Листопад 5, 2020

На Київщині врегулюють питання видалення аварійних дерев вздовж автомобільних доріг

Питання врегулювання видачі дозвільних документів на видалення сухостійних та аварійних дерев, що знаходяться в смузі відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення на Київщині обговорили в облдержадміністрації сьогодні, 5 листопада. Провів зустріч заступник голови Київської ОДА Андрій Лісовик.

Участь в обговоренні взяли представники відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист», державної екологічної інспекції Столичного округу та керівники відповідальних за напрямком структурних підрозділів облдержадміністрації.  

Варто зазначити, що до повноважень Київської обласної державної адміністрації належить, зокрема, здійснення управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення в межах Київської області, в тому числі експлуатаційне їх утримання, що передбачає ліквідацію старих, повалених та аварійних дерев, а також дерев які розташовані на меншій відстані від кромки проїзної частини, ніж дозволено нормами.

Облдержадміністрацією передбачено заходи щодо приведення до належних геометричних параметрів проїзної частини автомобільних доріг загального користування місцевого значення області у відповідності до діючих норм та стандартів. Для ефективного забезпечення таких заходів проєктними рішеннями передбачається видалення зелених насаджень.

Однак, на сьогодні відсутні інструкції з проведення рубок формування і оздоровлення лісів, порядок спеціального використання лісових ресурсів під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів, порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

Відтак, аби врегулювати дане питання учасники наради домовилися про координацію подальших дій. Зокрема, заслухали інформацію про стан дерев в захисних лісах, що прилягають до смуг відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення та обговорили порядок проведення рубок дерев та інших насаджень вздовж доріг. Визначилися з тим, який орган, в якому порядку і на підставі яких документів має право видавати спеціальні дозволи на проведення рубок формування та оздоровлення лісів, а також заходів, не пов’язаних з веденням лісового господарства в захисних лісах, в межах смуг відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Обговорили також правовий механізм видалення аварійних дерев в межах смуги відводу автомобільних доріг загального користування місцевого значення на період оформлення речових прав на земельні ділянки, що зайняті автомобільними дорогами.

«Не проведення робіт з ліквідації аварійних дерев може призвести до трагічних наслідків – скоєння дорожньо-транспортних пригод за супутніх умов та завдати шкоди життю та здоров’ю людей, пошкодити їх майно. Наближається зима, тому це питання потрібно врегулювати швидко. Спільно ми зможемо це зробити у найкоротші терміни», – зазначив заступник голови КОДА Андрій Лісовик.

Читайте також

Вересень 24, 2021

Україна отримала ультрахолодові морозильники для вакцин від COVID-19 в межах COVAX

Цього тижня в рамках ініціативи COVAX Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 3 морозильні камери для зберігання вакцини Pfizer від COVID-19 за ультранизьких температур. Морозильні камери з діапазоном температур від -40°C до -86°C виробництва Vestfrost, Данія, будуть встановлені на складі ДП “УкрМедПостач” Міністерства охорони здоров’я України. Закупівля додаткових ультрахолодових морозильників дозволяє збільшити потужності України […]

Вересень 24, 2021

Представники Церков і релігійних організацій Київської області провели засідання

Сьогодні, 24 вересня, відбулося засідання Київської обласної ради Церков і релігійних організацій. Представники різних конфесій обговорили низку важливих питань. Про це повідомив начальник управління культури адміністрації Дмитро Гончаренко. Під час засідання обговорили урочисті заходи з нагоди святкування Ювілею 700-річчя відновлення Київської Римсько-Католицької Церкви в Україні та 100-річчя п’ятидесятницького пробудження на українських землях. Також були обрані […]

Вересень 24, 2021

Екологічні уроки та висадка декоративних композицій – екологи КОДА залучають молодь Київщини до озеленення регіону

Департамент екології та природних ресурсів КОДА провів екологічні уроки для учнів Бучанської НВК СЗОШ І-ІІІ ступенів – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. Подібну роботу представники КОДА проводять на регулярній основі. Основна ціль побідних бесід з дітьми та підлітками – це підвищення екологічної свідомості, привернення уваги до усвідомленого позитивного ставлення до довкілля та впливу на здоров’я […]

Вересень 24, 2021

Понад шість тисяч людей вакцинувались на Київщині минулої доби

На Київщині лише впродовж минулої доби вакцинувались 6 644 жителів. Усього ж з початку вакцинальної кампанії в області зробили понад 742 тис. щеплень проти коронавірусу. На цьому сьогодні, 24 вересня, акцентував очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Ми залишаємось в лідерах в Україні за відсотком вакцинованих жителів. Однак, темпи потрібно нарощувати. Дякую всім нашим […]