Липень 15, 2020

У Мінрегіоні обговорили перспективи розвитку меблевих кластерів у регіонах

14 липня голова Київської ОДА Василь Володін зустрівся з Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим, Українською Асоціацією Меблевиків та компанією «Кроноспан УА», одного з найбільших в країні виробників ламінованих і шліфованих плит з деревини.

Метою заходу було сформувати спільне бачення та визначити план дій, необхідних для організації меблевих кластерів в регіонах України, враховуючи Державну стратегію регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки, розроблену Мінрегіоном, та спираючись на позитивний досвід роботи УАМ та «Кроноспан УА».

Учасники зустрічі підняли питання про стан меблевої галузі України та її експортний потенціал, формати ефективної співпраці з донорськими організаціями та державними установами, зокрема, обговорили плани щодо створення логістичного хабу в Київській області. Міністр розвитку громад та територій України наголосив на важливості підтримки інвестиційного клімату в регіонах України, а також налагодженні економічного партнерства з успішними підприємствами, які створюють робочі місця для українців та сприяють розвитку економіки в цілому.

Олексій Чернишов зауважив, що «створення додаткових робочих місць, офіційне працевлаштування та гарантована ринкова платня перешкоджає відтоку кваліфікованої робочої сили за кордон. Завдяки прямому працевлаштуванню одного працівника роботою забезпечуються майже десяток інших людей, зайнятих у лісозаготівлі, прокладанні лісових доріг, ремонтних роботах. Таким чином, завдання Мінрегіону – забезпечити мультиплікацію подібних підприємств та підтримати з боку держави створення нових форматів: таких як кластери та хаби. На рівні ОДА така підтримка має бути забезпечена Агенціями регіонального розвитку».

«Київська область готова забезпечити всебічну підтримку та виступити в ролі надійного партнера. Київщина потребує нових потужних хабів, кластерів та логістичних центрів; переконаний, що це підсилить позиції області як інвестиційної вітрини держави та створить сприятливі умови для стабілізації соціально-економічного рівня регіону», – зауважив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

Довідково

Підприємство Kronospan UA є одним з найбільших в Україні виробників листових матеріалів на основі деревини – ламінованих і шліфованих ДСП. Діяльність підприємства Kronospan UA починається з 2004 року, коли Група Kronospan приступила до будівництва заводу на території колишньої бавовняної фабрики в місті Нововолинську. На сьогодні компанія розробляє концепцію меблевих кластерів у Нововолинську, Рівному та логістичного хабу в Калинівці Київської області. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій групи Кronospan у розвиток промисловості України складає 400 млн Євро.

Українська Асоціація Меблевиків (УАМ) об’єднує 238 компаній, що працюють на меблевому ринку України, – це провідні виробники, продавці, виставочні компанії і профільні видання. Головною метою Української Асоціації Меблевиків є визнання меблевої галузі однієї з пріоритетних в економіці України та збільшення потужностей національних виробників та експорту продукції.

 

 

 

Читайте також

Серпень 14, 2020

В. Володін: На межі другої хвилі епідемії маємо максимально подбати про безпеку

В Україні щодня збільшується кількість хворих на коронавірус. За минулу добу COVID-19 підтвердили ще у 1732 громадян. Не виключення й Київська область, де за добу інфіковано 52 мешканці, 4 померли. Це велика кількість порівняно з усім попереднім періодом. «Кількість хворих та госпіталізованих на Київщині, четверо померлих за добу – все це говорить про те, що […]

Серпень 14, 2020

Належна підготовка до  нового навчального року – одне з найактуальніших питань

14 серпня заступник голови Київської ОДА Дмитро Назаренко провів онлайн-нараду з головами райдержадміністрацій, виконкомів міських рад та виконкомів рад об’єднаних територіальних громад  з питань підготовки закладів освіти до нового 2020/2021 навчального року. Присутні обговорили питання щодо стану готовності закладів освіти до організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину; формування мережі закладів освіти з урахуванням процесів […]

Серпень 14, 2020

Василь Володін зустрівся з молодіжною радою при КОДА. Планували роботу на майбутнє

Питання молодіжної політики та подальшої роботи Молодіжної ради при Київській облдержадміністрації обговорив 14 серпня голова КОДА Василь Володін з профільним заступником Дмитром Назаренком, представниками ради, учасниками молодіжних громадських організацій. Основна тема розмови стосувалася планів роботи молодіжної ради на найближчі пів року та на наступний рік. Через реорганізацію департаментів та управлінь облдержадміністрації виникли організаційні зміни, та […]

Серпень 14, 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 14 СЕРПНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 14 серпня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 4429 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 386 дітей та у 646 медичних працівників. За добу підтверджено 52 нові випадки коронавірусної хвороби (COVID-19), у тому числі у 2 дітей віком 8 років (м. Фастів) та 17 років […]