Січень 25, 2017

При Київській ОДА запрацював Офіс радників

У Київській області створено громадський науково-експертний Офіс радників при голові Київської обласної державної адміністрації Олександрові Горгану.

До Офісу радників ввійшли: академік НАН України Валерій Геєць, професор НАДУ при Президентові Володимир Вакуленко, заслужений діяч мистецтв України Василь Романчишин, народний депутат Ярослав Москаленко, професор Володимир Удовиченко, заслужений працівник сільського господарства Микола Пташник, заслужений працівник промисловості Олександр Сіренко, експерт з енергетичних питань Микола Штейнберг, заслужений лікар України Олег Ременнік та заслужений економіст Вікторія Романцова.

Офіс радників працюватиме над стратегією програми соціально-економічного і культурного розвитку Київщини, надаватиме компетентне бачення розвитку галузей та оперативний аналіз проектів рішень адміністрації. Працюватиме він як постійно діючий дорадчий орган.

Під час свого першого засідання Офіс погодив 10 пріоритетних напрямків роботи Київської обласної державної адміністрації на 2017 рік. Освіта та національно-патріотичне виховання молоді, активізація процесу децентралізації, енергоефективність, інвестиційна привабливість Київщини, будівництво доріг, транспортна реформа, медична реформа, безпека, екологія та утилізація сміття та  жорсткий контроль над надрокористуванням.

IMG_0859

За словами  академіка НАН України Валерія Гейця, ситуація в Україні та світі зумовлює до того, що для сталого економічного розвитку потрібно мати чітку стратегію регіонального розвитку. Геєць також наголосив на необхідності мінімізувати відтік кваліфікованих фахівців із Київщини.

Народний депутат Ярослав Москаленко, ініціатор створення в парламенті міжфракційного об’єднання “Київщина”, зазначає, що Київська область є локомотивом змін у державі й більшість змін починається саме із Київщини. «У мене великі очікування від роботи Офісу радників, у нас є досвід і бачення розвитку регіону, є розуміння і підтримка зі сторони обласної адміністрації. На сьогодні ми маємо величезну проблему в державі, деорганізацію всіх органів влади між собою, що призвело до некерованості, кожен біжить в свою сторону. Працюючи над питаннями Київської області, ми не тільки зможемо їх локально вирішувати, ми в стані давати пропозиції і  для держави»,– наголосив народний депутат.

IMG_0861

На думку депутата, в частині децентралізації область може стати експериментальним майданчиком, на базі якого випрацюються правила співіснування територіальних громад – супутників міст-мільйонників. І тоді на законодавчому рівні можна буде узгодити їх співпрацю в спільних інтересах.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган очікує від роботи Офісу радників фахових галузевих порад до програми соціально-економічного розвитку області на 2017 рік. «Мені за честь мати таких радників. Професіоналів з великим досвідом та системним баченням розвитку області в кожній із галузей», – наголосив О. Горган.

Водночас професор Василь Романчишин зауважив, що це вперше до підготовки стратегічних програм і рішень державна влада області залучає групу радників такого рівня. Він також наголосив на важливості національно-патріотичного виховання молоді, як основи змін в країні.

Керівником Офісу радників вибрано професора, колишнього мера м. Славутич Володимира Удовиченка.

 

Читайте також

Жовтень 18, 2019

Області мають актуалізувати перспективні плани формування територій

З 86 ОТГ, в яких ЦВК призначено перші місцеві вибори на 22 грудня 2019 року, понад 50 ОТГ не передбачені перспективними планами формування територій громад областей, затвердженими Урядом. Що не дозволить цим громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини з державою і бути визнаними спроможними. Тому питання актуалізації перспективних планів потребує прискорення. Обласні державні адміністрації мають […]

Жовтень 18, 2019

Держенергоефективності оприлюднило результати моніторингу комерційного обліку тепла і води в регіонах України

За результатами проведеного Держенергоефективності моніторингу комерційного обліку тепла і води, у 24 регіонах та м. Києві вже оснащено лічильниками: – тепла – 79,3% житлових та 78,2% нежитлових будівель; – холодної води – 72,3% житлових та 94,5% нежитлових будівель; – гарячої води – 16,4% житлових та 52,5% нежитлових будівель. Цікаво, що лідерами із обладнання житлових будівель […]

Жовтень 17, 2019

Майбутніх випускників Фастівщини запрошували на навчання

Майже 770 майбутніх випускників Фастова 16 жовтня   2019  року відвідали День кар’єри у приміщенні Фастівського міського палацу культури, який організували фахівці Фастівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості спільно з представниками управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради та відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації. Обирали майбутню спеціальність учні Фастівського ЦПТО, Фастівського автомобільно-дорожнього технікуму, загальноосвітніх шкіл […]

Жовтень 17, 2019

На Миронівщині перепоховали воїнів Другої Світової війни

Церемонія перепоховання останків воїнів, які загинули в роки Другої Світової війни відбулася на території Меморіального комплексу в с.Ходорів Миронівського району. Участь в заході взяли заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, керівництво Миронівського району, керівники Всеукраїнської організації ветеранів України і Київської обласної організації ветеранів України, учасники бойових дій ІІ світової війни, Миронівська районна організація […]