Квітень 19, 2018

У Вишгородському історико-культурному заповіднику обговорили питання охорони пам’яток

Науково-методичний круглий стіл «Проблеми збереження та охорони пам’яток Давньоруської доби в Україні», присвячений міжнародному дню пам’яток і визначних місць, відбувся у приміщенні Вишгородської районної централізованої бібліотечної системи 18 квітня. Організували і провели його фахівці Вишгородського історико-культурного заповідника. До заходу долучилось багато гостей. Вишгородські науковці радо вітали їх: доктора історичних наук, професора кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Марину Палієнко та студентів вишу; представників Київського обласного археологічного музею, Яготинського історичного музею, які приїхали розповісти про свої напрацювання; також завітав заступник Вишгородського міського голови Ігор Свистун.

Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила: «Вся історико-культурна спадщина є надбанням народу України. В Україні всього нараховують близько 130 000 об’єктів культурної спадщини, які перебувають на державному обліку. З них 6 унікальних культурних об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Своїми пам’ятками може пишатися і Вишгород, і однією з провідних функцій ВІКЗ є, окрім науково – дослідницької роботи, й дослідження і утримання цих пам’яток, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб ця робота велася на належному рівні».

Марина Палієнко подарувала ВІКЗ унікальне видання, у якому вміщено історію журналу «Киевская старина», і всі понад 6 тисяч його публікацій, з яких немало – про Вишгород і його пам’ятки. «Я мала щастя долучитися до вивчення цієї історіографічної традиції, і результатом стала книга, яка вийшла у видавництві Темпера». Влада Литовченко подякувала, і зауважила, що книга знайде гідне місце у науковій бібліотеці ВІКЗ, яка нині формується.

Завідувач відділу пам»яткоохоронної діяльності Алла Плотнікова розповіла про історію встановлення дня пам’яток історії та культури, про те, яку роботу в цьому напрямку проводить ВІКЗ та з якими не вирішеними питаннями стикається.

Ігор Свистун наголосив, що міська влада підтримує ВІКЗ: «Ми як місцева влада гарантуємо, що зробимо все, щоб зберегти те, що ми маємо, крім цього, будемо стежити і допомагати в тому, що буде необхідно».

І гості, й працівники ВІКЗ обмінялися науковими здобутками, обговорили проблеми та шляхи їх вирішення, а також висловили пропозиції щодо поліпшення стану охорони історичних, археологічних та культурних пам’яток. Уважними слухачами круглого столу були й учні Вишгородської гімназії «Інтелект», які цікавляться історичною спадщиною свого краю.

Також у цей день ВІКЗ представив виставку унікальних мап «Оригінальні карти ІХ-ХІХ ст. Як джерело культурної спадщини Київської землі». Серед них – і мапа під назвою «Нова карта Польщі та Угорщини» датована приблизно 1540 роком, на якій Вишгород позначений як замкове місто. Це робота відомого польського картографа Бернарда Ваповски, якого ще називають «батьком польської картографії» .Влада Литовченко зауважила: «Ми бачимо, що з давніх часів Вишгород фігурував як місто. Це унікальні роботи, ми виставили ці карти, тому що на них є зображення Вишгорода.

Як зауважила провідний науковий співробітник ВІКЗ, зберігач фондів Ірина Гончаренко, яка цікаво розповіла про унікальні експонати, ці карти передав ВІКЗ на тимчасове зберігання медальєр, збирач старовини, меценат та благодійник Дмитро Піркл.

Читайте також

Квітень 24, 2019

Стан виплати заробітної плати на контролі Київської облдержадміністрації

В Київській обласній державній адміністрації під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Ігоря Мещана відбулося засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. В роботі комісії взяли участь керівники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники підприємств-боржників із виплати заробітної плати і сплати […]

Квітень 24, 2019

«Сумнівні» борги за газ не впливатимуть на субсидію

Незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік. Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів […]

Квітень 23, 2019

Прем’єр-міністр України особисто перевірив трасу Київ-Одеса

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман особисто перевірив стан ремонту дороги М-05 Київ-Одеса на ділянці 128-143 км. До перевірки долучився також Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Голова Київської ОДА Олександр Терещук та в.о. Держагенства автомобільних доріг України Славомір Новак. Уряд України та всі дорожні служби виконують урядову програму капітального ремонту доріг до 2022 року, яка передбачає суттєвепідвищення якості […]

Квітень 23, 2019

АНОНС: 7 травня Державний архів Київської області відкриє виставку «НепрOSTі листи»

7 травня 2019 року Державний архів Київської області відкриє виставку документів остарбайтерів з Київщини «НепрOSTі листи», на якій недоставлені листи знайдуть своїх адресатів. Історико-документальний і громадський проект Державного архіву Київської області «НепрOSTі листи» присвячений Дню пам’яті та примирення та 75-й річниці вигнання нацистських окупантів з України. Крім історико-документальної виставки, проектом передбачене виявлення недоставлених листів остарбайтерів […]