Вересень 8, 2017

У Фастові відбувся захід на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років

1

Страшна трагедія єврейського народу… Нелюдські вироки і накази. Жорстокість. Ненависть до людей, у документах яких в графі «національність» значилось «єврей». Мільйони загублених невинних душ….

Фастів не оминули події 1941-1942 років, коли безвинних жителів міста – євреїв, ромів – розстрілювали. Їхні тіла поховані у двох великих братських могилах, одна – для діток, інша – для дорослих. На місці розстрілів фастівчани на знак поваги до загиблих встановили пам’ятник, який тривожним набатом нагадує про лихо, що спіткало представників цієї нації під час фашистської окупації. Примушує берегти і памятати, щоб не допустити повторення.

Вчора, 7 вересня, до Фастова завітали представники благодійної і волонтерської організації, на меті у якої є запобігання випадків геноциду у світі – RememberUs. Члени її прагнуть підтримувати пам’ять про трагічні події, які відбувалися на теренах України та Східної Європи, де відбувалось масове знищення євреїв. На місцях вбивств організація висаджує дерева метасеквої – рослини, тривалість життя якої сягає тисячоліття. Таким чином символічно увіковічнюючі пам’ять про невинно загублені душі.

До заходу на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років долучилися керівники міста на чолі з міським головою Михайлом Нетяжуком, депутати міськради, представники Фастівської міської єврейської громади, школярі міста та інші фастівчани. Діти проникливо розповідали про страшні події тих років. До слова був запрошений міський голова Михайло Нетяжук, який наголосив на тому, що лише пам’ять про ось такі страшні події може врятувати світ і задача сучасників – не допустити повторення. Зі словами вдячності до фастівчан, які не лише зберігають пам’ять, а й вчать дітей знати і поважати історію, звернулися виконавчий директор RememberUs Ігор Корсунський із дружиною Джулією.

Завершився захід висадкою метасеквої. Кожен учасник за єврейським звичаєм тричі підкинув під рослину землю зворотною стороною лопати. В знак вічності представники єврейської громади під деревом викладуть невеличке каміння.

І навіть коли світ зміниться і люди потроху почнуть забувати ті страшні події, їх пам’ятатимуть дерева. І цими деревами на території України будуть метасеквої.

0

1

2

3

5

6

7

9

10

Читайте також

unnamed_(1)
Листопад 22, 2017

Засідання Київської обласної ради професійних спілок

22 листопада 2017 року представники головного управління Пенсійного фонду України у Київській області взяли участь у ІІІ засіданні Київської обласної ради професійних спілок. Під час свого виступу перший заступник начальника головного управління Василь Верещак повідомив присутніх про те, що між головним управлінням Фонду  області та Київською обласною радою профспілок налагоджена тісна співпраця, відбувається постійний обмін […]

IMG_8020
Листопад 22, 2017

Олександр Горган зустрівся з учасниками Міжнародної акції «Українська політика та ЗМІ очима молоді»

З 14 по 22 листопада 2017 року в Україні проходила Міжнародна акція «Українська політика та ЗМІ очима молоді», учасниками якої стали 40 молодих українців – з України та з української діаспори Грузії, Молдови, Литви, Італії, Російської Федерації, Чеської Республіки, Фінляндії, Ізраїлю, Словаччини, Естонії, Німеччини, Австралії, Угорщини, Румунії, Польщи, Аргентини, Греції, Бразилії, Франції, Казахстані, Сербії. У […]

dsc_0057_795x864
Листопад 22, 2017

Яскрава участь спортсменів Київщини та найбільша кількість нагород у фрі-файті

Саме так відбулися відразу два змагання всеукраїнського масштабу з фрі-файту, що цими вихідними було проведено в Києві та Київській області з 18 по 19 листопада 2017 року. Чемпіонат України з фрі-файту серед дорослих та Всеукраїнський меморіальний турнір «Захисник Вітчизни» зібрав більше чотирьохсот учасників, кращих фрі-файтерів з усієї країни, котрі, беручи участь в поєдинках, демонстрували напрацьовану техніку фрі-файту, свою силу волі та […]

DSC09613
Листопад 22, 2017

Мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи на Таращанщині

По всій країні 21 листопада відбуваються заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи. Його встановлено Указом Президента аби віддати належну шану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Тож, цього дня в м. Тараща на площі Незалежності біля пам’ятного […]