Лютий 26, 2018

Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Київській області

Президент України Петро Порошенко підписав 20 лютого 2018 року  Закон України  “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” одним із напрямками якого є соціальний захист внутрішньо переміщених осіб.

Київська область одна з перших гостинно протягнула руку підтримки внутрішньо-переміщеним особам  з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

На сьогодні в нашій області перебуває 63686  внутрішньо-переміщених осіб, більшість яких є працездатного віку (27879 осі) та діти (15309 осіб) – і це є великий потенціал для Київської області.

Робота з внутрішньо-переміщеним особами – є один із пріоритетів роботи Київської обласної державної адміністрації.

За дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана директор департаменту соціального захисту населення      Ігор Мещан прийняв участь 21 лютого 2018 року у фінальному засідання Наглядової ради Проекту Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Модераторами заходу виступили:

  • Лілія Гретарсдоттір – заступник голови Департаменту незалежних органів з прав людини, Директорат прав людини, Рада Європи;
  • Режі Брійя – спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи по Україні, Голова Департаменту Європейської соціальної хартії, Виконавчий секретар Європейського комітету соціальних прав;
  • Мортен Енберг – голова Офісу Ради Європи в Україні;
  • Георгій Тука – заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;
  • Олександр Привалов – заступник Міністра соціальної політики України.

На засіданні було обговорено Резолюцію «Гуманітарні наслідки війни в України» Парламентської Асамблеї Ради Європи № 2198, яка була прийнята 23.01.2018 року та стала результатом великої спільної роботи.

Директор соціального захисту населення Ігор Мещан запропонував визначити Київську область пілотним проектом у будівництві та реконструкції соціального житла для внутрішньо-переміщених осіб.

Київщина має роботу для внутрішньо-переміщених осіб, більшість яких вже стали членами громади та пов’язують своє життя та життя своїх дітей з Київщиною.

Також були презентовані результати круглих столів з громадськими організаціями внутрішньо-переміщених осіб, які провів департамент соціального захисту населення у вересні 2017 року та лютому 2018 році. На яких був сформований проект «Комплексна програма внутрішньо-переміщених осіб».

Читайте також

Червень 19, 2019

На Київщині відбулося урочисте відкриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді, формування активної громадянської позиції та готовності до захисту України є як ніколи актуальним для нашої держави. З цією метою департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» було організовано проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Тематичні […]

Червень 19, 2019

В’ячеслав Кучер: «Безпека людей – один з основних пріоритетів у нашій роботі»

У Київській ОДА відбулась он-лайн нарада під головуванням т.в.о. голови Київської облдержадміністрації В’ячеслава Кучера. Участь в роботі взяли керівники структурних підрозділів, голови РДА та ОТГ, а також міські голови. Учасники наради зосередили увагу на питаннях щодо підготовки закладів освіти до нового 2019/2020 навчального року; про хід підготовки агропромислового комплексу Київщини до збирання врожаю зернових культур; […]

Червень 14, 2019

Мобільний додаток “Dосrаdar” рятує життя!

До уваги всеукраїнських федерацій з видів сопрту, керівників підпорядкованих організацій та всіх зацікавлених осіб: “Міністерство молоді та спорту України на  звернення Мінітерства охорони здоров’я України про запровадження заходів із розширення можливостей у наданні екстреної допомоги, у тому числі першої медичної допомоги населенню у разі виникнення надзвичайного стану, дорожньо-транспортної пригоди тощо, інформує. З урахуванням основних вимог міжнародних […]

Червень 14, 2019

Міжнародна конференція архівів «Польські та українські архіви в умовах викликів сучасного світу – подібність та специфіка»

Конференцію відкрив Генеральний директор державних архівів Республіки Польща Павло Петжик, який відзначив стратегічне партнерство та тісні відносини між українськими та польськими архівами. У церемонії відкриття взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, який у своєму вітальному слові до учасників конференції наголосив на важливості міжнародного архівного співробітництва для відкритості та обміну […]