Грудень 7, 2018

Обласний археологічний музей презентував археологічну виставку «ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…»

6 грудня у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) Київський обласний археологічний музей презентував археологічну виставку «ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…», яка стала завершальним заходом унікального науково-просвітницького проекту “Київщина археологічна”.

До ВІКЗ завітали співробітники Київського обласного археологічного музею, представники Інституту археології НАНУ, учні 7-А класу Вишгородської середньої школи №1 з класним керівником Міленою Гегельською. Також відбувся науково-методичний “круглий стіл” з тематики археологічних досліджень Київщини.

Виставку “ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…” презентував доктор історичних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії археології Університету ім. Б. Грінченка Михайло Відейко.

Він розповів, що сьогодні вперше представлено для ознайомлення громадськості унікальні матеріали цьогорічних археологічних розкопок у селі Трипілля.

Орієнтиром для розкопок стали записи і карти відомого дослідника, який знайшов сліди Трипільської цивілізації на Київщині, Вікентія Хвойки. Це було 110 років тому. Цьогорічна експедиція досліджувала місця, зазначені Вікентієм Хвойкою, і знайшла місце з багатим археологічним матеріалом, серед якого є унікальні фрагменти посуду з мальованим і врізним орнаментом (4300-4200 рр. до н. е.)  “Раніше такий посуд вважався привізним, але велика кількість його фрагментів з малюнками дозволяє зробити припущення, що його виготовляли самі трипільці”, зауважив Михайло Відейко.

Також він надав колегам багато фахової інформації, пов”язаної з розкопками.

Під час виступів на “круглому столі” фахівці обмінялися думками та досвідом, і висловили пропозицію продовжити проект “Київщина археологічна”.

«2018 рік проходить під гаслом збереження культурної спадщини. Адже в цьому році – багато ювілейних дат. Щоб знати, цінувати, зберігати і популяризувати археологічну спадщину, ми співпрацюємо в рамках міжмузейних програм над проектом «Київщина археологічна», де презентуються знахідки, результати досліджень археологічної спадщини, – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

ДОВІДКА. Програма співробітництва між музеями Київської області в галузі збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» започаткована в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя створення Національної академії наук України. Ініціатор проекту – Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ). Також ВІКЗ визначений експозиційною базою програми «Київщина археологічна». Академічну підтримку проекту здійснює Інститут археології НАН України

У рамках проекту, який тривав із травня по листопад 2018 року, відбулася низка міжмузейних заходів. Свої напрацювання, окрім Вишгородського історико-культурного заповідника, презентувала низка історико-культурних закладів. Своїм досвідом поділились, зокрема, Національний історико-культурний заповідник “Переяслав”, Яготинський історичний музей, т.ін. Метою програми була комунікація музеїв Київщини у галузі збереження археологічної спадщини Київської землі. Під час роботи проекту фахівці обмінялися досвідом у сферах краєзнавства, етнографії, мистецтвознавства та культурного менеджменту. А відвідувачі, які завітали на виставки, конференції, “круглі столи”, ознайомилися з унікальними археологічними матеріалами, які дали можливість глибше дізнатися про історію рідного краю.

Інформація Вишгородського історико-культурного заповідника

Читайте також

Травень 25, 2019

На Київщині відзначили Міжнародний день сім’ї

Голова Київської ОДА Олександр Терещук взяв участь в урочистому святкуванні Міжнародного дня сім’ї, яке відбулось у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району. З метою популяризації родинних відносин, привернення особливої уваги до питань влаштування на виховання в сім’ї дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та з нагоди свята родин «Щастя бути разом» очільник Київщини вручив подарунки прийомним, патронатним і […]

Травень 24, 2019

«Україна є і буде!»: в Гостомелі відбулися урочистості з нагоди святкування 4-ої річниці створення військової частини

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук взяв участь в урочистих заходах із нагоди святкування 4-ї річниці з Дня створення військової частини 3018 в смт Гостомель. З метою вшанування мужності та героїзму захисників України і зміцнення патріотичного духу очільник області Олександр Терещук вручив військовим відзнаки голови Київської обласної державної адміністрації. «Цей підрозділ Нацгвардії бойовий. Ви […]

Травень 24, 2019

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів  протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити” «За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством […]

Травень 24, 2019

На Київщині на 16% зменшився рівень безробіття серед молоді

Про це наголосив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. Зокрема, він зазначив, що станом на 1 травня 2019 року кількість безробітних з числа молоді скоротилася  на 0,8 тис. осіб, порівняно з минулим роком. Крім того, допомогу по безробіттю за січень-квітень 2019 року отримували 3,2 тис. молодих осіб. «Протягом навчального року наші фахівці регулярно проводять […]