Грудень 7, 2018

Обласний археологічний музей презентував археологічну виставку «ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…»

6 грудня у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) Київський обласний археологічний музей презентував археологічну виставку «ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…», яка стала завершальним заходом унікального науково-просвітницького проекту “Київщина археологічна”.

До ВІКЗ завітали співробітники Київського обласного археологічного музею, представники Інституту археології НАНУ, учні 7-А класу Вишгородської середньої школи №1 з класним керівником Міленою Гегельською. Також відбувся науково-методичний “круглий стіл” з тематики археологічних досліджень Київщини.

Виставку “ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…” презентував доктор історичних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії археології Університету ім. Б. Грінченка Михайло Відейко.

Він розповів, що сьогодні вперше представлено для ознайомлення громадськості унікальні матеріали цьогорічних археологічних розкопок у селі Трипілля.

Орієнтиром для розкопок стали записи і карти відомого дослідника, який знайшов сліди Трипільської цивілізації на Київщині, Вікентія Хвойки. Це було 110 років тому. Цьогорічна експедиція досліджувала місця, зазначені Вікентієм Хвойкою, і знайшла місце з багатим археологічним матеріалом, серед якого є унікальні фрагменти посуду з мальованим і врізним орнаментом (4300-4200 рр. до н. е.)  “Раніше такий посуд вважався привізним, але велика кількість його фрагментів з малюнками дозволяє зробити припущення, що його виготовляли самі трипільці”, зауважив Михайло Відейко.

Також він надав колегам багато фахової інформації, пов”язаної з розкопками.

Під час виступів на “круглому столі” фахівці обмінялися думками та досвідом, і висловили пропозицію продовжити проект “Київщина археологічна”.

«2018 рік проходить під гаслом збереження культурної спадщини. Адже в цьому році – багато ювілейних дат. Щоб знати, цінувати, зберігати і популяризувати археологічну спадщину, ми співпрацюємо в рамках міжмузейних програм над проектом «Київщина археологічна», де презентуються знахідки, результати досліджень археологічної спадщини, – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

ДОВІДКА. Програма співробітництва між музеями Київської області в галузі збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» започаткована в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя створення Національної академії наук України. Ініціатор проекту – Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ). Також ВІКЗ визначений експозиційною базою програми «Київщина археологічна». Академічну підтримку проекту здійснює Інститут археології НАН України

У рамках проекту, який тривав із травня по листопад 2018 року, відбулася низка міжмузейних заходів. Свої напрацювання, окрім Вишгородського історико-культурного заповідника, презентувала низка історико-культурних закладів. Своїм досвідом поділились, зокрема, Національний історико-культурний заповідник “Переяслав”, Яготинський історичний музей, т.ін. Метою програми була комунікація музеїв Київщини у галузі збереження археологічної спадщини Київської землі. Під час роботи проекту фахівці обмінялися досвідом у сферах краєзнавства, етнографії, мистецтвознавства та культурного менеджменту. А відвідувачі, які завітали на виставки, конференції, “круглі столи”, ознайомилися з унікальними археологічними матеріалами, які дали можливість глибше дізнатися про історію рідного краю.

Інформація Вишгородського історико-культурного заповідника

Читайте також

Грудень 10, 2018

Передача штучного покриття для футбольних полів до Борисполя

В рамках виконання Київської обласної програми розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна» на 2017-2020 роки та оголошення тендерних закупівель Управлінням фізичної культури і спорту Київської обласної держадміністрації закуплено сім комплектів штучного покриття для облаштування повнорозмірних футбольних полів (110х70 м), які буде безоплатно передано до населених пунктів Київської області. В Київської обласній державній адміністрації спеціально створена […]

Грудень 10, 2018

«Київщина спортивна»: відкриття футбольного поля у Великій Димерці

Свято спорту відзначали цієї суботи у Великодимерській об’єднаній територіальній громаді на Броварщині Київської області. І привід для свята був чудовий – офіційне відкриття нового об’єкту спортивної інфраструктури, який об’єднує в собі міні-футбольне поле зі штучним покриттям у парковій зоні та майданчик з вуличними  тренажерами, який розмістили на іншій стороні села. Побудований об’єкт за обласною програмою «Київщина спортивна»: фінансується закупівля спортивного […]

Грудень 7, 2018

Вітання Олександра Терещука з Днем місцевого самоврядування

Шановні депутати та працівники органів місцевого самоврядування! Прийміть мої щирі вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня місцевого самоврядування! Усі ви є тією частиною влади, на яку покладена особлива відповідальність, яка вимагає щоденної кропіткої роботи. Адже місцеве самоврядування завжди було і лишається інститутом народовладдя. Воно гуртує людей незалежно від їхнього віку, поглядів та уподобань, […]

Грудень 7, 2018

Відкриття інклюзивно-ресурсного центру у Володарському районі

6 грудня 2018 року відбулося урочисте відкриття комунального закладу «Володарський районний інклюзивно-ресурсний центр», який покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. ІРЦ відкрито на базі комунального закладу «Володарський районний центр дітей та юнацтва». На відкриття інклюзивно-ресурсного центру завітали в.о. голови Володарської райдержадміністрації Андрій Пентелейчук, голова Володарської […]