Березень 14, 2018

Урочисте відкриття меморіальної дошки генерал-лейтенанту служби цивільного захисту Г.Б. Марченку

Час змінює усе – обличчя й життя, стишує біль. Змінив він і зовнішній вигляд селища, в якому народився та провів юні роки життя генерал–лейтенант Григорій Борисович Марченко. Щоб не змінилася й пам’ять людська, не викреслила зі свого списку достойних – на стіні Сотниківської НВК перед очима людей та дітей тепер завжди буде проста і урочиста меморіальна дошка – обличчя земляка, відомого заслуженого працівника цивільного захисту України, який присвятив своє життя порятунку людей. Саме 13 березня з нагоди 67- річниці з дня народження видатної особистості відбулось відкриття меморіальної дошки.

В урочистостях взяли участь голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, перший заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький, начальник Головного управління ДСНС України в Київській області Василь Слободяник,  перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в Київській області Петро Кісільов, виконувач обов’язків голови адміністрації Ольга Рудніцька, начальник Яготинського районного сектору ГУ ДСНС України в Київській області Сергій Власко, начальник відділу освіти адміністрації Мирослава Степанченко, сільський голова Сотниківської сільської ради Ігор Грудзевич, колеги по службі, учні школи, громадськість селища та члени родини Григорія Борисовича, а саме дружина – Галина Михайлівна, дочка – Вікторія Григорівна та син – Святослав Григорович.

Народився Григорій Борисович 13 березня 1951 в с. Сотниківка, Яготинського району, Київської області. Закінчив Харківське гвардійське вище військове танкове командне училище імені Верховної Ради (1973), Військову академію бронетанкових військ ім.імені Маршала Радянського Союзу Р. Я. Малиновського (1985), Академію Збройних Сил України (1996).

Після чого проходив службу у Збройних Силах на посадах від командира взводу до командира дивізії.

З 1998 – перший заступник Командувача Національної гвардії України – начальник Головного штабу. З 2000 перебував на службі в Центральному апараті МНС України на посадах заступника Міністра; першого заступника Державного секретаря – Командувача Сил МНС України; Директора Департаменту Сил цивільного захисту МНС; Директора Департаменту управління рятувальними силами МНС; Директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України.

Служба в цивільному захисті хоча і була однією головних в його житті та це не завадило йому виховати двох прекрасних дітей, Святослава та Вікторію, які стали гідним продовженням роду. Дружина Галина завжди була для Григорія Борисовича надійним тилом – розуміла, підтримувала, допомагала.

Григорія Борисовича, завжди відрізняло невпинне бажання допомагати людям, створювати для них комфортні умови роботи і життя, він завжди дбав про всіх, брався допомагати у вирішенні і службових, і побутових питань колег, підлеглих, друзів. До нього йшли і він допомагав, мав багато друзів та однодумців.

24 січня 2017 року на шістдесят шостому році після тяжкої хвороби Григорій Борисович передчасно пішов з життя. Чоловік, який своїм високим професіоналізмом, знаннями, мудрістю, неоціненим досвідом зробив вагомий внесок у зміцнення та розвиток Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Право відкрити меморіальну дошку було надано найріднішим людям Григорія Борисовича, його дітям Святославу та Вікторії. Які в день народження батька (13 березня 2018 року йому б виповнилось 67 років) з глибоким сумом в очах, але з гордістю за свого батька, який врятував не одне людське життя.

«Яготинщина щедра не тільки своїми землями, а насамперед людьми, яких вона зростила. Ми маємо багато земляків, які прославили наш край і сьогодні ми започатковуємо нову сторінку в історії відкриваючи меморіальну дошку генерал-лейтенанту служби цивільного захисту Григорію Борисовичу Марченку на приміщенні школи, в якій він навчався.

Знаменний цей день, 13 березня 2018 року, пропоную збиратися тут, згадувати добрі справи земляка, а учні в свою чергу хай діляться успіхами та досягненнями. Приємно, що ім’я Григорія Марченкане не забуте, його досягнення пам’ятають і сьогодні на нього рівнятиметься вся молодь, що проживає на його малій батьківщині», – підкреслила в своєму виступі виконувач обов’язків голови адміністрації Ольга Рудніцька

Голова Сотниківської сільської ради Ігор Грудзевич зачитав рішення Сотниківської сільської ради від 12.03.2018 №192-12-VII про перейменування провулку Миру на провулок Генерала Марченка, в знак шани до видатної особистості, земляка Григорія Борисовича Марченка.

З великою гордістю за свого випускника і з глибоким сумом колишній директор та вчитель Сотниківської школи Микола Наказний розповів про те, яким старанним був Григорій Борисович у навчанні та сумлінним у праці, доброзичливим у спілкуванні, люблячим і турботливим сином, батьком.

На завершення в Свято Успенському Храмі от. Ігор відспівав панахиду, на якій присутні помолилися за упокій душі генерала Марченка.

Генерал-лейтенант служби цивільного захисту Григорій Борисович Марченко завжди був і залишиться прикладом наслідування для усієї пожежно-рятувальної служби нашої держави.

Читайте також

Серпень 21, 2018

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли. Сьогодні говоримо про […]

Серпень 21, 2018

За сприяння Київської обласної служби зайнятості у 2018 році працевлаштовано понад 220 учасників антитерористичної операції

З початку 2018 року послугами Київської обласної служби зайнятості скористались 930 безробітних осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), з них 102 особи з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 826 учасників АТО. «Київська обласна служба зайнятості надає профорієнтаційні, консультативні послуги, проводить постійну роботу щодо працевлаштування учасників АТО відповідно до їх фаху […]

Серпень 20, 2018

Хід жнивної кампанії на Київщині

Усіма категоріями господарств Київської області станом на 20 серпня поточного року по ранній групі зернових та зернобобових з площі 276,8 тис.га, зібрано 1 млн.234 тис. 378 тонн при середній урожайності 44,2 ц/га. Зібрано 95,1 % площ до пронозу ярих зернових і зернобобових в Київській області. В розрізі культур: -озимої пшениці – з площі 177,1 тис.га, […]

Серпень 20, 2018

У Славутичі роботодавцям розповіли про послуги державної служби зайнятості

У приміщенні Славутицького міського центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців: «Сучасні види послуг державної служби зайнятості». Валентина Надточій, заступник директора Славутицького міського центру зайнятості подякувала присутніх роботодавців за співпрацю та надала інформацію про послуги державної служби зайнятості у сучасних умовах: підбір працівників на заявлені вакансії з використанням профвідбору, організацію та проведення робіт тимчасового характеру, підвищення […]