яткоохоронної діяльності. Музейна справа. Козацька доба. Історія Межигір’я. Сучасна історія».

Сьогодні науково-практична конференція «Старожитності Вишгородщини» проводиться 24-й раз. Коло її учасників постійно розширюється. Підвищується й фаховий рівень. Зокрема, сьогодні серед учасників — доктори і кандидати наук, історики, музейники, археологи. Також приїхали колеги з інших історико-культурних заповідників, представники наукових установ, пов’язаних із дослідженням історичного минулого. У конференції беруть участь і студенти, зокрема майбутні історики з, Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А це означає – молодь цікавиться історичними надбаннями, вивчає їх, а отже, прагне зберегти.

Організатори конференції:

Вишгородська районна рада;

Вишгородська районна державна адміністрація;

Вишгородська міська рада;

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації;

Вишгородський історико-культурний заповідник;

Інститут археології НАН України;

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник;

Історичний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Читайте також

Серпень 19, 2019

23 серпня відбудеться «Молодіжний велопробіг туристичними маршрутами Переяславщини»

«Молодіжний велопробіг туристичними маршрутами Переяславщини» в рамках обласного заходу з нагоди відзначення 28-ї річниці Незалежності України відбудеться в Переяслав-Хмельницькому на День Державного Прапора, 23 серпня. Велопробіг покликаний сприяти популяризації здорового способу життя та розвитку екологічного виду транспорту – велосипеда. Програма змагань Старт: 10:15-10:30, площа Богдана Хмельницького 09:00-09:45 – збір велосипедистів на площі біля стартової арки Фініш: площа […]

Серпень 19, 2019

Фонд енергоефективності компенсуватиме до 40-50% витрат на заходи з енергоефективності в ОСББ

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Вже з вересня ОСББ зможуть подаватись на участь у програмі «Енергодім», отримувати гранти і модернізувати свої будинки, зменшувати енергоспоживання. Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «Дуже непроста робота протягом декількох останніх років: […]

Серпень 19, 2019

Проект LIFT запрацював на Київщині: Розпочато відбір кандидатів на посади голів РДА

Про початок роботи інноваційної платформи LIFT на Київщині повідомив очільник КОДА Михайло Бно-Айріян на своїй сторінці у Фейсбук. «В мене гарна новина! Для тих, хто мріє долучитися до команди майбутнього — ми почнемо співпрацю з LIFT». LIFT — це платформа, що дасть поштовх для нових змін у країні. Мета проекту – об’єднати кваліфікованих спеціалістів та […]

Серпень 16, 2019

Сергій Тимофєєв завітав з робочим візитом до Студениківської ОТГ

З робочим візитом завітав на Київщину Сергій Тимофєєв, начальник Управління фізичної культури і спорту Київської ОДА. Метою поїздки стали зустрічі з представниками влади та спортивної спільноти регіону, огляд спортивної інфраструктури області. Так, проведено інспекцію в Студениківській ОТГ, Березані та Баришівці. В Студениківській об’єднаній територіальній громаді, що розташувалася на Переяславщині, делегацію зустріла голова ОТГ Марія Лях. Обговорили досягнення й проблемні […]