Жовтень 1, 2021

Президент на зустрічі з освітянами та переможцями міжнародних олімпіад: Учитель – це той, хто сповнює людину змістом, світлом і цінностями

Президент Володимир Зеленський зустрівся з переможцями міжнародних учнівських олімпіад, їхніми педагогами, переможцями конкурсу «Учитель року» і членами Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Глава держави привітав педагогів з прийдешнім святом – Днем працівників освіти, яке відзначають щороку в першу неділю жовтня. Він зауважив, що в галузі освіти сьогодні працює понад 1 млн людей, не всі вони – вчителі за освітою, але кожен робить дуже важливу роботу.

«Учитель – це набагато ширше, набагато глибше, ніж уроки, контрольні та зошити. Учитель – той, хто тебе змінив. Дав щось дуже цінне. Не те, що ти дізнався вперше, а те, що вивчив назавжди. Не те, що було на поверхні. А те, що ти побачив поміж рядків, зрозумів та розгадав», – зазначив Президент.

Володимир Зеленський розповів, що на прикладі свого батька – викладача та професора математики – зрозумів, що вчителювання – це дійсно справа життя.

«Учитель – не той, хто заповнює журнал, а той хто сповнює інших – маленьких людей – змістом, світлом і цінностями. Не той, хто підписує тобі щоденник. А той, хто залишає свій підпис у твоїй пам’яті й у твоєму характері. Учитель – це його учні. А великий учитель – це його учні, які виховали інших учнів. Учитель – це здатність поширювати добро і світло в геометричній прогресії. Бо один він може надихнути сотні, тисячі й навіть десятки тисяч людей, щоб змінити цей світ на краще», – сказав Глава держави, додавши, що для цього достатньо бути порядною людиною.

Він наголосив, що роль учителів та освітян має величезне значення для суспільства і для країни.

«Ми поки що не можемо відобразити вашу роль у тих заробітних платах, на які ви дійсно заслуговуєте, – це правда. Ми будуємо та ремонтуємо садочки й школи, але поки що зробили далеко не всі. І є проблеми з інтернетом, автобусами, обладнанням. Все це також правда. Але я, скажу вам відверто, працюю над тим, аби все це виправити, разом з урядом, разом з міністрами. Бо щороку я зустрічаюся з вами, і щороку не хочу ховати очі», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави також розповів, що сьогодні на зустрічі присутні учні, які є гордістю не тільки для своїх учителів, а й для України, адже вони – переможці міжнародних олімпіад.

«Минулого року ми довго про це говорили, і нарешті цього року, в січні, я заснував для переможців таких олімпіад премії Президента України», – зауважив він.

Володимир Зеленський додав, що, крім учнів – переможців міжнародних олімпіад, премії Президента України отримуватимуть учителі, які їх підготували.

«Я хочу вас ще раз привітати – не тільки вчителів, а всіх представників освіти – з цим прекрасним святом. Нехай ваші учні стають нам усім вчителями, нехай ви пишатиметеся ними», – сказав він.

Президент вручив державні нагороди 21 працівнику освіти за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм. Серед нагороджених – чотири переможці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021».

Також Глава держави вручив сертифікати про отримання премії Президента України 16 переможцям міжнародних учнівських олімпіад.

Інформує Офіс Президента

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]