Червень 7, 2018

Працівників регіональних засобів масової інформації Київщини привітали з Днем журналіста

Урочисті заходи під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олександра Горгана та за участю першого заступника голови Андрія Анісімова, керівника апарату КОДА Тетяни Жуль та всіх керівників місцевої преси Київщини відбулися у Київській обласній державній адміністрації напередодні відзначення Дня журналіста.

Привітав журналістів Київщини голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

Як наголосив очільник облдержадміністрації, влада не може бути ефективною без системної роботи із засобами масової інформації. «Без журналістів влада сліпа, глуха і німа, – підкреслив голова Київської ОДА. – В цей день я бажаю вам хороших новин, перемоги у боротьбі за чесність, справедливість і добро».

За вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста кращі журналістські колективи були нагороджені почесними грамотами та подяками Київської облдержадміністрації та відзнаками голови Міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина», народного депутата України Ярослава Москаленка.

Олександр Горган поінформував журналістів щодо важливих перетворень, які відбуваються в Київській області у напрямку втілення ініціатив Президента України, зокрема у сфері освіти, медицини, децентралізації, енергозбереження, діяльністю військово-патріотичних клубів Київщини та проведеними заходами у сфері національно-патріотичного виховання.

Як наголосив очільник КОДА, сьогодні Київщина є беззаперечним лідером національно-патріотичного виховання молоді серед областей України. Це перша і єдина область, де створено профільне управління, яке працює виключно у сфері молодіжної політики і національно-патріотичного виховання. Для ефективного впровадження ініціатив Президента України у цьому напрямку була прийнята Програма національно-патріотичного виховання в Київській області на 2017-2020 роки, обсяг фінансування якої у цьому році складає 6 млн. грн. Це найвищий показник в Україні. Крім того, в області будується відповідна інфраструктура. Незабаром у м. Буча планується відкриття першого в Україні Пластового вишкільного центру, а також проектується центр національно-патріотичного виховання «Домівка Героїв».

За словами Олександра Горгана, активна робота по імплементації ініціатив Президента України проводиться командою Київської ОДА й в освітній сфері. Особливе місце в області відведено реформі інклюзивної освіти. На сьогодні Київщина – лідер по створенню в Україні інклюзивно-ресурсних центрів, а також розвитку інклюзивної освіти загалом. В області прийнято рішення про створення у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах 39 ІРЦ.

Київська область стала першою областю, з якої почала свою реалізацію програма Президента України – сільська медицина. У с. Боденьки Вишгородського району в травні 2018 року Петро Порошенко відкрив інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом, обладнаний системою телемедицини. Це перша в Україні громадська споруда, збудована згідно стандарту «Пасивний будинок».

Під час урочистих заходів журналісти піднімали питання щодо системних проблем, які сьогодні турбують редакції друкованих ЗМІ та місцеві телерадіокомпаній.

Зокрема, головні редактори регіональних друкованих ЗМІ звернули увагу, що до закінчення реформування комунальної друкованої преси залишається дедалі менше часу, і медійна спільнота висловлює велике занепокоєння темпами процесу роздержавлення (процедура реформування є досить довгою за оцінками експертів, триває щонайменше шість місяців), зауваживши на необхідність перегляду окремих положень Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, в частині терміну закінчення процесу реформування та чинної системи державної підтримки та порядку інформування про діяльність органів влади. Також журналістські колективи турбує питання непомірного підвищення тарифів ПАТ «Укрпошта» на розповсюдження друкованих ЗМІ, яке  оголосило про намір із першого липня різко підвищити тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних видань за передплатою.

Керівники місцевих телерадіокомпаній звернули увагу, що вони ведуть мовлення в аналоговому форматі на території міст, районів Київської області і є провідними засобами масової інформації, які забезпечують отримання місцевої інформації жителями регіону.

На питання чи можуть місцеві ТРК перейти на цифрове мовлення, відповідають: теоретично – так, але на практиці зробити це надзвичайно складно. Адже на  території значної кількості районів області немає цифрового передавача ТОВ «Зеонбуд» ( це організація, яка єдина в Україні надає послуги з розповсюдження телевізійного сигналу у цифровому форматі Т 2).

За інформацією керівників місцевих ТРК  –  є альтернатива.

Бажано дозволити місцевим ТРК транслювати свої програми на певній окремій частоті, використовуючи власні малопотужні передавачі. Такий варіант вже не один рік обговорюється в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.  Якщо, таким чином, буде збережене місцеве телебачення, то його засобами можна активно розповсюджувати інформацію місцевого, обласного та державного значення.

Голова Київської облдержадміністрації, звернув увагу, що всі питання потребують детального опрацювання. Під час найближчої наради з головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) будуть надані відповідні доручення, зокрема в частині сприяння редакціям місцевих ЗМІ у виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Олександр Горган висловив тверде сподівання на  тісну подальшу співпрацю з місцевою пресою Київщини, задля об’єктивного висвітлення діяльності команди облдержадміністрації, яка працює на благо жителів області.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Лютий 21, 2019

В КОДА вшанували пам`ять Героїв Небесної Сотні

В холі Київської обласної державної адміністрації відбулось урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. В заході взяли участь члени сімей загиблих, учасники Революції Гідності, голова КОДА Олександр Терещук та керівництво структурних підрозділів обладміністрації. Після урочистого покладання квітів та хвилини мовчання в пам’ять про загиблих, родичі та учасники Революції Гідності мали змогу обговорити актуальні для них проблеми […]

Лютий 21, 2019

Для забезпечення безпечного проїзду дорогами Київщини проводиться ямковий ремонт

Для забезпечення безпечного проїзду дорогами місцевого і державного значення у Київській області тривають роботи з аварійного ямкового ремонту. Такий ремонт є тимчасовим заходом для забезпечення безпечного руху автотранспорту та захисту дорожнього покриття від подальшого руйнування. При ліквідації ямковості враховуються погодні умови, температурний режим та відповідна технологія, що гарантує його тривалу якість. З початку лютого 2019 […]

Лютий 21, 2019

Державний архів Київської області презентував документи до 100 річчя заснування органів державної реєстрації актів цивільного стану

21 лютого 2019 року Державний архів Київської області презентував свої документи під час урочистого заходу, присвяченого становленню та розвитку системи органів державної реєстрації актів цивільного стану, який відбувся під патронатом Міністра юстиції України Павла Петренка. Під час презентації були представлені метричні книги різних конфесій, екстракти з оригінальних метрик осіб дворянського стану, метричний запис про народження […]

Лютий 20, 2019

АНОНС: 21 лютого в КОДА відбудеться урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Шановні представники громадськості та ЗМІ!  21 лютого 2019 року о 10:00 в холі адмінбудівлі Київської обласної державної адміністрації відбудеться урочисте вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. В заході візьмуть участь члени сімей загиблих, учасники Революції Гідності, керівництво структурних підрозділів та  голова Київської ОДА Олександр Терещук. Запрошуємо представників ЗМІ та громадськості до участі в заході. Акредитація для ЗМІ […]