Червень 7, 2018

Працівників регіональних засобів масової інформації Київщини привітали з Днем журналіста

Урочисті заходи під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олександра Горгана та за участю першого заступника голови Андрія Анісімова, керівника апарату КОДА Тетяни Жуль та всіх керівників місцевої преси Київщини відбулися у Київській обласній державній адміністрації напередодні відзначення Дня журналіста.

Привітав журналістів Київщини голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

Як наголосив очільник облдержадміністрації, влада не може бути ефективною без системної роботи із засобами масової інформації. «Без журналістів влада сліпа, глуха і німа, – підкреслив голова Київської ОДА. – В цей день я бажаю вам хороших новин, перемоги у боротьбі за чесність, справедливість і добро».

За вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня журналіста кращі журналістські колективи були нагороджені почесними грамотами та подяками Київської облдержадміністрації та відзнаками голови Міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина», народного депутата України Ярослава Москаленка.

Олександр Горган поінформував журналістів щодо важливих перетворень, які відбуваються в Київській області у напрямку втілення ініціатив Президента України, зокрема у сфері освіти, медицини, децентралізації, енергозбереження, діяльністю військово-патріотичних клубів Київщини та проведеними заходами у сфері національно-патріотичного виховання.

Як наголосив очільник КОДА, сьогодні Київщина є беззаперечним лідером національно-патріотичного виховання молоді серед областей України. Це перша і єдина область, де створено профільне управління, яке працює виключно у сфері молодіжної політики і національно-патріотичного виховання. Для ефективного впровадження ініціатив Президента України у цьому напрямку була прийнята Програма національно-патріотичного виховання в Київській області на 2017-2020 роки, обсяг фінансування якої у цьому році складає 6 млн. грн. Це найвищий показник в Україні. Крім того, в області будується відповідна інфраструктура. Незабаром у м. Буча планується відкриття першого в Україні Пластового вишкільного центру, а також проектується центр національно-патріотичного виховання «Домівка Героїв».

За словами Олександра Горгана, активна робота по імплементації ініціатив Президента України проводиться командою Київської ОДА й в освітній сфері. Особливе місце в області відведено реформі інклюзивної освіти. На сьогодні Київщина – лідер по створенню в Україні інклюзивно-ресурсних центрів, а також розвитку інклюзивної освіти загалом. В області прийнято рішення про створення у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах 39 ІРЦ.

Київська область стала першою областю, з якої почала свою реалізацію програма Президента України – сільська медицина. У с. Боденьки Вишгородського району в травні 2018 року Петро Порошенко відкрив інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт зі службовим житлом, обладнаний системою телемедицини. Це перша в Україні громадська споруда, збудована згідно стандарту «Пасивний будинок».

Під час урочистих заходів журналісти піднімали питання щодо системних проблем, які сьогодні турбують редакції друкованих ЗМІ та місцеві телерадіокомпаній.

Зокрема, головні редактори регіональних друкованих ЗМІ звернули увагу, що до закінчення реформування комунальної друкованої преси залишається дедалі менше часу, і медійна спільнота висловлює велике занепокоєння темпами процесу роздержавлення (процедура реформування є досить довгою за оцінками експертів, триває щонайменше шість місяців), зауваживши на необхідність перегляду окремих положень Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, в частині терміну закінчення процесу реформування та чинної системи державної підтримки та порядку інформування про діяльність органів влади. Також журналістські колективи турбує питання непомірного підвищення тарифів ПАТ «Укрпошта» на розповсюдження друкованих ЗМІ, яке  оголосило про намір із першого липня різко підвищити тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних видань за передплатою.

Керівники місцевих телерадіокомпаній звернули увагу, що вони ведуть мовлення в аналоговому форматі на території міст, районів Київської області і є провідними засобами масової інформації, які забезпечують отримання місцевої інформації жителями регіону.

На питання чи можуть місцеві ТРК перейти на цифрове мовлення, відповідають: теоретично – так, але на практиці зробити це надзвичайно складно. Адже на  території значної кількості районів області немає цифрового передавача ТОВ «Зеонбуд» ( це організація, яка єдина в Україні надає послуги з розповсюдження телевізійного сигналу у цифровому форматі Т 2).

За інформацією керівників місцевих ТРК  –  є альтернатива.

Бажано дозволити місцевим ТРК транслювати свої програми на певній окремій частоті, використовуючи власні малопотужні передавачі. Такий варіант вже не один рік обговорюється в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.  Якщо, таким чином, буде збережене місцеве телебачення, то його засобами можна активно розповсюджувати інформацію місцевого, обласного та державного значення.

Голова Київської облдержадміністрації, звернув увагу, що всі питання потребують детального опрацювання. Під час найближчої наради з головами райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) будуть надані відповідні доручення, зокрема в частині сприяння редакціям місцевих ЗМІ у виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Олександр Горган висловив тверде сподівання на  тісну подальшу співпрацю з місцевою пресою Київщини, задля об’єктивного висвітлення діяльності команди облдержадміністрації, яка працює на благо жителів області.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Серпень 21, 2018

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли. Сьогодні говоримо про […]

Серпень 21, 2018

За сприяння Київської обласної служби зайнятості у 2018 році працевлаштовано понад 220 учасників антитерористичної операції

З початку 2018 року послугами Київської обласної служби зайнятості скористались 930 безробітних осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), з них 102 особи з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 826 учасників АТО. «Київська обласна служба зайнятості надає профорієнтаційні, консультативні послуги, проводить постійну роботу щодо працевлаштування учасників АТО відповідно до їх фаху […]

Серпень 20, 2018

Хід жнивної кампанії на Київщині

Усіма категоріями господарств Київської області станом на 20 серпня поточного року по ранній групі зернових та зернобобових з площі 276,8 тис.га, зібрано 1 млн.234 тис. 378 тонн при середній урожайності 44,2 ц/га. Зібрано 95,1 % площ до пронозу ярих зернових і зернобобових в Київській області. В розрізі культур: -озимої пшениці – з площі 177,1 тис.га, […]

Серпень 20, 2018

У Славутичі роботодавцям розповіли про послуги державної служби зайнятості

У приміщенні Славутицького міського центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців: «Сучасні види послуг державної служби зайнятості». Валентина Надточій, заступник директора Славутицького міського центру зайнятості подякувала присутніх роботодавців за співпрацю та надала інформацію про послуги державної служби зайнятості у сучасних умовах: підбір працівників на заявлені вакансії з використанням профвідбору, організацію та проведення робіт тимчасового характеру, підвищення […]