Травень 31, 2018

XXIV науково-практична конференція «Старожитності Вишгородщини»

Сьогодні, 31 травня, у великому залі Вишгородської райради Вишгородський історико-культурний заповідник проводить XXIV науково-практичну конференцію «Старожитності Вишгородщини».

Перед початком конференції відбувся прес-брифінг, на якому журналістам, учасникам і гостям виставки свої мессиджі про значення таких конференцій, про необхідність вивчення і охорони історико-культурної спадщини донесли директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко, голова Вишгородської районної державної адміністрації В’ячеслав Савенок, міський голова Вишгорода Олексій Момот, депутат обласної ради Андрій Пещерін,, заступник голови вишгородської районної ради Марина Ганіцька, Секретар міської ради Тетяна Бражникова, інші добрі друзі і помічники Вишгородського історико – культурного заповідника.

У рамках конференції було представлено три унікальних виставки: географічних карт «Вишгород на оригінальних картах XVI–IXX століть як джерело вивчення історії Київської землі» (з колекції мецената, колекціонера і медальєра Дмитра Піркла), авторської кераміки гончара Володимира Довгана, з яким ВІКЗ співпрацює в рамках відтворення народних ужиткових ремесел.  А також презентація видань видавництва «Мистецтво» до 85-річчя з початку його діяльності.

Київська земля і, зокрема, Вишгородський край мають багату історію, підтверджену археологічними знахідками, культурно-етнографічними традиціями, всім тим, що характеризує історію розвитку цієї території, є цивілізаційним надбанням і опосередковано впливає не лише на сьогодення, а й на формування майбутнього. «Від предків нам дісталась унікальна історико-культурна спадщина, народні традиції. Ми це не тільки повинні вивчати і знати, а й зберегти, популяризувати і передати майбутніх поколінням. Це дуже важлива місія кожного громадянина», зауважує директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Однак, невідкритого в історії Вишгородщини ще багато, то ж роботи тривають. Останні знахідки і розробки науковці, історики, етнографи та інші фахівці представляють нині під час XXIV науково-практичної конференції «Старожитності Вишгородщини». Свої здобутки презентують і дослідники з інших міст. Підготовлено багато доповідей — щодо історико-культурної, археологічної спадщини, краєзнавства і етнографії цього унікального регіону. Це дуже важлива і потрібна справа», зауважила Влада Литовченко.

У рамках конференції після пленарного засідання — презентація доповідей під час двох секційних засідань. Перша секція – «Історико-краєзнавчі, археологічні та етнографічні дослідження Вишгородщини та Київщини; археологічні дослідження пам’яток церковної давнини», Друга секція –«Нові історичні дослідження Київської Русі та Середньовіччя. Теорія, методика і практика пам’яткоохоронної діяльності. Музейна справа. Козацька доба. Історія Межигір’я. Сучасна історія».

Сьогодні науково-практична конференція «Старожитності Вишгородщини» проводиться 24-й раз. Коло її учасників постійно розширюється. Підвищується й фаховий рівень. Зокрема, сьогодні серед учасників — доктори і кандидати наук, історики, музейники, археологи. Також приїхали колеги з інших історико-культурних заповідників, представники наукових установ, пов’язаних із дослідженням історичного минулого. У конференції беруть участь і студенти, зокрема майбутні історики з, Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А це означає – молодь цікавиться історичними надбаннями, вивчає їх, а отже, прагне зберегти.

Організатори конференції:

Вишгородська районна рада;

Вишгородська районна державна адміністрація;

Вишгородська міська рада;

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації;

Вишгородський історико-культурний заповідник;

Інститут археології НАН України;

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник;

Історичний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Читайте також

Квітень 24, 2019

Стан виплати заробітної плати на контролі Київської облдержадміністрації

В Київській обласній державній адміністрації під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Ігоря Мещана відбулося засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. В роботі комісії взяли участь керівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники підприємств-боржників із виплати заробітної плати і сплати […]

Квітень 24, 2019

«Сумнівні» борги за газ не впливатимуть на субсидію

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік. Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів […]

Квітень 23, 2019

Прем’єр-міністр України особисто перевірив трасу Київ-Одеса

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман особисто перевірив стан ремонту дороги М-05 Київ-Одеса на ділянці 128-143 км. До перевірки долучився також Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Голова Київської ОДА Олександр Терещук та в.о. Держагенства автомобільних доріг України Славомір Новак. Уряд України та всі дорожні служби виконують урядову програму капітального ремонту доріг до 2022 року, яка передбачає суттєвепідвищення якості […]

Квітень 23, 2019

АНОНС: 7 травня Державний архів Київської області відкриє виставку «НепрOSTі листи»

7 травня 2019 року Державний архів Київської області відкриє виставку документів остарбайтерів з Київщини «НепрOSTі листи», на якій недоставлені листи знайдуть своїх адресатів. Історико-документальний і громадський проект Державного архіву Київської області «НепрOSTі листи» присвячений Дню пам’яті та примирення та 75-й річниці вигнання нацистських окупантів з України. Крім історико-документальної виставки, проектом передбачене виявлення недоставлених листів остарбайтерів […]