Вересень 8, 2017

У Фастові відбувся захід на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років

1

Страшна трагедія єврейського народу… Нелюдські вироки і накази. Жорстокість. Ненависть до людей, у документах яких в графі «національність» значилось «єврей». Мільйони загублених невинних душ….

Фастів не оминули події 1941-1942 років, коли безвинних жителів міста – євреїв, ромів – розстрілювали. Їхні тіла поховані у двох великих братських могилах, одна – для діток, інша – для дорослих. На місці розстрілів фастівчани на знак поваги до загиблих встановили пам’ятник, який тривожним набатом нагадує про лихо, що спіткало представників цієї нації під час фашистської окупації. Примушує берегти і памятати, щоб не допустити повторення.

Вчора, 7 вересня, до Фастова завітали представники благодійної і волонтерської організації, на меті у якої є запобігання випадків геноциду у світі – RememberUs. Члени її прагнуть підтримувати пам’ять про трагічні події, які відбувалися на теренах України та Східної Європи, де відбувалось масове знищення євреїв. На місцях вбивств організація висаджує дерева метасеквої – рослини, тривалість життя якої сягає тисячоліття. Таким чином символічно увіковічнюючі пам’ять про невинно загублені душі.

До заходу на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років долучилися керівники міста на чолі з міським головою Михайлом Нетяжуком, депутати міськради, представники Фастівської міської єврейської громади, школярі міста та інші фастівчани. Діти проникливо розповідали про страшні події тих років. До слова був запрошений міський голова Михайло Нетяжук, який наголосив на тому, що лише пам’ять про ось такі страшні події може врятувати світ і задача сучасників – не допустити повторення. Зі словами вдячності до фастівчан, які не лише зберігають пам’ять, а й вчать дітей знати і поважати історію, звернулися виконавчий директор RememberUs Ігор Корсунський із дружиною Джулією.

Завершився захід висадкою метасеквої. Кожен учасник за єврейським звичаєм тричі підкинув під рослину землю зворотною стороною лопати. В знак вічності представники єврейської громади під деревом викладуть невеличке каміння.

І навіть коли світ зміниться і люди потроху почнуть забувати ті страшні події, їх пам’ятатимуть дерева. І цими деревами на території України будуть метасеквої.

0

1

2

3

5

6

7

9

10

Читайте також

Вересень 22, 2017

24 вересня в м. Ірпінь відбудеться святкування 85 – річниці утворення Київської області

У неділю, 24 вересня, в м. Ірпінь відбудуться урочистості з нагоди святкування 85 – річниці утворення Київської області «Благословенна Київська земля». У програмі заходів передбачається: 12.00 – 15.00 – автобусна екскурсія містом для почесних гостей та журналістів: урочисте відкриття нового спортивного комплексу Ірпінської ЗОШ №3; відкриття дитячого садка «Колібрі» та багато іншого. 15.00 – 17.00 […]

Вересень 22, 2017

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ЗБІР ІДЕЙ ПРОЕКТІВ до Плану реалізації Стратегії розвитку Київської області на період 2018 – 2020 роки

З метою забезпечення реалізації Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 04.12.2014 № 856-44-VІ, обласною державною адміністрацією та Київською обласною радою розробляється План заходів на 2018 – 2020 роки з реалізації Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року (далі – Стратегія). Найважливішим етапом його розробки […]

IMG_0039
Вересень 22, 2017

Українсько-латвійський освітній проект у Славутичі

22 вересня 2017 року у рамках роботи XXIV Міжнародного фестивалю дитячої демократії, телебачення, преси та творчості  «Золота осінь Славутича – 2017» у залі засідань виконавчого комітету Славутицької міської ради стартував українсько-латвійський освітній проект. Приємно, що саме освітянський проект відкриває цьогорічний фестиваль. Адже фестиваль дитячий, а результатом освітнього процесу є формування у дітей компетентностей, які дають […]

P1100874
Вересень 22, 2017

На Білоцерківщині відбувся спортивний захід з нагоди Міжнародного Дня миру

21 вересня в м. Узин Білоцерківського району з нагоди Міжнародного Дня миру відбувся захід “О спорт – ти мир!”, який символізує підтримку миру через заняття спортом. Його учасниками стали вихованці, тренери секції з греко-римської боротьби, меценати, працівники відділу молоді та спорту Білоцерківської райдержадміністрації. Начальник відділу Надія Крилевець привітала присутніх зі святом, вручила посвідчення про присвоєння […]