Квітень 19, 2018

У Вишгородському історико-культурному заповіднику обговорили питання охорони пам’яток

Науково-методичний круглий стіл «Проблеми збереження та охорони пам’яток Давньоруської доби в Україні», присвячений міжнародному дню пам’яток і визначних місць, відбувся у приміщенні Вишгородської районної централізованої бібліотечної системи 18 квітня. Організували і провели його фахівці Вишгородського історико-культурного заповідника. До заходу долучилось багато гостей. Вишгородські науковці радо вітали їх: доктора історичних наук, професора кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Марину Палієнко та студентів вишу; представників Київського обласного археологічного музею, Яготинського історичного музею, які приїхали розповісти про свої напрацювання; також завітав заступник Вишгородського міського голови Ігор Свистун.

Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила: «Вся історико-культурна спадщина є надбанням народу України. В Україні всього нараховують близько 130 000 об’єктів культурної спадщини, які перебувають на державному обліку. З них 6 унікальних культурних об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Своїми пам’ятками може пишатися і Вишгород, і однією з провідних функцій ВІКЗ є, окрім науково – дослідницької роботи, й дослідження і утримання цих пам’яток, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб ця робота велася на належному рівні».

Марина Палієнко подарувала ВІКЗ унікальне видання, у якому вміщено історію журналу «Киевская старина», і всі понад 6 тисяч його публікацій, з яких немало – про Вишгород і його пам’ятки. «Я мала щастя долучитися до вивчення цієї історіографічної традиції, і результатом стала книга, яка вийшла у видавництві Темпера». Влада Литовченко подякувала, і зауважила, що книга знайде гідне місце у науковій бібліотеці ВІКЗ, яка нині формується.

Завідувач відділу пам»яткоохоронної діяльності Алла Плотнікова розповіла про історію встановлення дня пам’яток історії та культури, про те, яку роботу в цьому напрямку проводить ВІКЗ та з якими не вирішеними питаннями стикається.

Ігор Свистун наголосив, що міська влада підтримує ВІКЗ: «Ми як місцева влада гарантуємо, що зробимо все, щоб зберегти те, що ми маємо, крім цього, будемо стежити і допомагати в тому, що буде необхідно».

І гості, й працівники ВІКЗ обмінялися науковими здобутками, обговорили проблеми та шляхи їх вирішення, а також висловили пропозиції щодо поліпшення стану охорони історичних, археологічних та культурних пам’яток. Уважними слухачами круглого столу були й учні Вишгородської гімназії «Інтелект», які цікавляться історичною спадщиною свого краю.

Також у цей день ВІКЗ представив виставку унікальних мап «Оригінальні карти ІХ-ХІХ ст. Як джерело культурної спадщини Київської землі». Серед них – і мапа під назвою «Нова карта Польщі та Угорщини» датована приблизно 1540 роком, на якій Вишгород позначений як замкове місто. Це робота відомого польського картографа Бернарда Ваповски, якого ще називають «батьком польської картографії» .Влада Литовченко зауважила: «Ми бачимо, що з давніх часів Вишгород фігурував як місто. Це унікальні роботи, ми виставили ці карти, тому що на них є зображення Вишгорода.

Як зауважила провідний науковий співробітник ВІКЗ, зберігач фондів Ірина Гончаренко, яка цікаво розповіла про унікальні експонати, ці карти передав ВІКЗ на тимчасове зберігання медальєр, збирач старовини, меценат та благодійник Дмитро Піркл.

Читайте також

Лютий 21, 2019

В КОДА вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні

В холі Київської обласної державної адміністрації відбулось урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. В заході взяли участь члени сімей загиблих, учасники Революції Гідності, голова КОДА Олександр Терещук та керівництво структурних підрозділів обладміністрації. Після урочистого покладання квітів та хвилини мовчання в пам’ять про загиблих, родичі та учасники Революції Гідності мали змогу обговорити актуальні для них проблеми […]

Лютий 21, 2019

Для забезпечення безпечного проїзду дорогами Київщини проводиться ямковий ремонт

Для забезпечення безпечного проїзду дорогами місцевого і державного значення у Київській області тривають роботи з аварійного ямкового ремонту. Такий ремонт є тимчасовим заходом для забезпечення безпечного руху автотранспорту та захисту дорожнього покриття від подальшого руйнування. При ліквідації ямковості враховуються погодні умови, температурний режим та відповідна технологія, що гарантує його тривалу якість. З початку лютого 2019 […]

Лютий 21, 2019

Державний архів Київської області презентував документи до 100 річчя заснування органів державної реєстрації актів цивільного стану

21 лютого 2019 року Державний архів Київської області презентував свої документи під час урочистого заходу, присвяченого становленню та розвитку системи органів державної реєстрації актів цивільного стану, який відбувся під патронатом Міністра юстиції України Павла Петренка. Під час презентації були представлені метричні книги різних конфесій, екстракти з оригінальних метрик осіб дворянського стану, метричний запис про народження […]

Лютий 20, 2019

АНОНС: 21 лютого в КОДА відбудеться урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Шановні представники громадськості та ЗМІ!  21 лютого 2019 року о 10:00 в холі адмінбудівлі Київської обласної державної адміністрації відбудеться урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. В заході візьмуть участь члени сімей загиблих, учасники Революції Гідності, керівництво структурних підрозділів та  голова Київської ОДА Олександр Терещук. Запрошуємо представників ЗМІ та громадськості до участі в заході. Акредитація для ЗМІ […]