Жовтень 29, 2020

На Київщині презентували Віртуальний музей бортництва

Новостворений віртуальний музей бортництва презентували у м. Києві по закінченню Національного проєкту  «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який ініціював Вишгородський історико-культурний заповідник.

На інтерактивній платформі зібрані результати пошуково-дослідницької роботи, яка проводилася упродовж чотирьох з половиною місяців у Київській, Житомирській та Рівненській областях.

Сьогодні віртуальний сайт Музею бортництва працює у вільному доступі. Це єдина за своїми масштабами платформа, яка у повному обсязі презентує традицію бортництва в Україні. У розділах сайту зібрано статті, відео та фотогалерея, експозиція, тривимірні моделі приладів для бортництва. Також там створені віртуальні філії музеїв трьох областей, де є експозиції по бортництву.

Віртуальний музей бортництва унікальний тим, що на ньому зібрано єдиний фотомасив усіх даних про бортництво. Ці фотографії також включені до іміджевого фотоальбому «Бортництво Полісся», який вміщує 16 наукових статей провідних науковців і краєзнавців, які розробляли цю тематику.

Крім того, у межах проєкту було розроблено інтерактивні просвітницькі матеріали, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Упродовж проєкту організатори також провели фотовиставку «Борть. Життя. Полісся», онлайн-урок з бортництва та конкурс дитячого малюнку «Якби я був бортником».

Нагадаємо, національний проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» був реалізований за підтримки Київської, Житомирської та Рівненської облдержадміністрацій. Партнерами проєкту виступили Вишгородська міська рада, Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Олевський краєзначий музей та Сарненський історико-етнографічний музей.

Проєкт реалізовано на підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також

Листопад 29, 2020

На Київщині 783 нові випадки коронавірусу за добу

В Київській області за даними обласного лабораторного центру 29 листопада 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено вже 36996 випадківзахворювання на коронавірус. В тому числі у 2142дітей та у 2883 медичних працівників. За добу підтверджено 783 нові випадкикоронавірусної хвороби (COVID-19). ВипадкиCOVID-19 встановлено у 46 дітей віком від 9 міс. до 17 років (смт. Баришівка – 2, […]

Листопад 28, 2020

На Київщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

У Київській області вшанували пам’ять українців, які загинули під час голодоморів. Пам’ятні заходи відбулись у Макарові сьогодні, 28 листопада. У них взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олег Торкунов разом із керівником райдержадміністрації Олексієм Болілим. Жертв вшанували хвилиною мовчання. Символічно до пам’ятного знаку Пам’яті жертв і політичних репресій присутні поклали квіти. А Благочинний Макарівського району Митрофорний […]

Листопад 28, 2020

На Київщині 982 нові випадки коронавірусу за добу

В Київській області за даними обласного лабораторного центру 28 листопада 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено вже 36213 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 2096 дітей та у 2841 медичного працівника. За добу підтверджено 982 нові випадки коронавірусної хвороби (COVID-19). Випадки COVID-19 встановлено у 36 дітей віком від 9 міс. до 17 років (м. Біла Церква – […]

Листопад 28, 2020

Звернення голови Київської ОДА Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

Дорогі земляки! В останню суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшануємо пам’ять жертв голодоморів: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років, які стали найжахливішими злочинами не тільки в історії нашої країни, а й в усій світовій історії. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом. Тоді Україна втратила […]