Грудень 7, 2018

Обласний археологічний музей презентував археологічну виставку «ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…»

6 грудня у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) Київський обласний археологічний музей презентував археологічну виставку «ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…», яка стала завершальним заходом унікального науково-просвітницького проекту “Київщина археологічна”.

До ВІКЗ завітали співробітники Київського обласного археологічного музею, представники Інституту археології НАНУ, учні 7-А класу Вишгородської середньої школи №1 з класним керівником Міленою Гегельською. Також відбувся науково-методичний “круглий стіл” з тематики археологічних досліджень Київщини.

Виставку “ТЕ САМЕ ТРИПІЛЛЯ…” презентував доктор історичних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії археології Університету ім. Б. Грінченка Михайло Відейко.

Він розповів, що сьогодні вперше представлено для ознайомлення громадськості унікальні матеріали цьогорічних археологічних розкопок у селі Трипілля.

Орієнтиром для розкопок стали записи і карти відомого дослідника, який знайшов сліди Трипільської цивілізації на Київщині, Вікентія Хвойки. Це було 110 років тому. Цьогорічна експедиція досліджувала місця, зазначені Вікентієм Хвойкою, і знайшла місце з багатим археологічним матеріалом, серед якого є унікальні фрагменти посуду з мальованим і врізним орнаментом (4300-4200 рр. до н. е.)  “Раніше такий посуд вважався привізним, але велика кількість його фрагментів з малюнками дозволяє зробити припущення, що його виготовляли самі трипільці”, зауважив Михайло Відейко.

Також він надав колегам багато фахової інформації, пов”язаної з розкопками.

Під час виступів на “круглому столі” фахівці обмінялися думками та досвідом, і висловили пропозицію продовжити проект “Київщина археологічна”.

«2018 рік проходить під гаслом збереження культурної спадщини. Адже в цьому році – багато ювілейних дат. Щоб знати, цінувати, зберігати і популяризувати археологічну спадщину, ми співпрацюємо в рамках міжмузейних програм над проектом «Київщина археологічна», де презентуються знахідки, результати досліджень археологічної спадщини, – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

ДОВІДКА. Програма співробітництва між музеями Київської області в галузі збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» започаткована в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя створення Національної академії наук України. Ініціатор проекту – Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ). Також ВІКЗ визначений експозиційною базою програми «Київщина археологічна». Академічну підтримку проекту здійснює Інститут археології НАН України

У рамках проекту, який тривав із травня по листопад 2018 року, відбулася низка міжмузейних заходів. Свої напрацювання, окрім Вишгородського історико-культурного заповідника, презентувала низка історико-культурних закладів. Своїм досвідом поділились, зокрема, Національний історико-культурний заповідник “Переяслав”, Яготинський історичний музей, т.ін. Метою програми була комунікація музеїв Київщини у галузі збереження археологічної спадщини Київської землі. Під час роботи проекту фахівці обмінялися досвідом у сферах краєзнавства, етнографії, мистецтвознавства та культурного менеджменту. А відвідувачі, які завітали на виставки, конференції, “круглі столи”, ознайомилися з унікальними археологічними матеріалами, які дали можливість глибше дізнатися про історію рідного краю.

Інформація Вишгородського історико-культурного заповідника

Читайте також

Лютий 14, 2019

Колегія Державного архіву Київської області визначила головні завдання на 2019 рік

Заступник голови КОДА Алла Шкуро взяла участь в розширеному засіданні колегії Державного архіву Київської області у м.Бровари, на якому було розглянуто підсумки роботи архівних установ Київщини у 2018 році та їхні завдання на 2019 рік. Також участь у заході взяли голова Броварської РДА Микола Клименко, директор Державного архіву Київської області Соф‘я Каменєва та керівники архівних […]

Лютий 14, 2019

Заступник голови Київської ОДА В’ячеслав Кучер провів черговий особистий прийом громадян

14 лютого особистий прийом громадян провів заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер. За допомогою та підтримкою до заступника голови звернулися мешканці Вишгородського, Кагарлицького, Фастівського, Рокитнянського районів та м. Біла Церква. Під час особистого прийому були розглянуті звернення громадян щодо: приватизації земельної ділянки, яка межує з кладовищем; присвоєння статусу вдови учасника ліквідації аварії на […]

Лютий 14, 2019

Захист соціальних та трудових прав громадян є пріоритетним завданням влади

Відбулося засідання колегії Державної служби України з питань праці на якому підведено підсумки роботи щодо забезпечення дотримання законодавства про працю суб’єктами господарювання за 2018 рік, а також перспективи та напрямки роботи на 2019 рік. В роботі колегії від Київської облдержадміністрації взяв участь та виступив заступник голови обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер. Виступаючи В’ячеслав Кучер наголосив, […]

Лютий 14, 2019

В рамках медичної реформи на Київщині буде створено три Центри серцево-судинних подій

Під керівництвом заступника голови КОДА Алли Арешкович в рамках проекту «Пульс» відбувся практикум з питань реформування системи охорони здоров’я. Участь у заході взяли начальник відділу з організації надання медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Олена Коваленко та виконавчий директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гаррі Мартін. У ході роботи учасники обговорили питання […]