Грудень 3, 2019

Працівники музеїв Київщини обговорили перспективи розвитку сфери

У КЗ КОР «Київський обласний археологічний музей» пройшла VI Обласна наукова конференція «Археологія Київщини: дослідження та проблематика».

Участь у заході, який відбувся 29 листопада, взяли провідні фахівці у сфері археології та працівники музейної справи.

Відкриваючи урочисту частину конференції, начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Ігор Золотоверх привітав учасників та вручив обласні подяки працівникам музею за їх віддану роботу.

До вітань також долучилися представники Обухівської районної ради та фонду «Собор» (м. Київ), які передали музею особисті речі родичів Івана Франка для відділення у с. Халеп’ї.

У ході заходу від Київського обласного археологічного музею з науковими доповідями виступили Світлана Добровольська, Ольга Хуторна, Василь Карасьов та Оксана Бабчук. Вони розповіли про тисячолітню історію Халеп’я та Трипілля, а також про експонати з колекції музею.

КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей» представила Ольга Гудзій з доповіддю про артефакти Черняхівської культури, які зберігаються в музеї.

Доповідачі від НДЛ археології історико-філософського факультету Київського університету ім. Б. Грінченка Євген Слєсарєв, Марія Відейко, Тетяна Бондаренко та Михайло Відейко доповіли про розкопки, які проводили спільно з музеєм у Обухівському районі та околицях Трипілля у 2016-2018 роках. Вони розповіли про перспективи нових досліджень на Київщині і використання знахідок та відкритих поселень для розвитку музейної справи та туризму в області.

 

Читайте також

Грудень 13, 2019

Київська ОДА долучилась до Всеукраїнської конференції Мінкультури України

Конференція Міністерства культури, молоді та спорту з нагоди нагородження переможців грантової програми «Малі міста – великі враження» відбулася 12 грудня в ArtHall D12 м. Київ. У 2019 році проєкт діяв відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів – переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – […]

Грудень 13, 2019

У рамках проєкту «Бранці Кремля» відбулась зустріч з Героєм України Володимиром Жемчуговим

У читальній залі Ірпінської центральної міської бібліотеки пройшла зустріч з учасником АТО, Героєм України Володимиром Жемчуговим. Воїн розповів молодому поколінню про війну на сході України та події на Донбасі. Володимир Жемчугов закликав усіх не бути сторонніми спостерігачами того, що відбувається зараз в нашій державі. Володимир Жемчугов – учасник супротиву російської агресії. З травня 2014 року – організатор […]

Грудень 12, 2019

Кабмін перерозподілить держсубвенції місцевим бюджетам на потреби сімей

Це дасть змогу своєчасно виплатити соціальну допомогу на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, батькам-вихователям і прийомним батькам, а також профінансувати пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. «Одним з пріоритетів Міністерства соціальної політики є розвиток патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Адже лише 15% коштів, виділених […]

Грудень 12, 2019

Працівники культури Київщини визначили напрями роботи на 2020 рік

Відбулося засідання колегії управління культури, національностей та релігій КОДА. Президія під керівництвом начальника обласного управління культури Ігоря Золотоверха засідала 11 грудня. У ході засідання члени колегії виступили із доповідями у сфері культури та мистецтва. Участь у заході взяли працівники обласного управління культури, працівники КОДА та КОР, директор КЗВО КОР «Академія  мистецтв імені Павла Чубинського», голова […]