Вересень 28, 2021

Олексій Чернишов: Розвиток індустріальних парків дасть потужний рестарт вітчизняній промисловості

Мінрегіон продовжує працювати над створенням умов для потенційних інвесторів в індустріальні парки — наразі очікується прийняття двох законопроєктів (№5688, №5689), що передбачають відповідні фіскальні стимули. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкритого діалогу «Індустріальні парки 2025. Навіщо інвестувати у виробництва». У заході взяли участь представники центральної та місцевої влади, міжнародні експерти, партнери та підприємці.

«Інвестиції в промислову інфраструктуру – це нові робочі місця, посилення економічного потенціалу громад та збільшення доданої вартості українських виробництв. У 2021 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку буде підтримано розбудову інфраструктури чотирьох індустріальних парків — у Бучі, Житомирі, Кам’янці-Бузькій та Маріуполі. Наразі для регіонів та громад не так важлива кількість, як якість та наповнення кожного такого промислового майданчика. Саме від цього залежить кількість робочих місць та збільшення ВВП. Пріоритетне завдання на сьогодні — створити достатньо стимулів для інвесторів та надати потужний рестарт промисловості нашої держави», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Олексій Чернишов додав також, що за кошти секторальної підтримки Європейського Союзу в межах конкурсу, що проводив Мінрегіон, п’ять індустріальних парків в Житомирській, Рівненській та Тернопільській областях отримали ресурси на підготовчі роботи. У свою чергу, засновник холдингу UFuture та індустріального парку «Біла Церква» Василь Хмельницький зазначив, стимули для інноваційних виробництв в Україні мають бути не меншими, ніж у країн, з якими ми конкуруємо за інвестиції, наприклад, як у наших сусідів в Польщі та Туреччині.

«Економіка нашої країни почне розвиватися, коли ми почнемо виробляти товари в нашій країні та почнемо експортувати їх по всьому світу, а не тоді, коли будемо орієнтуватись на імпорт. Інноваційні виробництва — можливість зупинити міграцію з України талановитих професіоналів. І швидко запустити зростання економіки», — сказав Василь Хмельницький.

Зазначимо, законопроєкти №5688 та №5689 щодо забезпечення фіскальних стимулів передбачають:

  • звільнення від податку на прибуток резидентів ІП на 10 років за умови його реінвестування в розвиток інвестиційного проєкту;
  • звільнення від оподаткування ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання;
  • встановлення пільг на податок на нерухомість на території ІП (за рішенням ОМС).

Також Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону № 4416-1 «Про індустріальні парки». Документ передбачає інструменти державної підтримки індустріальних парків:

  • державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури;
  • компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж;
  • надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури тощо.

«Індустріальні парки — це сучасний підхід до організації промислових зон, який відповідає засадам ринкової економіки, сприяє формуванню кластерів і ланцюжків доданої вартості на відповідних територіях», — зауважила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Нагадаємо, як раніше зазначав Президент України Володимир Зеленський, — «розвиток індустріальних парків — важлива й амбітна мета. Це популярний у світі принцип організації промисловості, який є ефективним інструментом залучення інвестицій».

Довідково

Захід організували індустріальний парк «Біла Церква» та Київський міжнародний економічний форум за підтримки стратегічних партнерів: холдингу UFUTURE, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства економіки України, Офісу реформ Кабінету міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.  Партнери заходу — координатор проєктів ОБСЄ в Україні та CMD-Ukraine.

Повідомляє офіційний сайт Міністерства розвитку громад та територій України

Читайте також

Жовтень 26, 2021

Одразу п’ять нових дитсадків з’явиться на Київщині в 2022 році

У 2022 році на Київщині завершать будівництво паралельно п’яти нових дитсадків. Усі проєкти реалізуються в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Про це сьогодні, 26 жовтня, зазначив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Київщина стрімко розбудовується. У нас збільшується кількість населення, адже попит оселитись в пристоличному регіоні залишається на високому рівні. Через це виникає гостра […]

Жовтень 26, 2021

У Кагарлику побудують басейн

У Кагарлику на Київщині стартували роботи з будівництва басейну. Завершити проєкт планують у 2022 році. Про це сьогодні, 26 жовтня, повідомив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Розвиток спортивної Київщини є для нас одним із пріоритетних напрямків. Працюємо над тим, щоб створювати якісні спортивні локації по всій території регіону. У Кагарлику, наприклад, почали споруджувати басейн. Роботи […]

Жовтень 26, 2021

Захворювання на коронавірус виявили в 787 мешканців Київщини

Захворювання на коронавірус виявили в 787 осіб, у тому числі 46 дітей.Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 25 жовтня. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 161, у т.ч. 9 дітей (Білоцерківська МТГ – 75, з них 1 дитина (м. Біла Церква – 73, с. Дрозди – […]

Жовтень 26, 2021

Прийняття в експлуатацію об’єктів інспекторами ДІАМ здійснюється в межах трьох днів, раніше цей процес займав три місяці, — Олексій Чернишов

Інспектори Державної інспекції архітектури та містобудування розглядають документацію та виїжджають на перевірку об’єктів перед прийняттям їх в експлуатацію у межах трьох днів, хоча раніше цей процес займав до трьох місяців. Понад 140 об’єктів у результаті перевірки не отримали сертифікати про прийняття в експлуатацію через різні порушення — невідповідність проєктній документації, нормам у тому числі з інклюзивності тощо. […]