Вересень 8, 2017

У Фастові відбувся захід на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років

Страшна трагедія єврейського народу… Нелюдські вироки і накази. Жорстокість. Ненависть до людей, у документах яких в графі «національність» значилось «єврей». Мільйони загублених невинних душ….

Фастів не оминули події 1941-1942 років, коли безвинних жителів міста – євреїв, ромів – розстрілювали. Їхні тіла поховані у двох великих братських могилах, одна – для діток, інша – для дорослих. На місці розстрілів фастівчани на знак поваги до загиблих встановили пам’ятник, який тривожним набатом нагадує про лихо, що спіткало представників цієї нації під час фашистської окупації. Примушує берегти і памятати, щоб не допустити повторення.

Вчора, 7 вересня, до Фастова завітали представники благодійної і волонтерської організації, на меті у якої є запобігання випадків геноциду у світі – RememberUs. Члени її прагнуть підтримувати пам’ять про трагічні події, які відбувалися на теренах України та Східної Європи, де відбувалось масове знищення євреїв. На місцях вбивств організація висаджує дерева метасеквої – рослини, тривалість життя якої сягає тисячоліття. Таким чином символічно увіковічнюючі пам’ять про невинно загублені душі.

До заходу на знак пам’яті трагедії 1941-1942 років долучилися керівники міста на чолі з міським головою Михайлом Нетяжуком, депутати міськради, представники Фастівської міської єврейської громади, школярі міста та інші фастівчани. Діти проникливо розповідали про страшні події тих років. До слова був запрошений міський голова Михайло Нетяжук, який наголосив на тому, що лише пам’ять про ось такі страшні події може врятувати світ і задача сучасників – не допустити повторення. Зі словами вдячності до фастівчан, які не лише зберігають пам’ять, а й вчать дітей знати і поважати історію, звернулися виконавчий директор RememberUs Ігор Корсунський із дружиною Джулією.

Завершився захід висадкою метасеквої. Кожен учасник за єврейським звичаєм тричі підкинув під рослину землю зворотною стороною лопати. В знак вічності представники єврейської громади під деревом викладуть невеличке каміння.

І навіть коли світ зміниться і люди потроху почнуть забувати ті страшні події, їх пам’ятатимуть дерева. І цими деревами на території України будуть метасеквої.

0

1

2

3

5

6

7

9

10

Читайте також

Липень 17, 2018

Білоцерківщина долучається до ефективної комунікації з громадськістю через систему «UVAGA.UA»

Налагодження повноцінного діалогу між владою і суспільством, особливо у період проведення реформ, потребує системи комунікацій, що не тільки розрахована на розповсюдження інформації, а й передбачає налагодження двостороннього діалогу з метою залучення громадськості до процесу вирішення важливих питань соціально-економічного розвитку. Тому для досягнення успішних результатів реформ необхідне налагодження комунікації як двостороннього зв’язку між владою і суспільством […]

Липень 16, 2018

Відбулось закриття Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

15 липня відбулося масштабне закриття ювілейного – 10-го Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Більше 300 учасників з усіх областей України пройшли урочистою ходою від будівлі Київської міської державної адміністрації до Верховної Ради України. Саме у Верховній Раді, за участі голови парламенту Андрія Парубія, відбулась заключна частина – нагородження учасників цьогорічного національного етапу “Джури”. […]

Липень 16, 2018

Підведено підсумки роботи Бориспільського об’єднаного управління за І півріччя 2018 року

Результати роботи Бориспільського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України Київської області у І півріччі 2018 року було підведено 13 липня. Нарада пройшла під головуванням заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Олени Зорки у актовій залі комунального підприємства «ЖРЕУ» та за участю керівника цього підприємства Івана Хворостяника. На нараді були присутні голова Бориспільської […]

Липень 16, 2018

На Київщині відбулась таборівка «Молодь в громаді»

З 9 по 13 липня 2018 року на території Вишгородського району (на березі Київського моря) відбувся наметовий табір «Молодь в громаді» для молодих лідерів, членів молодіжних громадських організацій та представників місцевого самоврядування Київщини. Організатори наметового табору «Молодь в громаді»: Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації спільно з Комунальним закладом Київської обласної […]