Червень 9, 2020

В КОДА обговорили принципи нового районування Київщини

Сьогодні у Київській обласній державній адміністрації відбулася нарада під головуванням т.в.о голови КОДА Василя Володіна щодо нового районування та формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.

Крім керівництва області, в ній взяли участь депутати різних рівнів, мери міст, голови сільрад, представники громад (м. Ірпінь, м. Буча, м. Вишгород, м. Вишневе, м. Ворзель, Пісківська ОТГ, Бородянська ОТГ, с. Гостомель, с. Козинець, с. Гореничі, с. Коцюбинське, с. Мироцьке, с. Дмитрівка, с. Бузова, с. Здвижівка, с. Петропавлівська Борщагівка, с. Бабинці, с. Новопетрівське, с. Михайлівка-Рубежівка, с. Клавдієво-Тарасове та інші).

Наразі Київська область, як і решта областей країни, знаходиться у процесі адміністративної реформи. А саме: укрупнення районів. Замість 25-ти, які зараз діють в області, планується створити уп’ятеро менше. Що має зменшити чиновницький апарат та витрати на нього.  Йдеться про присутність регіональних відділень органів виконавчої влади у новоутворених районних центрах. Що ніяк не перехрещується з утворенням та діяльністю об’єднаних територіальних громад, задача яких: надавати послуги своїм мешканцям та піклуватися про їхнє комфортне та безпечне життя.

На сьогодні розглядають два варіанти нового адміністративно-територіального розподілу Київщини: з п’ятьма або шістьма районами.

Під час зустрічі обговорили визначення адміністративно-територіальних одиницьсубрегіонального рівня, зокрема Північно-Західного регіону (тобто Києво-Святошинського району). Розглядали відповідність м. Бородянки, м. Бучі, м. Вишгорода та м. Ірпеня вимогам, що висувають до майбутнього райцентру.

Керівник області пояснив принцип, за яким їх визначатимуть. Ця методика, затвердженаМіністерством розвитку громад та територій. До уваги беруть одразу кілька факторів:

Це мають бути міста районного значення з населенням понад 50 тис.
Вони мають знаходитись не ближче як за 30 км до Києва.
Віддаленість підпорядкованих населених пунктів: не більше 60 км від райцентру тощо.

«Я однаково добре ставлюся до всіх жителів області. Для мене важлива воля громад та дотримання методики, – сказав Василь Володін, керівник області. – При цьому, на сьогодні жоден із населених пунктів не відповідає заявленим критеріям на 100%. Та якщо безпристрасно аналізувати мапу Північно-Західного регіону Київщини, то на мою думку, найбільше під них підпадає м. Бородянка. Разом з тим, більшість громад хочуть, щоб центр був у Бучі».

Кожен з присутніх висловив власну думку та думку своїх громад де і чому  їм буде зручніше мати новий районний центр. Всі їх внесли до протоколу наради. До речі, більшість учасників висловилися за визначення райцентром міста Буча.  Протокол буде передано до профільного міністерства.

Пресслужба Київської облдержадміністрації.

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]