Квітень 12, 2020

Василь Володін: проведення обсервації необхідне для запобігання поширенню коронавірусу

З початку проведення моніторингу підтверджених захворювань в Україні за даними Міністерства охорони здоров’я кількість захворювань зростає щодня. Наразі маємо сумну статистику майже в кожній області, за виключенням Миколаївської. Невтішна ситуація в західних областях. Столиця та Київська область також в зоні ризику, особливо враховуючи той факт, що багато наших співгромадян приїжджають із-за кордону. Люди, які повертаються до України, часто  ведуть активне соціальне життя: це зустрічі з близькими та друзями, відвідування храмів та інше.  Задля непоширення коронавірусу та з метою уникнення зараження від громадян, що прибувають із країн та регіонів з високим показником зараження, Урядом прийняте рішення про обов’язкову обсервацію таких громадян протягом 14 днів з дати перетинання державного кордону.

Рішення щодо застосування обсервації прийняте виключно із однією метою  – забезпечити двотижневу ізоляцію громадян, і таким чином запобігти розповсюдженню вірусу серед здорового населення в нашій країні.

На місцях згідно з постановою Кабінету міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 та змінами до постанови від 11.04.2020 р. за організацію обсервації відповідають обласні державні адміністрації. Вони мають забезпечувати для прибулих з-за кордону громадян місця для перебування, організувати необхідну, в тому числі і медичну, допомогу.

10 квітня з Об‘єднаних Арабських Еміратів повернулися 113 громадян України. Київська облдержадміністрація згідно з постановою Кабміну забезпечила зустріч українців в аеропорту Бориспіль. Спеціально замовленим транспортом перевезла людей до смт Ворзель. Там для них протягом доби, з часу коли стало відомо про їхнє повернення, були підготовлені умови перебування в санаторії «Україна». Тимчасово виконуючий обов‘язки голови КОДА Василь Володін особисто проконтролював, щоб людям були надані всі необхідні умови під час заселення, предмети першої необхідності, засоби особистого захисту, харчування.

«Проведення обсервації – рішення, впроваджене щоб запобігти можливому поширенню коронавірусу від громадян, які повертаються до країни. Люди мають відчувати, що їх не покинули напризволяще в замкненому просторі. Ми з ними. Ми надаємо всю можливу допомогу. Побутового характеру: як то додаткове утеплення приміщення, не зважаючи на закінчення по всій Україні опалювального сезону. Медичну допомогу – у разі виявлення якихось проблем зі здоров‘ям. Швидко налагодили процес доставки води та харчування. Єдине, що просимо від них, у відповідь також з розумінням поставитися до ситуації і наших можливостей. Становище складне, нерядове, працюємо в нових для всіх нас умовах 24/7. Робимо все, що можна. І продовжимо надавати все необхідне всім, хто цього потребуватиме», – зазначив очільник Київщини Василь Володін.

На місці працює кваліфікований медичний персонал: лікарі і медсестри. В звичайний час санаторій профілюється на лікуванні захворювань системи кровообігу, органів дихання і травлення. Санаторій має  5 спальних корпусів, потужне бальнео-фізіотерапевтичне відділення, численні лікувально-діагностичні кабінети. Терапевтичне відділення лікує пацієнтів із захворюванням серцево-судинної системи, органів травлення, дихання. Також проводиться медико-психологічна реабілітація учасників АТО.

Санаторій є повністю пристосованим для двотижневого перебування на обсервації. Щодня голова КОДА, його заступники та радники підтримують зв‘язок з адміністрацією закладу, вони знають про всі питання, які виникають, вирішують побутові та інші питання людей, що повернулися з ОАЕ.

Станом на 12 квітня Київська обласна державна адміністрація ініціювала та залучила інші органи і установи до вирішення таких завдань:

– Співпраця з поліцією. Адже саме на правоохоронних органах лежить обов‘язок підтримання встановлених Урядом правил карантину та обсервації та забезпечення правопорядку. Особливо в таких незвичайних для українців умовах, як обсервація.

– Забезпечено організацію харчування. Основні вимоги: чітко визначені поставники харчування для закладів обсервації, контроль за якістю продукції, збалансоване меню. Якісний кейтеринг та можливість вчасно забезпечувати доставку необхідної кількості продуктів у потрібні місця. І звісно прийнятна вартість.

– Забезпечено організацію дистанційного медичного  супроводу осіб у місцях обсервації (ізоляції), надання їм медичної допомоги та видачі листків непрацездатності (у разі потреби).

– Організовано закупівлю і передачу місцевою владою Ворзеля для сьогоднішніх потреб санаторію «Україна»  засобів гігієни та дезінфекції й  побутовий інвентар, воду, печиво, чай на загальну суму близько 120 тис. грн.

– Організовано окремий збір твердих побутових відходів.

– Спільно з адміністрацією м. Буча завезли комплекти першої необхідності та забезпечили дезінфекцію приміщень обсервації.

Усі прибулі письмово погодились з умовами обсервації. В т. ч. в цей період  негайно повідомляти лікаря про будь-яке погіршення самопочуття; виключити прямі контакти з іншими особами та оплатити усі витрати, пов’язані з їхньою обсервацією (трансфери, проживання, харчування тощо).

«Я дуже вдячний усім, хто задіяний в забезпеченні комфортних умов обсервації для громадян України в Київській області: медикам, поліції, працівникам санаторію, місцевим органам влади та звичайно професійній команді облдержадміністрації, яка координує цю незвичайну для усіх нас роботу практично цілодобово. А громадянам України, які зараз перебувають на обсервації у Ворзелі, я дякую за розуміння, терплячість та відповідальне ставлення до необхідності дотримання встановлених правил. Я сподіваюсь, що вже за 12 днів вони зможуть повернутися до своїх домівок», – зазначив очільник КОДА Василь Володін.

Читайте також

Жовтень 1, 2020

Науковці МАН Київщини обговорили з ученими питання новітніх технологій в технічній галузі

У науковому відділенні технічних наук Київського обласного територіального відділення МАН відбулась онлайн-зустріч з ученими в рамках реалізації обласного науково-освітнього проєкту «STEM-простір МАН». Майбутні автори дослідницьких проєктів та їх керівники  спілкувалися з науковцями Інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є. О. Патона Національного технічного університету України  «КПІ імені Ігоря Сікорського». Під час зустрічі піднімали питання про комп’ютерне […]

Жовтень 1, 2020

26 шкіл Київщини закрито на карантин повністю, ще 94 – частково

В 126 закладах освіти Київської області виявлено 141 учня та 160 вчителів, які хворіють на СOVID-19.  Про це повідомив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін. «У зв’язку із виявленими підтвердженими випадками захворювання на самоізоляції знаходяться 164 окремі класи у 94 закладах освіти (4068 учнів та працівників). Повністю переведено на дистанційну форму навчання 26 закладів загальної середньої […]

Жовтень 1, 2020

На Київщині невпинно зростає кількість хворих на коронавірус

В Київській області за даними обласного лабораторного центру 1 жовтня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено вже 9279 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 767 дітей та у 983 медичних працівників. Про це повідомив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін. «Щодоби кількість хворих на коронавірус зростає більш ніж на сотню. Прошу всіх не забувати […]

Жовтень 1, 2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 1 жовтня в Україні зафіксовано 4 069 ​нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Кількість активних хворих становить 114 437осіб. Загалом в Україні 213 028 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 4 193 летальних, 94 398 пацієнтів одужали. Проведено 2 308 415 тестувань методом ПЛР. За добу одужало 2 038 пацієнтів. […]