Квітень 22, 2019

У ГУ ПФУ у Київській області підвели підсумки роботи за І квартал 2019 року

У м. Чорнобиль відбулося виїзне засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області за підсумками роботи у І кварталі 2019 року.

В роботі колегії взяли участь: заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталія Бігарі, директор Департаменту моніторингу соціальних прав Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Світлана Глущенко, директор департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігор Мещан, Голова Київської обласної ради професійних спілок Валентин Кононенко, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області Андрій Круць, перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Київській області Владислав Андрієнко, директор філії Київської міської дирекції ПАТ «Укрпошта» Валентин Олещенко, в.о. Генерального директора, голова комісії з реорганізації державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат» Володимир Калачик та начальник сектору Державного агентства України з управління зоною відчуження Олександр Гавриденко.

 Перед початком засідання учасники заходу ознайомилися з роботою пункту прийому громадян, який функціонує в приміщенні Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат». Відкриття цього пункту саме в зоні відчуження є невипадковим, оскільки тут працює понад 10 тисяч осіб з різних регіонів, які мають змогу отримати висококваліфіковану консультацію з питань пенсійного забезпечення. Начальник Вишгородського об’єднаного управління Оксана Тарасенко ознайомила з організацією роботи прийому в цьому пункті.

На початку колегії начальник Головного управління Василь Фатхутдінов зауважив, що вперше Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області підводить підсумки роботи в зоні відчуження, що припадає на 33 роковини від дня Чорнобильської катастрофи.

На колегії були підведені підсумки роботи за І квартал 2019 року щодо: виконання бюджету; реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення та завдань, покладених на органи Фонду Київщини; стану впровадження Стандартів обслуговування громадян, які започатковані за дорученням Пенсійного фонду України.

Під час доповіді Василь Фатхутдінов зазначив, що на обліку в Головному управлінні перебуває понад 560 тис. пенсіонерів, середній розмір пенсії в області становить 2 935,40 грн. В порівнянні з першим кварталом 2018 року він збільшився на 402,70 грн.

Протягом І кварталу 2019 року відбулось 2 перерахунки пенсій цивільним пенсіонерам та 1 – пенсіонерам-військовослужбовцям.

Найбільш соціально-значущою подією І кварталу поточного року стало прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», відповідно до якої проведено монетизацію субсидій. «Забезпечено виплату майже 121 тис. субсидіантів на суму – 221,9 млн. грн. Робота проведена своєчасно, без зауважень з боку субсидіантів»,- зазначив Василь Фатхутдінов.

Очільник зауважив, що одним із найголовніших питань, які потребують вирішення – це погашення заборгованості по платежах, особливо тих, що впливають на розмір страхових виплат.

По іншому питанню порядку денного доповіла заступник начальника Головного управління Галина Колошмай. Вона звернула увагу, що на сьогодні в області прийом громадян здійснюється щоденно у 36 відділах обслуговування громадян, 76 пунктах прийому громадян та 57 агентських пунктах.

«Велика територія Київської області потребує створення додаткових місць обслуговування громадян, для зменшення соціальної напруги під час пенсійних реформ та з метою обізнаності громадян в пенсійному забезпеченні», – зауважила Галина Колошмай.

Кожному із запрошених керівник Головного управління надав слово.

Так, Андрій Круць зауважив на тому, що у Київській області проводиться широка роз’яснювальна робота. Але для того, щоб попередити звернення осіб до судових інстанцій, необхідно проводити ще більшу інформкампанію.

Владислав Андрієнко повідомив, що завдяки інформації, що надають органи Пенсійного фонду, проводяться певні перевірки інспекторами праці щодо легального працевлаштування громадян.

Світлана Глущенко відмітила, що жодних нарікань від громадян про порушення прав людини щодо несвоєчасного отримання відповіді на звернення громадян, в частині пенсійного забезпечення, на адресу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини не надходило.

В свою чергу, Наталія Бігарі та В’ячеслав Кучер подякували за плідну співпрацю та відзначили високий рівень та індивідуальний підхід в роботі, а також завзятість працівників Фонду.

В’ячеслав Кучер вручив подяки голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука за позитивні результати в роботі.

Підсумовуючи, заступник голови правління Фонду Ірина Ковпашко зосередила увагу щодо особливого ставлення до осіб з обмеженими можливостями та шляхів їх спілкування з працівниками Фонду. Ірина Ковпашко зауважила, що реалії сьогодення вимагають більшої віддачі від працівників Фонду і реорганізація, що наразі відбувається, має на меті не скоротити персонал, а налагодити інший, більш якісніший, підхід до обслуговування громадян.

Також учасники заходу долучились до покладання квітів до пам’ятного меморіалу «Тим, хто врятував світ».

Читайте також

Травень 18, 2019

Обласна рада затвердила бюджет розвитку Київщини на 2019 рік

Відповідне рішення було одноголосно ухвалено 52 депутатами в ході засідання позачергової двадцять сьомої сесії Київської обласної ради 17 травня. За словами очільника Київщини Олександра Терещука, «прийнятий проект бюджету створювався не в кабінетах, а в спілкуванні та координації з жителями області». Кошти цьогорічного бюджету розподілені саме у відповідності до звернень громадян. Основний принцип спрямування фінансів у […]

Травень 17, 2019

В Таращі урочисто відзначили День вишиванки

До Міжнародного дня вишиванки в м. Тараща відбулась урочиста хода та святковий концерт. В заходах взяли участь заступник Голови КОДА В’ячеслав Кучер, директор департаменту освіти та науки КОДА Віра Рогова, представники депутатського корпусу, місцевого самоврядування, школярі та молодь Київщини. Урочисті заходи з нагоди Дня вишиванки – свято районного учнівського проекту «Я по світу іду в […]

Травень 17, 2019

Розпочато прийом заявок для участі у виборах до громадської ради при КОДА

Для участі в рейтинговому голосуванні на установчих зборах до ініціативної групи подається заява, складена у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства. До заяви додаються: Прийняте у порядку, встановленому установчими документами інституту громадянського суспільства, рішення про делегування для участі в рейтинговому голосуванні на установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання […]

Травень 17, 2019

Надання якісних соціальних послуг – обов’язки та відповідальність

Під головуванням заступника голови Київської облдержадміністрації В’ячеслава Кучера 16 травня 2019 року в селі Фурси відбулася чергова семінар-нарада з представниками об’єднаних територіальних громад Київської області з питань розвитку та надання якісних соціальних і реабілітаційних послуг населенню. Заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер відкриваючи нараду наголосив, що в умовах децентралізації влади важливим є питання розвитку та […]