Березень 14, 2018

Урочисте відкриття меморіальної дошки генерал-лейтенанту служби цивільного захисту Г.Б. Марченку

Час змінює усе – обличчя й життя, стишує біль. Змінив він і зовнішній вигляд селища, в якому народився та провів юні роки життя генерал–лейтенант Григорій Борисович Марченко. Щоб не змінилася й пам’ять людська, не викреслила зі свого списку достойних – на стіні Сотниківської НВК перед очима людей та дітей тепер завжди буде проста і урочиста меморіальна дошка – обличчя земляка, відомого заслуженого працівника цивільного захисту України, який присвятив своє життя порятунку людей. Саме 13 березня з нагоди 67- річниці з дня народження видатної особистості відбулось відкриття меморіальної дошки.

В урочистостях взяли участь голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький, начальник Головного управління ДСНС України в Київській області Василь Слободяник,  перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Київській області Петро Кісільов, виконувач обов’язків голови адміністрації Ольга Рудніцька, начальник Яготинського районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області Сергій Власко, начальник відділу освіти адміністрації Мирослава Степанченко, сільський голова Сотниківської сільської ради Ігор Грудзевич, колеги по службі, учні школи, громадськість селища та члени родини Григорія Борисовича, а саме дружина – Галина Михайлівна, дочка – Вікторія Григорівна та син – Святослав Григорович.

Народився Григорій Борисович 13 березня 1951 в с. Сотниківка, Яготинського району, Київської області. Закінчив Харківське гвардійське вище військове танкове командне училище імені Верховної Ради (1973), Військову академію бронетанкових військ ім.імені Маршала Радянського Союзу Р. Я. Малиновського (1985), Академію Збройних Сил України (1996).

Після чого проходив службу у Збройних Силах на посадах від командира взводу до командира дивізії.

З 1998 – перший заступник Командувача Національної гвардії України – начальник Головного штабу. З 2000 перебував на службі в Центральному апараті МНС України на посадах заступника Міністра; першого заступника Державного секретаря – Командувача Сил МНС України; Директора Департаменту Сил цивільного захисту МНС; Директора Департаменту управління рятувальними силами МНС; Директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України.

Служба в цивільному захисті хоча і була однією головних в його житті та це не завадило йому виховати двох прекрасних дітей, Святослава та Вікторію, які стали гідним продовженням роду. Дружина Галина завжди була для Григорія Борисовича надійним тилом – розуміла, підтримувала, допомагала.

Григорія Борисовича, завжди відрізняло невпинне бажання допомагати людям, створювати для них комфортні умови роботи і життя, він завжди дбав про всіх, брався допомагати у вирішенні і службових, і побутових питань колег, підлеглих, друзів. До нього йшли і він допомагав, мав багато друзів та однодумців.

24 січня 2017 року на шістдесят шостому році після тяжкої хвороби Григорій Борисович передчасно пішов з життя. Чоловік, який своїм високим професіоналізмом, знаннями, мудрістю, неоціненим досвідом зробив вагомий внесок у зміцнення та розвиток Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Право відкрити меморіальну дошку було надано найріднішим людям Григорія Борисовича, його дітям Святославу та Вікторії. Які в день народження батька (13 березня 2018 року йому б виповнилось 67 років) з глибоким сумом в очах, але з гордістю за свого батька, який врятував не одне людське життя.

«Яготинщина щедра не тільки своїми землями, а насамперед людьми, яких вона зростила. Ми маємо багато земляків, які прославили наш край і сьогодні ми започатковуємо нову сторінку в історії відкриваючи меморіальну дошку генерал-лейтенанту служби цивільного захисту Григорію Борисовичу Марченку на приміщенні школи, в якій він навчався.

Знаменний цей день, 13 березня 2018 року, пропоную збиратися тут, згадувати добрі справи земляка, а учні в свою чергу хай діляться успіхами та досягненнями. Приємно, що ім’я Григорія Марченкане не забуте, його досягнення пам’ятають і сьогодні на нього рівнятиметься вся молодь, що проживає на його малій батьківщині», – підкреслила в своєму виступі виконувач обов’язків голови адміністрації Ольга Рудніцька

Голова Сотниківської сільської ради Ігор Грудзевич зачитав рішення Сотниківської сільської ради від 12.03.2018 №192-12-VII про перейменування провулку Миру на провулок Генерала Марченка, в знак шани до видатної особистості, земляка Григорія Борисовича Марченка.

З великою гордістю за свого випускника і з глибоким сумом колишній директор та вчитель Сотниківської школи Микола Наказний розповів про те, яким старанним був Григорій Борисович у навчанні та сумлінним у праці, доброзичливим у спілкуванні, люблячим і турботливим сином, батьком.

На завершення в Свято Успенському Храмі от. Ігор відспівав панахиду, на якій присутні помолилися за упокій душі генерала Марченка.

Генерал-лейтенант служби цивільного захисту Григорій Борисович Марченко завжди був і залишиться прикладом наслідування для усієї пожежно-рятувальної служби нашої держави.

Читайте також

Жовтень 23, 2018

На ринку праці Київщини доступно 33,3 тис. вакансій: найпопулярніші професії

Роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність протягом січня-вересня 2018 року 33,3 тис. вакансій, що на 16% більше, ніж у такий же період 2017 року. Безпосередньо, Київській обласній службі зайнятості станом на 1 жовтня 2018 року роботодавці запропонували на 46 % більше вакансій ніж минулого року. Таких пропозицій нарахували 6,9 тис. одиниць. Крім того, 3,8 тис. — […]

Жовтень 23, 2018

Ви прославили Україну – Президент привітав переможців та призерів ІІІ юнацьких Олімпійських ігор

Президент Петро Порошенко привітав переможців та призерів ІІІ юнацьких Олімпійських ігор. «У змаганнях, в яких брали участь представники більше 200 країн, і коли Україна увійшла  в неофіційному заліку у десятку найкращих – це є ваш внесок в утвердження статусу України в світі», – наголосив Глава держави на зустрічі зі спортсменами та їх тренерами. «Дуже дякую […]

Жовтень 23, 2018

У Володарці провели традиційний ярмарок професій для випускників

У Володарському районному будинку культури на традиційному Ярмарку професій цього року зібралося 150 майбутніх випускників загальноосвітніх шкіл району та їх батьків. За словами учасників Ярмарку професій, проведений захід допоміг краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширив їх світогляд та уявлення про діяльність та послуги служби зайнятості. Спеціалісти Володарського районного центру зайнятості спільно з навчальними закладами […]

Жовтень 23, 2018

Україна – Китай: найпривабливіші шляхи співпраці – це «зелені» проекти та переробка сміття

На масштабному форумі «Horasis China Meeting» у Києві Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав керівників провідних китайських компаній брати активну участь в інвестуванні та реалізації проектів з енергоефективності, відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні. Як відомо, Китай – світовий лідер за обсягом інвестицій у відновлювану електроенергетику. За даними міжнародної організації «REN 21», у 2017 р. […]