Серпень 19, 2017

У Державному архіві Київської області відкривається виставка до Дня Незалежності України

22 серпня о 11 годині у Державному архіві Київської області за адресою      м. Київ, вул. Мельникова,40 відкривається виставка «Київщина на початку ХХІ століття: сучасна історія в документах районів та міст області», яка підготовлена до Дня Незалежності України та присвячена 85-й річниці утворення Київської області.

Основна мета експозиції полягає у розкритті потенціалу та розмаїття інформаційних ресурсів архівних відділів (секторів) районних державних адміністрацій, міських рад з історії Київської області, ії соціально-економічного, політичного та культурного розвитку на початку нового століття.

Експозицію виставки відкривають організаційно-розпорядчі документи органів державної влади та місцевого самоврядування щодо запровадження символіки в районах та містах у період 2000-2017 рр., на яких представлені герби, прапори, гімни адміністративних одиниць області.  Особливої уваги заслуговує рішення Білоцерківської міської ради від 28 листопада 2000 року про функціонування у місті української мови – одного з атрибутів незалежної країни.

Питання адміністративно-територіального поділу Київщини висвітлені у документах архівних відділів Макарівської та Вишгородської райдержадміністрацій  щодо проведення місцевого референдуму за народної ініціативи з питань збереження цілісності Макарівського району у 2005 році та консультативного референдуму (дорадчого опитування) населення Вишгородського району стосовно включення м. Вишгорода до меж м. Києва у 2000 році.

Економічний розвиток області представлений документами, що характеризують дрібне, середнє і велике виробництво, насамперед у галузі аграрно-промислового комплексу. Серед останніх – затвердження технічної документації ТОВ «Українська Молочна Компанія», ПАТ «Яготинський маслозавод» (Згурівський район) та АТ «Київ – Атлантик Україна» (Миронівський район). Газетний та бібліотечний матеріали, надані архівними установами, дозволили розширити коло висвітлених питань статтями та діаграмами, що характеризують промисловий розвиток міст Борисполя та Броварів. Одним з останніх за часом створення документів виставки – є рішення Ірпінської міськради від 01 червня 2017 року про подання заявки на участь у міжнародному проекті «Мери – за економічне зростання».

Документи наступного розділу «Соціальний розвиток Київщини» репрезентують районні, міські програми щодо запобігання дитячій бездоглядності, допомоги багатодітним сім’ям, розвитку волонтерського руху. Турбота про людей похилого віку відображена у документах архівного відділу Яготинської райдержадміністрації щодо створення та функціонування будинку «Доглянута старість» в селі Капустинці; заходи щодо підтримки розвитку соціальної сфери села відображені у Програмі газифікації населених пунктів Фастівського району, представлених архівним відділом райдержадміністрації.

Питання вирішення екологічних проблем та охорони навколишнього природного середовища в основному висвітлені у матеріалах, що розкривають ситуацію, пов’язану із повним закриттям Чорнобильської атомної електростанції та будівництвом об’єкту «Укриття» – Конфайменту. Проблеми забруднення повітря та вирубки лісів знайшли відображення у документах архівних відділів Ірпінської міської ради  та Ставищенської райдержадміністрації.

Особливий інтерес викликають документи, які присвячені суспільно-політичним процесам на Київщині за часів Незалежності. Події Помаранчевої революції та неоднозначне ставлення до них електорату Київської області висвітлені у документах архівних відділів Таращанської, Тетіївської, Фастівської, Сквирської, Бородянської районних адміністрацій, Фастівської міської ради, матеріалах газети «Баришівські вісті». Період «Від Майдану до Майдану» (2005-2013рр.), що відсвітлює суспільно-політичну ситуацію під час проведення місцевих виборів, знайшли відображення у документах архівних відділів Переяслав-Хмельницької, Рокитнянської та Бориспільської  райдержадміністрацій.

Процес наростання суспільно-політичної кризи та трагічні події напередодні та під час Революції гідності ілюструють документи щодо продовження процесу євроінтеграції, надані архівним відділом Броварської міськради, резолюція Народного віча Обухівщини та фотографії, надані архівним сектором Васильківської міськради, документи щодо увічнення героїв Небесної сотні, надіслані архівним відділом Білоцерківської райдержадміністрації.

Трагічна сторінка, пов’язана з проведенням антитерористичної операції на сході країни та подоланням обумовлених нею проблем, відкривається документами про увічнення пам’яті загиблих героїв у Сквирському, Богуславському районах та м. Ірпені. Необхіднотакож виокремити документи, що розкривають питання надання соціальної допомоги сім’ям воїнів АТО та внутрішньо переміщеним особам, надані Києво-Святошинським та Ірпінським архівними відділами.

Розділ «Міжнародні відносини» представлений документами, що характеризують традиційно дружні стосунки між українськими містами Вишгородом та Ірпенем з одного боку та містами Німеччини і Польщі – з другого.

Не залишилося поза увагою і релігійне життя на Київщині, щопредставлене документами про реставрацію та відкриття храмів і приміщень для здійснення релігійних обрядів різних конфесій. Найбільш яскраві з них –  документальні свідчення про відтворення Свято-Троїцького собору та дзвіниці в м. Яготині та Київського Свято-Введенського чоловічого монастиря Української православної церкви у с. Томашівка Фастівського району.

Розвиток науки і освіти на Київщині представлені у документах Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла, історичними свідченнями щодо відкриття нових шкіл та ліцеїв у м. Березані, Іванківському та Поліському районах.

 Розвиток образотворчого та прикладного мистецтво представлені матеріалами, надісланими зБогуславського та Поліського районів.

Проведення музичних, художніх фестивалів , оглядів народної творчості, відкриття будинків культури – ці події мали місце в усіх куточках Київської області, але найбільш знаними з них стали фестивалі «Трипільське коло», «Ржищівський вінок», документи про проведення яких представлені архівним відділом м. Ржищів. Про Народний аматорський колектив української пісні «Червона калина» та Зразковий самодіяльний хореографічний ансамбль «Любисток» розповідають документи архівного сектору Києво-Святошинської райдержадміністрації. Привертає увагу клопотання і розпорядження голови Тетіївської райдержадміністрації щодо надання стипендії переможцю багатьох конкурсів із танців на паркеті, учню 6-го класу Тетіївської середньої школи Тимчуку В.В.

Розділ «Історична пам’ять» несе найбільше емоційне навантаження серед усіх документів, що представлені на виставці – це історичні джерела щодо встановлення пам’ятника жертвам Голодомору у с. Шпилі, меморіального комплексу учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС у с. Страхолісся Іванківського району та меморіального комплексу «Янівська висота» в Обухівському районі.

Київщина завжди славилася своїми особистостями, яким присвячений останній розділ виставки – це документи про Героїв України, почесних громадян, рекордсменів та непересічних особистостей – жителів Київської області: директора ВАТ «Комбінат «Тепличний»» Чернишенка В.І., академіка АПН України Мацько Л.І., члена Національної спілки фотохудожників України Острового В.М., актрису Н.О.Гебдовську, поета Барана В.Г. тощо.

Усі запропоновані документи демонструються широкому загалу вперше.

Виставку можна відвідати з екскурсіями з 22 серпня по 15 вересня 2017 року. Запис на екскурсії за тел. (044)206-74-99.

Читайте також

Лютий 21, 2018

Перший заступник голови Київської ОДА Андрій Анісімов провів особистий прийом громадян

У середу, 21 лютого, перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Анісімов провів особистий прийом громадян. Участь у прийомі також взяли начальник управління інфраструктури Київської ОДА Юрій Чередніченко, начальник управління планування територій департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Марія Маноха, заступник начальника відділу роботи із зверненнями громадян Андрій Сергеєв, а також начальник відділу державної реєстрації […]

Лютий 21, 2018

Шануємо подвиг загиблих героїв!!!

Напередодні річниці трагічних подій 2013-2014 років, вшановуючи подвиг Героїв Небесної Сотні та всіх учасників Революції Гідності, виконуючи доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана проведено виплату одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада […]

Лютий 21, 2018

Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України

Вкотре, для безробітних, у приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості, відбувся  «Інформайійний семінар для військовослужбовців та учасників АТО». В  заході взяли участь представники військової частини А 3085: старший лейтенант  Мирослав Бойко, старший лейтенант Марина Сербенко, лейтенант Любов Гуленко та представники Переяслав-Хмельницького об’єднаного міського військового комісаріату майор Євгеній Філоненко і майор Дем’ян Карастоянов На початку семінару, з […]

Лютий 21, 2018

Запроваджені в Україні зміни дозволять отримати нову якість життя, – В. Гройсман

Запроваджені Урядом України зміни в ключових сферах життєдіяльності держави дозволять отримати нову якість життя – від освіти й охорони здоров’я до ефективного подолання корупції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час міжнародної конференції високого рівня з питань реформ в Україні. Глава Уряду підкреслив, що конференція проходить у роковини загибелі учасників Революції Гідності. І […]