Грудень 5, 2017

Найкращими на “WorldSkills Ukraine” стали команди Києва, Волинської, Київської та Львівської областей

_98c42881cb10992a644db0863cd88982

На конкурсі професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» найкращими стали команди з Волині, Києва, Рівненської та Львівської областей. Їх представники набрали найбільше балів у загальному підсумку змагань за 8 компетенціями.

«Цього року ми вже вдруге провели в Україні конкурс «WorldSkills», що загалом об’єднує понад 70 країн світу. Перемога на всеукраїнському етапі відкриває можливість для молодих фахівців взяти участь у світовому чемпіонаті  «WorldSkills International», який зараз є наймасовішим професійним змаганням. Крім того, проведення конкурсу в Україні є гарним прикладом державно-приватного партнерства, адже фінансово його організацію забезпечили понад 15 роботодавців, а майданчики та частину обладнання надали заклади профосвіти», – розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

У змаганнях брали участь команди майже з усіх регіонів України. Загалом перемогу виборювали 145 осіб – учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів вищої освіти, кваліфіковані робітники, фахівці віком від 18 до 22 років. Кожна з компетенцій містила різні модулі, які мали виконати учасники.

Наприклад, у компетенції «Кондитерське мистецтво» такими модулями були: виконання цукрових квітів, роботи з карамелі, шоколаду, мастики, святковий та весільний торти, художня робота з тіста. У компетенції «Перукарське мистецтво» учасники показували свої вміння у жіночих стрижках на довгому волоссі, виконанні макіяжу, жіночій зачісці. Змагання з технології моди передбачало виконання блузи – її ескіз, розкроювання, виготовлення, декорування, а також моделювання методом наколювання.

Будівельники мали виконати однакові гіпсокартонні конструкції та оздобити їх фінішною шпаклівкою, а сантехніки – побудувати готовий до застосування сантехнічний макет інженерних систем з приєднанням обладнання в модулях «Санвузол», «Опалювальний прилад».

«Одним із стратегічних завдань МОН у сфері профосвіти є підвищення її статусу в суспільстві. Зараз ми маємо ситуацію, коли ринок праці потребує робітничих кадрів, проте спеціалісти навчатись цим професіям не йдуть через непопулярність цього напрямку. Побутують міфи, що робітничі професії низькооплачувані, нецікаві та не можуть забезпечити достатнього рівня добробуту людини. І це при тому, що сьогодні за низкою робітничих професій зарплати більші, ніж можуть отримати працівники з вищою освітою. Такі змагання, як «WorldSkills», допомагають показати сучасні технології робітничих професій, наочно продемонструвати, що в сучасному світі працювати за таким фахом та здобувати таку освіту цікаво», – додав Павло Хобзей.

По кожній з компетенцій місця розподілилися таким чином:

Кондитерське мистецтво

І місце –Фесік Анастасія, Оваднівський професійний ліцей (Волинська обл.);

ІІ місце – Бровкіна Аліна, Сумський хіміко-технологічний центр професійно-технічної освіти (Сумська область) ;

ІІІ місце – Сушко Тетяна, Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту            (Вінницька область).

Кулінарне мистецтво

І місце – Богун Анастасія, кафе «Луїджі», випускниця 2017 р. Бердичівського професійного училища (Житомирська область);

ІІ місце – Турак Олег, Полтавське вище професійне училище імені А.О. Чепіги (Полтавська область) ;

ІІІ місце – Федас Світлана, Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі (Рівненська область).

Перукарське мистецтво

І місце – Самалюк Тетяна, Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова (Львівська область);

ІІ місце – Білик Ірина, Білоцерківський коледж сервісу та дизайну (Київська область);

ІІІ місце – Куку-Боканча Парасковія, Школа Краси Slava Studio (Чернівецька область).

Технології моди

І місце – Теплова Ганна, Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну (Херсонська область);

ІІ місце – Роговий Каталіна, Вище професійне училище № 3 м. Чернівці (Чернівецька область);

ІІІ місце – Шувалова Марина, Київське вище професійне училище технологій та дизайну одягу (м. Київ).

Зварювальні роботи

І місце – Войтович Іван, Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури (Волинська область);

ІІ місце – Аксьонов Андрій, Камʼянське вище професійне училище (Дніпропетровська область);

ІІІ місце – Кміть Віталій, Вище професійне училище № 20 м. Львова (Львівська область).

Сухе будівництво та штукатурні роботи

І місце – Кутецький Олексій, Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури (Волинська область);

ІІ місце – Дідковський Руслан, Київське вище професійне училище будівництва і дизайну (м. Київ);

ІІІ місце – Харитонова Наталія, Курахівський професійний ліцей (Донецька область).

Облицювальні роботи

І місце – Шевченко Владислав, Київське вище професійне училище будівництва і архітектури (м. Київ);

ІІ місце – Шишко Вадим, Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури (Волинська область);

ІІІ місце – Шваб Роман, Вище професійне училище  № 4 м. Хмельницького (Хмельницька область).

Сантехніка та опалення

І місце – Брик Іван, Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури (Волинська область);

ІІ місце – Дахновський Вадим, Вище художнє професійно-технічне училище № 5 м. Вінниці (Вінницька область);

ІІІ місце – Шпак Олексій, Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту (Чернівецька область).

Довідково

Змагання «WorldSkills Ukraine» відбувалися в 2 етапи. Перший – регіональний відбір, який пройшов в областях України та м. Києві, серед робітників (службовців), фахівців, учнів та студентів, які здобувають професійну освіту та вищу освіту. Другий етап – всеукраїнські змагання у м. Києві. Майданчиками для їх проведення на 3 дні стали 7 столичних закладів професійної освіти.

Нагадуємо, що під час відкриття конкурсу «Worldskills Ukraine» Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко повідомив, що «місцева влада отримає більше можливостей для формування регіонального замовлення на висококваліфікованих фахівців – відповідні зміни МОН підготувало до закону про держзамовлення». http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/11/30/zamovlennya-na-robitnichi-kadri-mae-bilshe-formuvatisya-na-misczyax/ .

Інформація Урядового порталу

Читайте також

IMG_1824
Грудень 13, 2017

Роботи учнів із Переяслав-Хмельницького ввійшли до унікальної “Книги добра”

9 грудня у “Мистецькому арсеналі” (м.Київ) відбулася презентація Книги Добра. “Книга добра” – це міжнародний соціальний проект, який об’єднав тисячі дітей і дорослих з метою пошуку унікальних історій про добро в усіх його проявах. “Книгу добра” буде передано до бібліотек 50 країн світу. Насамперед – до Національної бібліотеки Ватикану, бібліотеки Конгресу США, до Королівської книгозбірні […]

Грудень 13, 2017

Українці на 100% будуть забезпечені життєво необхідними, якісними та безпечними ліками, – рішення Уряду

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що формулює політику забезпечення населення якісними та ефективними ліками у 2018 році. Сьогодні, 13 грудня 2017 року, на засіданні Уряд проголосував за 2 постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами у наступному році. Мова йде про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобів та зміни до постанови №1303, якою забезпечуються ліками пільгові групи […]

анонс
Грудень 13, 2017

15 грудня відбудеться відкриття виставки ікон «Духовна спадщина Київського Полісся»

15 грудня 2017 року о 15:00 в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника відбудеться відкриття виставки ікон та хрестів Х-ХІХ ст. «Духовна спадщина Київського Полісся» із фондової колекції ВІКЗ. Як зазначає директор Заповідника Влада Литовченко, «такі заходи дуже важливі, адже вони демонструють єднання минулого й сучасності, доль людей та життя регіону». Кожен із предметів є відображенням […]

1
Грудень 13, 2017

В Ірпені відбулась фінальна гра щорічного обласного заходу «Обери майбутнє»

У Центрі творчості м. Ірпінь відбулась фінальна гра щорічного обласного профорієнтаційного змагально-мотиваційного заходу серед учнівської молоді «Обери майбутнє». На фінал право першості виборювали шість найкращих команд, кожна з яких мала свою родзинку. Фінальний етап конкурсу зібрав повну залу глядачів, які аплодисментами нагороджували учасників. Вітаючи учасників конкурсу, директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук побажав подальшого […]