Вересень 8, 2017

У Фастові відбувся захід на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років

Страшна трагедія єврейського народу… Нелюдські вироки і накази. Жорстокість. Ненависть до людей, у документах яких в графі «національність» значилось «єврей». Мільйони загублених невинних душ….

Фастів не оминули події 1941-1942 років, коли безвинних жителів міста – євреїв, ромів – розстрілювали. Їхні тіла поховані у двох великих братських могилах, одна – для діток, інша – для дорослих. На місці розстрілів фастівчани на знак поваги до загиблих встановили пам’ятник, який тривожним набатом нагадує про лихо, що спіткало представників цієї нації під час фашистської окупації. Примушує берегти і памятати, щоб не допустити повторення.

Вчора, 7 вересня, до Фастова завітали представники благодійної і волонтерської організації, на меті у якої є запобігання випадків геноциду у світі – RememberUs. Члени її прагнуть підтримувати пам’ять про трагічні події, які відбувалися на теренах України та Східної Європи, де відбувалось масове знищення євреїв. На місцях вбивств організація висаджує дерева метасеквої – рослини, тривалість життя якої сягає тисячоліття. Таким чином символічно увіковічнюючі пам’ять про невинно загублені душі.

До заходу на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років долучилися керівники міста на чолі з міським головою Михайлом Нетяжуком, депутати міськради, представники Фастівської міської єврейської громади, школярі міста та інші фастівчани. Діти проникливо розповідали про страшні події тих років. До слова був запрошений міський голова Михайло Нетяжук, який наголосив на тому, що лише пам’ять про ось такі страшні події може врятувати світ і задача сучасників – не допустити повторення. Зі словами вдячності до фастівчан, які не лише зберігають пам’ять, а й вчать дітей знати і поважати історію, звернулися виконавчий директор RememberUs Ігор Корсунський із дружиною Джулією.

Завершився захід висадкою метасеквої. Кожен учасник за єврейським звичаєм тричі підкинув під рослину землю зворотною стороною лопати. В знак вічності представники єврейської громади під деревом викладуть невеличке каміння.

І навіть коли світ зміниться і люди потроху почнуть забувати ті страшні події, їх пам’ятатимуть дерева. І цими деревами на території України будуть метасеквої.

0

1

2

3

5

6

7

9

10

Читайте також

Січень 18, 2018

За направленням Київської обласної служби зайнятості у 2017 році працевлаштовано понад 20 тисяч осіб

Протягом 2017 року послугами обласної служби зайнятості скористались 41,9 тис. безробітних осіб. Серед них 54,3% (7,3 тис. осіб) становили жінки; 36,6% (5,0 тис. осіб) – молодь віком до 35 років; 42,6% (5,8 тис. осіб) – особи, які проживають у сільській місцевості; 34,9% (4,7 тис. осіб) – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Всього […]

Січень 18, 2018

Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО

Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги. Постановою «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної […]

Січень 18, 2018

МОЗ випустив другий номер Дайджесту змін в охороні здоров’я

ерший випуск «Дайджесту змін в охороні здоров’я» викликав широкий резонанс серед лікарської спільноти. Сьогодні Міністерство охорони здоров’я випустило другий номер національної медичної стіннівки. Він присвячений плану впровадження медреформи. У Дайджесті окреслено ключові дати та основні етапи впровадження медичної реформи. «Реформа розпочалась з піврічного підготовчого етапу. Виплати розпочнуться у другому. Ми суттєво – від півтора до […]

Січень 18, 2018

На 126 км траси Київ-Харків відкрили пункт обігріву

Рятувальники Яготинського РС ГУ ДСНС України в Київській області спільно з Яготинською районною державною адмінітрацією та Яготинською міською радаю облаштували пункт обігріву та допомоги учасникам дорожнього руху на 126 км траси Київ – Харків на кордоні Полтавської та Київської областей. Мобільний пункт обігріву забезпечений гарячими напоями, їжею, медичною аптечкою та місцями  де водії та пасажири зможуть зігрітися […]