Лютий 26, 2021

Українські та міжнародні експерти обговорили перспективи утворення Київської агломерації

Українські та міжнародні експерти розглянули перспективи утворення Київської агломерації.

Обговорення цієї теми тривало сьогодні, 26 лютого, у Бучі.

У ньому взяли участь заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода, народні депутати України Андрій Клочко, Олександр Корнієнко, Ганна Бондар, Дмитро Гурін і Віталій Безгін.

Київську облдержадміністрацію на заході представив перший заступник голови Дмитро Назаренко. Київську міську державну адміністрацію – Київський міський голова Віталій Кличко. До розгляду також долучились представники 30 громад регіону.

За результатами зустрічі Дмитро Назаренко повідомив, що утворення Київської агломерації відкриває для столичного регіону нові перспективи розвитку.

«Столиця та Київщина мають тісні комерційні та соціальні зв’язки. Це підтверджують показники так званої «трудової» міграції між містом-мільйонником і областю. Зазначу, що її рівень є найвищим в Україні», – прокоментував він.

За даними операторів стільникового зв’язку, щоденна маятникова міграція населення з Київської області у місто Київ і назад становить понад пів мільйона осіб щоденно.

Паралельно спостерігається і підвищена маятникова міграція, коли сотні тисяч киян проводять вихідні за межами столиці, у громадах Київської агломерації, користуючись інфраструктурою, природними ресурсами та туристичними магнітами навколишніх територій.

«Зараз існує потреба об’єднати зусилля для комплексного розвитку столичного регіону. При цьому важливо уникнути поглинання великим містом периферійних територій і, навпаки, стимулювати міцну синергію між ними. Це дозволить вирішити таке актуальне питання, як наближення до однакового рівня добробуту жителів столиці та області. Саме тому облдержадміністрація підтримує намір законодавчо врегулювати функціонування Київської агломерації. Проте найголовніше це не «паперове», а її реальне існування», – наголосив Дмитро Назаренко.

Також він пояснив, що утворення Київської агломерації відкриватиме такі перспективи, як:

  • перенесення частини виробничих потужностей на регіональну площину;
  • формування якісної транспортної та дорожньої інфраструктури;
  • розвиток рекреаційних центрів;
  • підвищення рівнів інженерно-технічного та соціально-культурного обслуговування;
  • запровадження стратегічного планування розвитку агломерації.

Зазначимо, що загалом круглий стіл складався з трьох панельних дискусій, під час яких учасники розглянули:

  • законодавче визначення правового статусу міських агломерацій в Україні;
  • стан і перспективи розвитку Київської агломерації.

Організація обговорення відбулась за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID і Ради Європи.

Повідомляє пресслужба Київської ОДА

Читайте також

Квітень 13, 2021

У Київській ОДА затвердили план заходів щодо заборони вилову риби під час весняно-літнього нересту

Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін підписав розпорядження, яким  затвердив план заходів з підготовки і проведення весняно-літньої нерестової заборони й охорони водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах регіону в 2021 році. План передбачає охорону риби на таких водоймах, як: – Київське та Канівське водосховища впродовж квітня-червня; – річки Рось та Роставиця упродовж квітня-травня; – річки Тетерів, […]

Квітень 13, 2021

На Київщині розпочинається вакцинація CoronaVac/Sinovac Biotec

Найближчими днями в Київській області розпочнеться щеплення вакциною CoronaVac/Sinovac Biotec, яку область отримала 13 квітня. Про це повідомив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін. «Загалом Київський регіон отримав 11600 доз вакцини CoronaVac. Їх вистачить для щеплення 5800 осіб. Вакцина призначена для щеплення маломобільних груп населення, їхніх опікунів, працівників освіти, які будуть залучені до проведення зовнішнього незалежного […]

Квітень 13, 2021

11 туристичних магнітів Київщини ввійдуть до національного «Водного маршруту Дніпром»

Одразу 11 туристичних маршрутів Київщини ввійдуть до національного проєкту «Водний маршрут Дніпром». Про це зазначив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін сьогодні, 12 квітня. «Розвиток туристичної сфери прямо пов’язаний з залученням інвестицій, вдосконаленням інфраструктури та покращенням транспортної логістики. Саме тому ми багато працюємо над створенням нових туристичних атракцій у нашому регіоні. Безпосередньо зараз наша область активно […]

Квітень 13, 2021

Анонс. Онлайн брифінг заступника голови КОДА

14 квітня заступник голови Київської облдержадміністрації Андрій Лісовик проведе онлайн-брифінг присвячений перебігу реалізації програми “Велике будівництво” на території Київщини. Час брифінгу: 14.00 Трансляцію дивіться на сторінці облдержадміністрації у Facebook.   Повідомляє пресслужба Київської ОДА