Червень 7, 2018

Працівників регіональних засобів масової інформації Київщини привітали з Днем журналіста

Урочисті заходи під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олександра Горгана та за участю першого заступника голови Андрія Анісімова, керівника апарату КОДА Тетяни Жуль та всіх керівників місцевої преси Київщини відбулися у Київській обласній державній адміністрації напередодні відзначення Дня журналіста.

Привітав журналістів Київщини голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

Як наголосив очільник облдержадміністрації, влада не може бути ефективною без системної роботи із засобами масової інформації. «Без журналістів влада сліпа, глуха і німа, – підкреслив голова Київської ОДА. – В цей день я бажаю вам хороших новин, перемоги у боротьбі за чесність, справедливість і добро».

За вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста кращі журналістські колективи були нагороджені почесними грамотами та подяками Київської облдержадміністрації та відзнаками голови Міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина», народного депутата України Ярослава Москаленка.

Олександр Горган поінформував журналістів щодо важливих перетворень, які відбуваються в Київській області у напрямку втілення ініціатив Президента України, зокрема у сфері освіти, медицини, децентралізації, енергозбереження, діяльністю військово-патріотичних клубів Київщини та проведеними заходами у сфері національно-патріотичного виховання.

Як наголосив очільник КОДА, сьогодні Київщина є беззаперечним лідером національно-патріотичного виховання молоді серед областей України. Це перша і єдина область, де створено профільне управління, яке працює виключно у сфері молодіжної політики і національно-патріотичного виховання. Для ефективного впровадження ініціатив Президента України у цьому напрямку була прийнята Програма національно-патріотичного виховання в Київській області на 2017-2020 роки, обсяг фінансування якої у цьому році складає 6 млн. грн. Це найвищий показник в Україні. Крім того, в області будується відповідна інфраструктура. Незабаром у м. Буча планується відкриття першого в Україні Пластового вишкільного центру, а також проектується центр національно-патріотичного виховання «Домівка Героїв».

За словами Олександра Горгана, активна робота по імплементації ініціатив Президента України проводиться командою Київської ОДА й в освітній сфері. Особливе місце в області відведено реформі інклюзивної освіти. На сьогодні Київщина – лідер по створенню в Україні інклюзивно-ресурсних центрів, а також розвитку інклюзивної освіти загалом. В області прийнято рішення про створення у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах 39 ІРЦ.

Київська область стала першою областю, з якої почала свою реалізацію програма Президента України – сільська медицина. У с. Боденьки Вишгородського району в травні 2018 року Петро Порошенко відкрив інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом, обладнаний системою телемедицини. Це перша в Україні громадська споруда, збудована згідно стандарту «Пасивний будинок».

Під час урочистих заходів журналісти піднімали питання щодо системних проблем, які сьогодні турбують редакції друкованих ЗМІ та місцеві телерадіокомпаній.

Зокрема, головні редактори регіональних друкованих ЗМІ звернули увагу, що до закінчення реформування комунальної друкованої преси залишається дедалі менше часу, і медійна спільнота висловлює велике занепокоєння темпами процесу роздержавлення (процедура реформування є досить довгою за оцінками експертів, триває щонайменше шість місяців), зауваживши на необхідність перегляду окремих положень Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, в частині терміну закінчення процесу реформування та чинної системи державної підтримки та порядку інформування про діяльність органів влади. Також журналістські колективи турбує питання непомірного підвищення тарифів ПАТ «Укрпошта» на розповсюдження друкованих ЗМІ, яке  оголосило про намір із першого липня різко підвищити тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних видань за передплатою.

Керівники місцевих телерадіокомпаній звернули увагу, що вони ведуть мовлення в аналоговому форматі на території міст, районів Київської області і є провідними засобами масової інформації, які забезпечують отримання місцевої інформації жителями регіону.

На питання чи можуть місцеві ТРК перейти на цифрове мовлення, відповідають: теоретично – так, але на практиці зробити це надзвичайно складно. Адже на  території значної кількості районів області немає цифрового передавача ТОВ «Зеонбуд» ( це організація, яка єдина в Україні надає послуги з розповсюдження телевізійного сигналу у цифровому форматі Т 2).

За інформацією керівників місцевих ТРК  –  є альтернатива.

Бажано дозволити місцевим ТРК транслювати свої програми на певній окремій частоті, використовуючи власні малопотужні передавачі. Такий варіант вже не один рік обговорюється в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.  Якщо, таким чином, буде збережене місцеве телебачення, то його засобами можна активно розповсюджувати інформацію місцевого, обласного та державного значення.

Голова Київської облдержадміністрації, звернув увагу, що всі питання потребують детального опрацювання. Під час найближчої наради з головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) будуть надані відповідні доручення, зокрема в частині сприяння редакціям місцевих ЗМІ у виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Олександр Горган висловив тверде сподівання на  тісну подальшу співпрацю з місцевою пресою Київщини, задля об’єктивного висвітлення діяльності команди облдержадміністрації, яка працює на благо жителів області.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Жовтень 19, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ: ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ – ОДИН З НАЙВАГОМІШИХ ЧИННИКІВ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Сьогодні, 19 жовтня, в Київській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова, з метою обговорення шляхів підвищення конкурентоспроможності регіону, перш за все, за рахунок активізації інвестиційної діяльності Київщини,відбулася робоча нарада з керівниками економічних підрозділів райдержадміністрацій,міськвиконкомів (міст обласного значення) та об’єднаних територіальних громад. В роботі засіданні взяли участь виконуюча обов’язки директора департаменту […]

Жовтень 19, 2018

30 тисяч родин отримали “Пакунки малюка”

30 тисяч родин по всій країні вже отримали «Пакунок малюка». Урядову ініціативу для  підтримки родин з дітьми було запроваджено з 1 вересня.  «Пакунок» – це додаткова допомога від держави батькам новонароджених, в якому є найнеобхідніші для малюка речі. Пакунок отримує кожна родина, в якій народжується дитина. Дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, […]

Жовтень 19, 2018

Верховна Рада підтримала урядовий бюджет розвитку країни на 2019 рік

Вчасне ухвалення бюджету дозволить у наступному році підвищити зарплати і пенсії, продовжити важливі реформи і інфраструктурні проекти  18 жовтня парламент підтримав ініціативи Кабінету Міністрів щодо запровадження середньострокового бюджетного планування та ухвалив в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Уряд Володимира Гройсмана виконав свій обов’язок і вчасно подав до парламенту збалансований проект […]

Жовтень 19, 2018

ТурКластер: формується туристичний бренд Вишгородщини

Унікальний своєю історичною минувшиною, культурними надбаннями, неповторними краєвидами і різноманітними пізнавально-розважальними родзинками Вишгород і Вишгородський район давно мали б стати відомим туристичним осередком, привабливим не лише для українських мандрівників, а й для інтуристів. І, хоч потоки екскурсантів до низки об’єктів, зокрема, Вишгородського історико-культурного заповідника, останнім часом помітно зросли, однак тієї популярності, на яку заслуговує регіон, […]