Червень 7, 2018

Працівників регіональних засобів масової інформації Київщини привітали з Днем журналіста

Урочисті заходи під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олександра Горгана та за участю першого заступника голови Андрія Анісімова, керівника апарату КОДА Тетяни Жуль та всіх керівників місцевої преси Київщини відбулися у Київській обласній державній адміністрації напередодні відзначення Дня журналіста.

Привітав журналістів Київщини голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

Як наголосив очільник облдержадміністрації, влада не може бути ефективною без системної роботи із засобами масової інформації. «Без журналістів влада сліпа, глуха і німа, – підкреслив голова Київської ОДА. – В цей день я бажаю вам хороших новин, перемоги у боротьбі за чесність, справедливість і добро».

За вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста кращі журналістські колективи були нагороджені почесними грамотами та подяками Київської облдержадміністрації та відзнаками голови Міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина», народного депутата України Ярослава Москаленка.

Олександр Горган поінформував журналістів щодо важливих перетворень, які відбуваються в Київській області у напрямку втілення ініціатив Президента України, зокрема у сфері освіти, медицини, децентралізації, енергозбереження, діяльністю військово-патріотичних клубів Київщини та проведеними заходами у сфері національно-патріотичного виховання.

Як наголосив очільник КОДА, сьогодні Київщина є беззаперечним лідером національно-патріотичного виховання молоді серед областей України. Це перша і єдина область, де створено профільне управління, яке працює виключно у сфері молодіжної політики і національно-патріотичного виховання. Для ефективного впровадження ініціатив Президента України у цьому напрямку була прийнята Програма національно-патріотичного виховання в Київській області на 2017-2020 роки, обсяг фінансування якої у цьому році складає 6 млн. грн. Це найвищий показник в Україні. Крім того, в області будується відповідна інфраструктура. Незабаром у м. Буча планується відкриття першого в Україні Пластового вишкільного центру, а також проектується центр національно-патріотичного виховання «Домівка Героїв».

За словами Олександра Горгана, активна робота по імплементації ініціатив Президента України проводиться командою Київської ОДА й в освітній сфері. Особливе місце в області відведено реформі інклюзивної освіти. На сьогодні Київщина – лідер по створенню в Україні інклюзивно-ресурсних центрів, а також розвитку інклюзивної освіти загалом. В області прийнято рішення про створення у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах 39 ІРЦ.

Київська область стала першою областю, з якої почала свою реалізацію програма Президента України – сільська медицина. У с. Боденьки Вишгородського району в травні 2018 року Петро Порошенко відкрив інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом, обладнаний системою телемедицини. Це перша в Україні громадська споруда, збудована згідно стандарту «Пасивний будинок».

Під час урочистих заходів журналісти піднімали питання щодо системних проблем, які сьогодні турбують редакції друкованих ЗМІ та місцеві телерадіокомпаній.

Зокрема, головні редактори регіональних друкованих ЗМІ звернули увагу, що до закінчення реформування комунальної друкованої преси залишається дедалі менше часу, і медійна спільнота висловлює велике занепокоєння темпами процесу роздержавлення (процедура реформування є досить довгою за оцінками експертів, триває щонайменше шість місяців), зауваживши на необхідність перегляду окремих положень Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, в частині терміну закінчення процесу реформування та чинної системи державної підтримки та порядку інформування про діяльність органів влади. Також журналістські колективи турбує питання непомірного підвищення тарифів ПАТ «Укрпошта» на розповсюдження друкованих ЗМІ, яке  оголосило про намір із першого липня різко підвищити тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних видань за передплатою.

Керівники місцевих телерадіокомпаній звернули увагу, що вони ведуть мовлення в аналоговому форматі на території міст, районів Київської області і є провідними засобами масової інформації, які забезпечують отримання місцевої інформації жителями регіону.

На питання чи можуть місцеві ТРК перейти на цифрове мовлення, відповідають: теоретично – так, але на практиці зробити це надзвичайно складно. Адже на  території значної кількості районів області немає цифрового передавача ТОВ «Зеонбуд» ( це організація, яка єдина в Україні надає послуги з розповсюдження телевізійного сигналу у цифровому форматі Т 2).

За інформацією керівників місцевих ТРК  –  є альтернатива.

Бажано дозволити місцевим ТРК транслювати свої програми на певній окремій частоті, використовуючи власні малопотужні передавачі. Такий варіант вже не один рік обговорюється в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.  Якщо, таким чином, буде збережене місцеве телебачення, то його засобами можна активно розповсюджувати інформацію місцевого, обласного та державного значення.

Голова Київської облдержадміністрації, звернув увагу, що всі питання потребують детального опрацювання. Під час найближчої наради з головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) будуть надані відповідні доручення, зокрема в частині сприяння редакціям місцевих ЗМІ у виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Олександр Горган висловив тверде сподівання на  тісну подальшу співпрацю з місцевою пресою Київщини, задля об’єктивного висвітлення діяльності команди облдержадміністрації, яка працює на благо жителів області.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Червень 20, 2018

Вже до 2020 року Україна має досягти енергозбереження на рівні 9%, – Геннадій Зубко

Сьогодні всі міжнародні партнери допомагають Україні рухатися у  напрямку енергоефективності. Але цей шлях не можливо пройти без імплементації ключових європейських директив з енергоефективності та маршрутної карти, в якій чітко прописаний весь міжнародний досвід з реформування не тільки житлового і муніципального сектору, а й напрямків – бізнесу, транспорту, інфраструктури. Імплементуючи ці директиви, Україна має досягти енергозбереження […]

Червень 20, 2018

На Васильківщині відбулося урочисте відкриття реконструйованої медичної амбулаторії

15 червня 2018 року в старій частині  селища міського типу Глеваха Васильківського району відбулося урочисте відкриття реконструйованої медичної амбулаторії. Участь у церемонії відкриття взяли: голова Васильківської районної державної адміністрації Владислав Одинець, голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, депутат Київської обласної ради  Гліб Лірник, Глевахівський селищний голова Валерій Жерібцов, головний лікар комунального некомерційного підприємства Васильківської районної […]

Червень 20, 2018

Павло Розенко: Із 1 липня зростуть пенсії для близько 1 мільйона пенсіонерів

У Державному бюджеті України на 2018 рік передбачене підвищення розміру мінімальної пенсії двічі протягом року – з 1 липня та з 1 грудня. Про це в ефірі радіо «Голос столиці» розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. За його словами, з 1 липня відбудеться підвищення виплат для тих людей, розмір пенсії яких залежить від прожиткового мінімуму. «З […]

Червень 20, 2018

На Рокитнянщині урочисто відзначили 75-річчя створення Ольшаницької військової частини

19 червня 2018 року Ольшаницька військова частина А0543, що на Рокитнянщині,   відзначила свою 75 річницю від дня створення. Цього дня з нагоди ювілею заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко та голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук завітали до військової частини привітати військовослужбовців – Арсенал інженерних військ Збройних Сил України  в селі Ольшаниця Рокитнянського […]