Лютий 2, 2017

У КОДА представлено Концепцію впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами у Київській області

Нагальні питання поводження з твердими побутовими відходами на Київщині обговорили на нараді в Київській обласній державній адміністрації за участю голови Київської ОДА Олександра Горгана, голови Київської обласної ради Ганни Старикової, депутатів облради, фахівців та представників міжнародних компаній з утилізації сміття.

Департамент екології та природних ресурсів КОДА представив розроблену спеціалістами Концепцію впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами у Київській області.

Директор департаменту Вікторія Киреєва повідомила, що на сьогодні основними проблемами цієї сфери є, зокрема, недостатня кількість та невідповідність існуючим санітарно-гігієнічним нормам та вимогам екологічної безпеки більшості сміттєзвалищ та полігонів, застаріла система збирання, перевезення, зберігання, утилізації та захоронення відходів, недостатнє впровадження потужностей з перероблення сміття, роздільного збирання й сортування. Окрім цього, сільські місцевості недостатньо охоплені збиранням і вивезенням твердих побутових відходів.

IMG_3816

За даними Департаменту екології КОДА, щорічно в Київській області утворюється близько 3,49 млн. м3 твердих побутових відходів, які в повному обсязі потрапляють на полігони та несанкціоновані сміттєзвалища. Зараз в області діє 36 санкціонованих сміттєзвалищ, 7 з яких не паспортизовані, а 2 закриті. При цьому більшість полігонів не відповідає санітарним вимогам з їх експлуатації, значна їх кількість уже вичерпала свій ресурс і стала фактором антропогенного навантаження на довкілля.

IMG_3894

З метою вирішення питання розміщення об’єктів поводження з твердими побутовими відходами, територію Київської області пропонується розділити на 7 блоків. При розподілі території було враховано склад, властивості відходів, методи їх збирання й логістику, а також навантаження сміттєпереробних комплексів, побутові відходи, що утворюються в м. Києві, їхній об’єм тощо.

Результатом впровадження сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами на Київщині має стати: створення системи управління відходами, залучення інвестицій у сферу поводження з відходами, створення сучасної інфраструктури, запровадження новітніх технологій утилізації та видалення твердих побутових відходів й зменшення обсягів їх захоронення на полігонах тощо.

IMG_4239

Концепція впровадження сучасної системи поводження з побутовими відходами у Київській області передбачає будівництво 4-х енергоавтономних (з енергоблоками для вироблення електричної і теплової енергії) сортувально-переробних комплексів, а також будівництво, реконструкцію і рекультивацію полігонів твердих побутових відходів.

Всі ці заходи в підсумку дозволять поліпшити стан навколишнього природного середовища, а також санітарне та епідемічне благополуччя населення.

Читайте також

Вересень 24, 2021

Україна отримала ультрахолодові морозильники для вакцин від COVID-19 в межах COVAX

Цього тижня в рамках ініціативи COVAX Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 3 морозильні камери для зберігання вакцини Pfizer від COVID-19 за ультранизьких температур. Морозильні камери з діапазоном температур від -40°C до -86°C виробництва Vestfrost, Данія, будуть встановлені на складі ДП “УкрМедПостач” Міністерства охорони здоров’я України. Закупівля додаткових ультрахолодових морозильників дозволяє збільшити потужності України […]

Вересень 24, 2021

Представники Церков і релігійних організацій Київської області провели засідання

Сьогодні, 24 вересня, відбулося засідання Київської обласної ради Церков і релігійних організацій. Представники різних конфесій обговорили низку важливих питань. Про це повідомив начальник управління культури адміністрації Дмитро Гончаренко. Під час засідання обговорили урочисті заходи з нагоди святкування Ювілею 700-річчя відновлення Київської Римсько-Католицької Церкви в Україні та 100-річчя п’ятидесятницького пробудження на українських землях. Також були обрані […]

Вересень 24, 2021

Екологічні уроки та висадка декоративних композицій – екологи КОДА залучають молодь Київщини до озеленення регіону

Департамент екології та природних ресурсів КОДА провів екологічні уроки для учнів Бучанської НВК СЗОШ І-ІІІ ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. Подібну роботу представники КОДА проводять на регулярній основі. Основна ціль побідних бесід з дітьми та підлітками – це підвищення екологічної свідомості, привернення уваги до усвідомленого позитивного ставлення до довкілля та впливу на здоров’я […]

Вересень 24, 2021

Понад шість тисяч людей вакцинувались на Київщині минулої доби

На Київщині лише впродовж минулої доби вакцинувались 6 644 жителів. Усього ж з початку вакцинальної кампанії в області зробили понад 742 тис. щеплень проти коронавірусу. На цьому сьогодні, 24 вересня, акцентував очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Ми залишаємось в лідерах в Україні за відсотком вакцинованих жителів. Однак, темпи потрібно нарощувати. Дякую всім нашим […]