Вересень 10, 2018

«ВИШГОРОД: зв’язок часів»

Мистецькі заходи, приурочені Дню міста, презентував Вишгородський історико-культурний заповідник 7 вересня у малій залі адміністративної будівлі Вишгорода.

Під час презентації мистецьких заходів директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила: «Один з ключових серед них — унікальна виставка живопису творчої династії митців — заслуженого художника України, професора Національної академії образотворчого мистецтва України Генрі Ягодкіна та молодої художниці Тетяни Ягодкіної «ВИШГОРОД: зв’язок часів». Тут  представлено 22 роботи, більшість яких створена під час пленеру у Вишгороді. Пан Генрі Ягодкін зауважив, що він планує й далі творити полотна, на які його надихнув Вишгородський край, унікальні краєвиди, історико-культурні ландшафти, які, до речі, не змінилися з часів давньої Русі. Також зауважу, що Вишгород має тисячолітню історію, яка дійшла до нас у документальній спадщині. Сьогодні, окрім унікальної виставки «ВИШГОРОД: зв’язок часів», ми презентуємо раритетні матеріали документальної спадщини. Серед них – старовинні історичні карти, на яких зафіксовано Вишгород та історичну Київщину у різних статусах, надані ВІКЗ другом заповідника –меценатом, колекціонером, медальєром Дмитром Пірклом. Ці мапи ми також представляли і на виставках національного рівня. Зокрема торік ВІКЗ їх презентував на спільній з Державним архівом Київської області виставці до 85-ї річниці з дня створення Київщини, а також на проекті «Забуте Межигір’я», присвяченому саме історичному Межигір’ю. Цього року їх бачили й гості виставки оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати, яка була презентована у Центральному державному архіві літератури і мистецтва України, котрий знаходиться на території Софії Київської . Також сьогодні презентуємо частину унікальних археологічних матеріалів, знайдених під час розкопок у нашому місті – це результати роботи постійно діючої Вишгородської археологічної експедиції Інституту археології НАН України. Також презентуємо «Вишгородські фантазії» — добірку керамічних робіт учнів дитячих художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв м. Києва. На сьогоднішньому святі присутні учні Вишгородської гімназії «Сузір’я», і приємно що учнівська молодь цікавиться історією свого краю»

Генрі Ягодкін, презентуючи виставку «ВИШГОРОД: зв’язок часів», розповів:  «Це невелика частина експозиції у галузі історичного живопису, у якій я працюю досить давно. Ми свідомі того,що у Середньому Подніпров’ї, в якому знаходиться Вишгород — історичне місто давньої Русі, формувалась цивілізація орачів і гречкосіїв, миролюбна нація, звідси вийшли всі кращі винаходи людства — і колесо і гончарний круг … Гончарство — це перша ознака цивілізації, і ми маємо такі знахідки, і бачимо, що геометрія цих форм передалась у вироби українські аж до наших часів. Це все дуже цікаво, то ж гончарство знайшло відображення у презентованих сьогодні роботах. Також тут представлені декілька картин символічного спрямування, на яких зображені княгиня Ольга і майбутній славетний Князь Святослав, а також Борис і Гліб. Наша історія наша надзвичайно складна, наснажена різноманітними подіями, але тут є об’єднуючий момент – це ріка Почайна, витоки якої знаходяться тут. у Вишгородській місцевості, яка несла свої води в Київ. Це, власне, і є природній, географічний осередок української історії. яка потім мала своє бурхливе продовження».

Міський голова Вишгорода Олексій Момот зазначив: «Мені дуже приємно, що ми починаємо святкування нашого славетного міста Вишгорода саме з цієї чудової виставки, і що  відомий на всю країну, заслужений художник України презентує свої роботи саме тут. Вишгород – дуже красиве і значуще місто, і я впевнений, що воно буде джерелом натхнення для багатьох художників. Воно місто історичне і древнє, і разом з тим – дуже молоде, адже нині тут багато молоді. У цьому році відзначаємо 50-річчя з того часу, коли йому було присвоєно статус міста – це відбулось у 1968 році, Хочу всім побажати здоров’я, посмішок, любити своє місто і віддавати йому частинку душі, а воно віддячуватиме вам і надихатиме вас. Дякую директору ВІКЗ, Владі Литовченко за те, що вона постійно з нами співпрацює, допомагає в організації різноманітних заходів, і робить це з особливим креативом».

Також під час заходів наукові працівники ВІКЗ Алла Плотнікова, Маргарита Чимирис і Василь Михальчук докладніше розповіли про розробки і здобутки заповідника та про презентовані експонати.

На святі також був присутній  виконавчий директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гаррі Мартін, який зауважив, що сьогодні було почуто багато цікавого про славне історичне місто Вишгород. «Вересень – місяць міст України. Такі свята ще раз підкреслюють історичну цінність кожного з населених пунктів і змушують нас замислитись про сьогодення і про майбутнє», – зазначив Гаррі Мартін. Він також вручив відзнаки Асоціації міст України вишгородцям, які вносять свій вклад у розбудову міста.

Також цього дня Олексій Момот вручив Подяки міського голови Генрі Ягодкіну, Тетяні Ягодкіній, Дмитру Пірклу і Владі Литовченко. Все це стало приємними моментами, які надали мистецьким заходам ВІКЗ  особливої урочистості.

Втім, виставка «ВИШГОРОД: зв’язок часів» триває. З понеділка вона буде перенесена в Історичний музей ВІКЗ, по вулиці Шкільній , 58, і всі, хто завітає до музею, зможуть ближче ознайомитися з унікальними роботами. Триватиме виставка до 30 жовтня.

Читайте також

Лютий 21, 2019

В КОДА вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні

В холі Київської обласної державної адміністрації відбулось урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. В заході взяли участь члени сімей загиблих, учасники Революції Гідності, голова КОДА Олександр Терещук та керівництво структурних підрозділів обладміністрації. Після урочистого покладання квітів та хвилини мовчання в пам’ять про загиблих, родичі та учасники Революції Гідності мали змогу обговорити актуальні для них проблеми […]

Лютий 21, 2019

Для забезпечення безпечного проїзду дорогами Київщини проводиться ямковий ремонт

Для забезпечення безпечного проїзду дорогами місцевого і державного значення у Київській області тривають роботи з аварійного ямкового ремонту. Такий ремонт є тимчасовим заходом для забезпечення безпечного руху автотранспорту та захисту дорожнього покриття від подальшого руйнування. При ліквідації ямковості враховуються погодні умови, температурний режим та відповідна технологія, що гарантує його тривалу якість. З початку лютого 2019 […]

Лютий 21, 2019

Державний архів Київської області презентував документи до 100 річчя заснування органів державної реєстрації актів цивільного стану

21 лютого 2019 року Державний архів Київської області презентував свої документи під час урочистого заходу, присвяченого становленню та розвитку системи органів державної реєстрації актів цивільного стану, який відбувся під патронатом Міністра юстиції України Павла Петренка. Під час презентації були представлені метричні книги різних конфесій, екстракти з оригінальних метрик осіб дворянського стану, метричний запис про народження […]

Лютий 20, 2019

АНОНС: 21 лютого в КОДА відбудеться урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Шановні представники громадськості та ЗМІ!  21 лютого 2019 року о 10:00 в холі адмінбудівлі Київської обласної державної адміністрації відбудеться урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. В заході візьмуть участь члени сімей загиблих, учасники Революції Гідності, керівництво структурних підрозділів та  голова Київської ОДА Олександр Терещук. Запрошуємо представників ЗМІ та громадськості до участі в заході. Акредитація для ЗМІ […]