Квітень 19, 2018

У Вишгородському історико-культурному заповіднику обговорили питання охорони пам’яток

Науково-методичний круглий стіл «Проблеми збереження та охорони пам’яток Давньоруської доби в Україні», присвячений міжнародному дню пам’яток і визначних місць, відбувся у приміщенні Вишгородської районної централізованої бібліотечної системи 18 квітня. Організували і провели його фахівці Вишгородського історико-культурного заповідника. До заходу долучилось багато гостей. Вишгородські науковці радо вітали їх: доктора історичних наук, професора кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Марину Палієнко та студентів вишу; представників Київського обласного археологічного музею, Яготинського історичного музею, які приїхали розповісти про свої напрацювання; також завітав заступник Вишгородського міського голови Ігор Свистун.

Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила: «Вся історико-культурна спадщина є надбанням народу України. В Україні всього нараховують близько 130 000 об’єктів культурної спадщини, які перебувають на державному обліку. З них 6 унікальних культурних об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Своїми пам’ятками може пишатися і Вишгород, і однією з провідних функцій ВІКЗ є, окрім науково – дослідницької роботи, й дослідження і утримання цих пам’яток, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб ця робота велася на належному рівні».

Марина Палієнко подарувала ВІКЗ унікальне видання, у якому вміщено історію журналу «Киевская старина», і всі понад 6 тисяч його публікацій, з яких немало – про Вишгород і його пам’ятки. «Я мала щастя долучитися до вивчення цієї історіографічної традиції, і результатом стала книга, яка вийшла у видавництві Темпера». Влада Литовченко подякувала, і зауважила, що книга знайде гідне місце у науковій бібліотеці ВІКЗ, яка нині формується.

Завідувач відділу пам»яткоохоронної діяльності Алла Плотнікова розповіла про історію встановлення дня пам’яток історії та культури, про те, яку роботу в цьому напрямку проводить ВІКЗ та з якими не вирішеними питаннями стикається.

Ігор Свистун наголосив, що міська влада підтримує ВІКЗ: «Ми як місцева влада гарантуємо, що зробимо все, щоб зберегти те, що ми маємо, крім цього, будемо стежити і допомагати в тому, що буде необхідно».

І гості, й працівники ВІКЗ обмінялися науковими здобутками, обговорили проблеми та шляхи їх вирішення, а також висловили пропозиції щодо поліпшення стану охорони історичних, археологічних та культурних пам’яток. Уважними слухачами круглого столу були й учні Вишгородської гімназії «Інтелект», які цікавляться історичною спадщиною свого краю.

Також у цей день ВІКЗ представив виставку унікальних мап «Оригінальні карти ІХ-ХІХ ст. Як джерело культурної спадщини Київської землі». Серед них – і мапа під назвою «Нова карта Польщі та Угорщини» датована приблизно 1540 роком, на якій Вишгород позначений як замкове місто. Це робота відомого польського картографа Бернарда Ваповски, якого ще називають «батьком польської картографії» .Влада Литовченко зауважила: «Ми бачимо, що з давніх часів Вишгород фігурував як місто. Це унікальні роботи, ми виставили ці карти, тому що на них є зображення Вишгорода.

Як зауважила провідний науковий співробітник ВІКЗ, зберігач фондів Ірина Гончаренко, яка цікаво розповіла про унікальні експонати, ці карти передав ВІКЗ на тимчасове зберігання медальєр, збирач старовини, меценат та благодійник Дмитро Піркл.

Читайте також

Серпень 19, 2019

23 серпня відбудеться «Молодіжний велопробіг туристичними маршрутами Переяславщини»

«Молодіжний велопробіг туристичними маршрутами Переяславщини» в рамках обласного заходу з нагоди відзначення 28-ї річниці Незалежності України відбудеться в Переяслав-Хмельницькому на День Державного Прапора, 23 серпня. Велопробіг покликаний сприяти популяризації здорового способу життя та розвитку екологічного виду транспорту – велосипеда. Програма змагань Старт: 10:15-10:30, площа Богдана Хмельницького 09:00-09:45 – збір велосипедистів на площі біля стартової арки Фініш: площа […]

Серпень 19, 2019

Фонд енергоефективності компенсуватиме до 40-50% витрат на заходи з енергоефективності в ОСББ

Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків. Вже з вересня ОСББ зможуть подаватись на участь у програмі «Енергодім», отримувати гранти і модернізувати свої будинки, зменшувати енергоспоживання. Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «Дуже непроста робота протягом декількох останніх років: […]

Серпень 19, 2019

Проект LIFT запрацював на Київщині: Розпочато відбір кандидатів на посади голів РДА

Про початок роботи інноваційної платформи LIFT на Київщині повідомив очільник КОДА Михайло Бно-Айріян на своїй сторінці у Фейсбук. «В мене гарна новина! Для тих, хто мріє долучитися до команди майбутнього — ми почнемо співпрацю з LIFT». LIFT — це платформа, що дасть поштовх для нових змін у країні. Мета проекту – об’єднати кваліфікованих спеціалістів та […]

Серпень 16, 2019

Сергій Тимофєєв завітав з робочим візитом до Студениківської ОТГ

З робочим візитом завітав на Київщину Сергій Тимофєєв, начальник Управління фізичної культури і спорту Київської ОДА. Метою поїздки стали зустрічі з представниками влади та спортивної спільноти регіону, огляд спортивної інфраструктури області. Так, проведено інспекцію в Студениківській ОТГ, Березані та Баришівці. В Студениківській об’єднаній територіальній громаді, що розташувалася на Переяславщині, делегацію зустріла голова ОТГ Марія Лях. Обговорили досягнення й проблемні […]