Січень 25, 2017

При Київській ОДА запрацював Офіс радників

У Київській області створено громадський науково-експертний Офіс радників при голові Київської обласної державної адміністрації Олександрові Горгану.

До Офісу радників ввійшли: академік НАН України Валерій Геєць, професор НАДУ при Президентові Володимир Вакуленко, заслужений діяч мистецтв України Василь Романчишин, народний депутат Ярослав Москаленко, професор Володимир Удовиченко, заслужений працівник сільського господарства Микола Пташник, заслужений працівник промисловості Олександр Сіренко, експерт з енергетичних питань Микола Штейнберг, заслужений лікар України Олег Ременнік та заслужений економіст Вікторія Романцова.

Офіс радників працюватиме над стратегією програми соціально-економічного і культурного розвитку Київщини, надаватиме компетентне бачення розвитку галузей та оперативний аналіз проектів рішень адміністрації. Працюватиме він як постійно діючий дорадчий орган.

Під час свого першого засідання Офіс погодив 10 пріоритетних напрямків роботи Київської обласної державної адміністрації на 2017 рік. Освіта та національно-патріотичне виховання молоді, активізація процесу децентралізації, енергоефективність, інвестиційна привабливість Київщини, будівництво доріг, транспортна реформа, медична реформа, безпека, екологія та утилізація сміття та  жорсткий контроль над надрокористуванням.

IMG_0859

За словами  академіка НАН України Валерія Гейця, ситуація в Україні та світі зумовлює до того, що для сталого економічного розвитку потрібно мати чітку стратегію регіонального розвитку. Геєць також наголосив на необхідності мінімізувати відтік кваліфікованих фахівців із Київщини.

Народний депутат Ярослав Москаленко, ініціатор створення в парламенті міжфракційного об’єднання “Київщина”, зазначає, що Київська область є локомотивом змін у державі й більшість змін починається саме із Київщини. «У мене великі очікування від роботи Офісу радників, у нас є досвід і бачення розвитку регіону, є розуміння і підтримка зі сторони обласної адміністрації. На сьогодні ми маємо величезну проблему в державі, деорганізацію всіх органів влади між собою, що призвело до некерованості, кожен біжить в свою сторону. Працюючи над питаннями Київської області, ми не тільки зможемо їх локально вирішувати, ми в стані давати пропозиції і  для держави»,– наголосив народний депутат.

IMG_0861

На думку депутата, в частині децентралізації область може стати експериментальним майданчиком, на базі якого випрацюються правила співіснування територіальних громад – супутників міст-мільйонників. І тоді на законодавчому рівні можна буде узгодити їх співпрацю в спільних інтересах.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган очікує від роботи Офісу радників фахових галузевих порад до програми соціально-економічного розвитку області на 2017 рік. «Мені за честь мати таких радників. Професіоналів з великим досвідом та системним баченням розвитку області в кожній із галузей», – наголосив О. Горган.

Водночас професор Василь Романчишин зауважив, що це вперше до підготовки стратегічних програм і рішень державна влада області залучає групу радників такого рівня. Він також наголосив на важливості національно-патріотичного виховання молоді, як основи змін в країні.

Керівником Офісу радників вибрано професора, колишнього мера м. Славутич Володимира Удовиченка.

 

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]