Червень 11, 2020

В КОДА обговорили нове районування з громадами Лівобережної Київщини

Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації, продовжує протокольні зустрічі з громадами Київщини. Де заслуховують всі пропозиції мешканців щодо формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.

Сьогодні на розмову були запрошені представники Лівобережної Київщини.

На її території планують створити 2 райони. Одним з центрів має стати Переяслав. На статус другого центру претендують Бровари та Бориспіль. В кожного є свої аргументи,  переваги та недоліки.

«Під час таких зустрічей, а провів я їх понад десяток, стикаюся з тим, що у громад досі не має розуміння, що адміністративно-територіальна реформа є частиною розпочатого процесу децентралізації,  –  сказав Василь Володін. – І як би кому не хотілося, він неминучий. При цьому, укрупнення районів точно не погіршить якість життя людей, оскільки зменшення кількості районних центрів скоротить чиновницький апарат, який залишатиметься в цих центрах для представлення виключно державної влади.»

Представники кожної громади отримали можливість публічно аргументувати свої пропозиції щодо укрупнення районів. Найчастіше лунають пропозиції залишити все, як є, через нерозуміння як працюватиме майбутній інститут префектів. При цьому, погоджуються з думкою колег, що можливо план і не ідеальний, але необхідний для реалізації реформи. Та всі переконані, що такий обмін думками є справжнім проявом подальшої демократизації нашого суспільства.

ДОВІДКА: Наразі Київська область, як і решта областей країни, знаходиться у процесі адміністративної реформи. А саме: укрупнення районів. Замість 25-ти, які зараз діють в області, планується створити уп’ятеро менше. Що має зменшити чиновницький апарат та витрати на нього.  Йдеться про присутність регіональних відділень органів виконавчої влади у новоутворених районних центрах. Що ніяк не перехрещується з утворенням та діяльністю об’єднаних територіальних громад, задача яких: надавати послуги своїм мешканцям та піклуватися про їхнє комфортне та безпечне життя.  На сьогодні розглядають два варіанти нового адміністративно-територіального розподілу Київщини: з п’ятьма або шістьма районами.

За результатами зустрічі складений протокол наради, який передають до профільного міністерства та Кабміну.  Остаточно рішення про нові районні центри має ухвалити Верховна Рада.

Пресслужба Київської облдержадміністрації.

Читайте також

Вересень 24, 2021

Україна отримала ультрахолодові морозильники для вакцин від COVID-19 в межах COVAX

Цього тижня в рамках ініціативи COVAX Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 3 морозильні камери для зберігання вакцини Pfizer від COVID-19 за ультранизьких температур. Морозильні камери з діапазоном температур від -40°C до -86°C виробництва Vestfrost, Данія, будуть встановлені на складі ДП “УкрМедПостач” Міністерства охорони здоров’я України. Закупівля додаткових ультрахолодових морозильників дозволяє збільшити потужності України […]

Вересень 24, 2021

Представники Церков і релігійних організацій Київської області провели засідання

Сьогодні, 24 вересня, відбулося засідання Київської обласної ради Церков і релігійних організацій. Представники різних конфесій обговорили низку важливих питань. Про це повідомив начальник управління культури адміністрації Дмитро Гончаренко. Під час засідання обговорили урочисті заходи з нагоди святкування Ювілею 700-річчя відновлення Київської Римсько-Католицької Церкви в Україні та 100-річчя п’ятидесятницького пробудження на українських землях. Також були обрані […]

Вересень 24, 2021

Екологічні уроки та висадка декоративних композицій – екологи КОДА залучають молодь Київщини до озеленення регіону

Департамент екології та природних ресурсів КОДА провів екологічні уроки для учнів Бучанської НВК СЗОШ І-ІІІ ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. Подібну роботу представники КОДА проводять на регулярній основі. Основна ціль побідних бесід з дітьми та підлітками – це підвищення екологічної свідомості, привернення уваги до усвідомленого позитивного ставлення до довкілля та впливу на здоров’я […]

Вересень 24, 2021

Понад шість тисяч людей вакцинувались на Київщині минулої доби

На Київщині лише впродовж минулої доби вакцинувались 6 644 жителів. Усього ж з початку вакцинальної кампанії в області зробили понад 742 тис. щеплень проти коронавірусу. На цьому сьогодні, 24 вересня, акцентував очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Ми залишаємось в лідерах в Україні за відсотком вакцинованих жителів. Однак, темпи потрібно нарощувати. Дякую всім нашим […]