Лютий 15, 2019

Підписано хартію щодо захисту прав дитини і подальшого розвитку системи освіти Київщини

В Конференц-холі «Ірпінь» відбулось засідання міжнародного саміту «Стратегічне партнерство: ОСВІТА#НАУКА#ВЛАДА». Захід проводився з ініціативи Київської обласної державної адміністрації та Департаменту Освіти і науки КОДА. Мета саміту: окреслення пріоритетів і стратегій розвитку освіти Київщини на засадах активного партнерства інститутів освіти, науки, влади. А також визначення механізмів і створення нових моделей співпраці в контексті впровадження реформи «Нова українська школа».

В саміті взяли участь Дружина Президента України, Голова Благодійного фонду Порошенка Марина Порошенко, очільник Київщини Олександр Терещук, а також народні депутати, представники дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, керівництво освітніх закладів, представники наукової спільноти та місцевої влади.

В своєму виступі Марина Порошенко звернула увагу присутніх на суспільне значення реформи інклюзивної освіти: “Освіта визначає ступінь розвитку держави, інклюзивна ж освіта визначає ступінь розвитку суспільства, в якому ми живемо. А це – рівень підтримки один одного, рівень гуманності й толерантності у ставленні до «не таких, як ти сам». Ми з вами добре розуміємо, що інклюзивна реформа – це спільні зусилля держави та громадськості заради нашого майбутнього, заради наших дітей. Попереду ще багато наполегливої і системної роботи. Саме завдяки обговоренню проблеми розвитку освіти в цілому та інклюзивної освіти ми будемо впевнено рухатись в європейському напрямку і будувати сучасну, розвинуту, прогресивну Україну заради наших дітей”.

За результатами роботи саміту було підписано хартію, яка визначає стратегічні напрями модернізації освіти регіону. Підписантами Хартії стали Голова Благодійного фонду Порошенка, Дружина Президента України Марина Порошенко, Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, Директор департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації Віра Рогова.

В документі йдеться про подальшу розбудову конструктивної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування, громад та громадських об’єднань, наукових та освітніх інституцій. Всі дії підписантів спрямовуються на створення сприятливих умов для розвитку освіти і науки Київщини та об’єднання можливостей учасників Саміту.

«Мною прийняте рішення оголосити 2019 рік в Київській області Роком дитини. Багато робимо в цьому напрямку, розробляємо чітку систему роботи. Адже реалізація та захист прав дітей – пріоритети державної політики України. Ми визначили для себе основні напрямки і приділяємо увагу обдарованій молоді, дітям-сиротам, інклюзивній освіті та трансформації закладів інституційної догляду. Наші цілі амбітні, ми прагнемо їхнього досягнення в найкоротші строки» – зазначив очільник Київщини у своєму виступі. Також Олександр Терещук висловив подяку Дружині Президента України Марині Порошенко за розвиток інклюзивної освіти на Київщині.

Читайте також

Червень 19, 2019

На Київщині відбулося урочисте відкриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді, формування активної громадянської позиції та готовності до захисту України є як ніколи актуальним для нашої держави. З цією метою департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» було організовано проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Тематичні […]

Червень 19, 2019

В’ячеслав Кучер: «Безпека людей – один з основних пріоритетів у нашій роботі»

У Київській ОДА відбулась он-лайн нарада під головуванням т.в.о. голови Київської облдержадміністрації В’ячеслава Кучера. Участь в роботі взяли керівники структурних підрозділів, голови РДА та ОТГ, а також міські голови. Учасники наради зосередили увагу на питаннях щодо підготовки закладів освіти до нового 2019/2020 навчального року; про хід підготовки агропромислового комплексу Київщини до збирання врожаю зернових культур; […]

Червень 14, 2019

Мобільний додаток “Dосrаdar” рятує життя!

До уваги всеукраїнських федерацій з видів сопрту, керівників підпорядкованих організацій та всіх зацікавлених осіб: “Міністерство молоді та спорту України на  звернення Мінітерства охорони здоров’я України про запровадження заходів із розширення можливостей у наданні екстреної допомоги, у тому числі першої медичної допомоги населенню у разі виникнення надзвичайного стану, дорожньо-транспортної пригоди тощо, інформує. З урахуванням основних вимог міжнародних […]

Червень 14, 2019

Міжнародна конференція архівів «Польські та українські архіви в умовах викликів сучасного світу – подібність та специфіка»

Конференцію відкрив Генеральний директор державних архівів Республіки Польща Павло Петжик, який відзначив стратегічне партнерство та тісні відносини між українськими та польськими архівами. У церемонії відкриття взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, який у своєму вітальному слові до учасників конференції наголосив на важливості міжнародного архівного співробітництва для відкритості та обміну […]