Грудень 8, 2016

У КОДА підвели підсумки реалізації Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» на Київщині

У середу, 7 грудня, в приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулося засідання Київської обласної координаційної ради з питань реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», на якому головуючим був заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Євген Несен. Участь в засіданні також взяли радник голови Київської ОДА з економічних питань Олег Письменний, представники департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, представники Проекту ЄС ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Київській області, координатори Проекту від обласних райдержадміністрацій.

Засідання Київської обласної координаційної ради складалося з чотирьох блоків: звіти про діяльність районів-партнерів Проекту МРГ-ІІІ; звіти про діяльність міст – партнерів Проекту МРГ-ІІІ; звіт представника с. Циблі Переяслав-Хмельницького району; підведення підсумків.

img_9636

Детальніше про Проект розповіли координатори Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Світлана Коваль та Сівілія Черман. Координатори Проекту презентували результати його втілення на території Київської області. Зокрема, вони зазначили, що даний Проект реалізується на території області з 2014 року і триватиме до 2017 року. Проект впроваджується і співфінансується Програмою Розвитку ООН в Україні, і фінансується Європейським Союзом. Його мета – забезпечити соціальний, економічний та екологічний розвиток шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, через більш ефективне призначення фінансових ресурсів (особливо за рахунок бюджетних коштів); підвести підсумки роботи МРГ-ІІІ та спланувати подальшу роботу по Проекту в 2016-17 році. Виконавчими партнерами є організації громад, районні та області органи влади, профільні міністерства, парламентські комітети, національні асоціації місцевих рад та університети. Цей проект реалізується по всіх областях України. Його бюджет складає 23,8 мл. євро. Цільові групи: 1 000 організацій громад, 300 ОСББ, 1 000 сільських рад, до 15 міських рад, 200 районних рад/адміністрацій, 25 обласних рад/ адміністрацій.

img_9641

Світлана Коваль наголосила на тому, що на Київщині після реалізації декількох мікропроектів райони почали створювати та реалізовувати власні проекти.

img_9648

Як зазначила Сівілія Черман, основна мета проекту – допомагати людям об’єднуватися задля вирішення нагальних питань громади. Вона додала, що наразі в Переяслав-Хмельницькому районі відбувається реалізація проекту Смарт-сіті, який передбачає встановлення по місту Переяслав-Хмельницький камер відео спостереження та створення інтерактивної карти у м. Українка.

img_9659

Під час засідання представники районів-партнерів та міст-партнерів Проекту МРГ-ІІІ прозвітували про втілення мікропроектів у їхніх районах, а також розповіли про подальшу роботу в напрямку реалізації проектів на території їхніх міст та районів.

img_9673

Підводячи підсумки, радник голови Київської ОДА Олег Письменний зазначив, що зацікавленість у Проекті має в першу чергу бути на місцях, в громадах.

img_9678

«Розуміння потреби і необхідності – це той елемент, який необхідний для того, щоб розбудовувати місцеві громади. Хоч на сьогоднішній день ситуація з фінансуванням є складною, Проект змінює розуміння і згуртовує громади до певного конструктиву», – підкреслив радник голови.

img_9688

 

Читайте також

Серпень 10, 2020

Відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС

Обговорювалися, зокрема, питання зміни стратегії боротьби з COVID-19, збільшення тестування населення, посилення контролю за дотриманням умов самоізоляції та відслідковування можливих контактів. У понеділок, 10 серпня, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Денис Шмигаль зазначив, що, у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, Уряд запроваджує щоденну […]

Серпень 10, 2020

Перспективи сміттєпереробки обсудили в КОДА

10 серпня голова Київської облдержадміністрації Василь Володін обсудив проблеми та перспективи поводження з відходами з представниками компаній  «Веолія Україна» та AWECT. «Проблема  утворення та накопичення відходів на території Київської області є гострою. Це відбувається через недостатню переробку, відсутність сучасних полігонів, потребу в реконструкції, рекультивації існуючих», – зазначив Василь Володін. Виконавчий директор з управління відходами у […]

Серпень 10, 2020

На Васильківщині триває будівництво дитячого садка

В рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» активно здійснюється будівництво дитячого дошкільного закладу по вул. Першотравневій, 11-Б в с. Мала Солтанівка, Васильківського району. Роботи проводяться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів. Загальна кошторисна вартість проєкту складає 11,4 млн грн. З Державного фонду регіонального розвитку на будівництво закладу передбачено кошти […]

Серпень 10, 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 10 СЕРПНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 10 серпня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 4197 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 369 дітей та у 627 медичних працівників. За добу підтверджено 21 новий випадок коронавірусної хвороби (COVID-19), у тому числі у 2-х дітей віком 4 роки (м. Фастів) та у 19 […]