Жовтень 21, 2021

Про перехід релігійних громад Київщини до Православної Церкви України

З січня 2021 року по жовтень 2021 року 52 релігійні громади Київської області змінили свою канонічну і організаційну підлеглість шляхом виходу із Української Православної Церкви Київського Патріархату переходом до новоутвореної Православної Церкви України.

 

Про це повідомили у відділі культурної спадщини та релігій управління культури Київської облдержадміністрації.

 

4 громади змінили свою канонічну і організаційну підлеглість шляхом виходу із Української Автокефальної Православної Церкви переходом до новоутвореної Православної Церкви України та 5 новоутворених громад зареєстрували статути Православної Церкви України.

 

Своєчасна реєстрація статутів релігійних громад дає можливість задовольняти релігійні потреби громадян, сповідувати і поширювати віру, діяти відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури.

 

Київська обласна державна адміністрація  продовжує розглядати доповнення до статутів релігійних громад Української Православної Церкви Київського Патріархату. Наразі на розгляді 18 таких звернень, які надійшли до адміністрації за останні два тижні.

 

Зазначимо, що при оформлені та реєстрації документів релігійних громад щодо переходу однієї громади в іншу, мають бути дотримані всі юридичні процедури, з метою забезпечення об’єктивності розгляду документів та врахування соціальної справедливості, рівності захисту прав і законних інтересів громадян незалежно від ставлення до релігії.

 

Всього станом на 01.01.2021 на території Київщини зареєстровано статути 1910 релігійних організацій 40 церков та конфесій.

 

Нагадаємо, що при Київській ОДА працює Рада Церков та релігійних організацій. До її складу на добровільній основі входить 19 керівників (повноважних представників) релігійних центрів, управлінь, братств, місій та об’єднань, які діють на території Київської області, статути яких зареєстровані в установленому законодавством України порядку, з якими облдержадміністрація плідно співпрацює. Це православні, греко-католицькі, римо-католицькі, протестантські, мусульманські та іудейська релігійні організації.

 

Київська обласна державна адміністрація неупереджено ставиться до діяльності на території області релігійних організацій, адже вони сприяють консолідації українського суспільства.

 

Підготовлено за матеріалами управління культури Київської ОДА

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]