Жовтень 29, 2020

На Київщині презентували Віртуальний музей бортництва

Новостворений віртуальний музей бортництва презентували у м. Києві по закінченню Національного проєкту  «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який ініціював Вишгородський історико-культурний заповідник.

На інтерактивній платформі зібрані результати пошуково-дослідницької роботи, яка проводилася упродовж чотирьох з половиною місяців у Київській, Житомирській та Рівненській областях.

Сьогодні віртуальний сайт Музею бортництва працює у вільному доступі. Це єдина за своїми масштабами платформа, яка у повному обсязі презентує традицію бортництва в Україні. У розділах сайту зібрано статті, відео та фотогалерея, експозиція, тривимірні моделі приладів для бортництва. Також там створені віртуальні філії музеїв трьох областей, де є експозиції по бортництву.

Віртуальний музей бортництва унікальний тим, що на ньому зібрано єдиний фотомасив усіх даних про бортництво. Ці фотографії також включені до іміджевого фотоальбому «Бортництво Полісся», який вміщує 16 наукових статей провідних науковців і краєзнавців, які розробляли цю тематику.

Крім того, у межах проєкту було розроблено інтерактивні просвітницькі матеріали, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Упродовж проєкту організатори також провели фотовиставку «Борть. Життя. Полісся», онлайн-урок з бортництва та конкурс дитячого малюнку «Якби я був бортником».

Нагадаємо, національний проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» був реалізований за підтримки Київської, Житомирської та Рівненської облдержадміністрацій. Партнерами проєкту виступили Вишгородська міська рада, Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Олевський краєзначий музей та Сарненський історико-етнографічний музей.

Проєкт реалізовано на підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також

Червень 21, 2021

Президент 22 червня в межах Всеукраїнського форуму презентує загальнонаціональну програму «Здорова Україна»

Президент Володимир Зеленський у вівторок долучиться до роботи Всеукраїнського форуму «Україна 30. Здорова Україна», що триватиме в Києві 22-24 червня. У перший день заходу, який буде присвячено темі «Активна Україна», Глава держави презентує загальнонаціональну програму «Здорова Україна». Учасники форуму, серед яких – представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, міжнародних, спортивних та громадських організацій, а […]

Червень 21, 2021

Питання допомоги постраждалим внаслідок пожежі в селі Білогородка на контролі Василя Володіна

Очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін тримає на особистому контролі питання допомоги жителям Білогородки Бучанського району, які постраждали внаслідок пожежі у п’ятиповерхівці. Одна людина загинула. «Пожежу вдалось локалізувати. Проте рятувальники продовжують свою работу. Є постраждалі. Згідно з оперативними даними, одна людина загинула. В лікарню в стані середньої важкості доставили 13-річну дитину та двох дорослих чоловіків. Мешканці […]

Червень 21, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 14 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили в 14 жителів Київщини. Такими є дані обласного лабораторного центру за минулу добу, 20 червня. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському – 1 (смт. Гребінки – 1), Броварському – 8 (м. Бровари – 8), Бучанському – 3 (смт. Коцюбинське – 1, м. Ірпінь – 2), Обухівському – 1 (м. Васильків […]

Червень 20, 2021

Привітання Василя Володіна з Днем медика

Шановні лікарі, фельдшери, медсестри – всі працівники системи охорони здоров’я! Прийміть найщиріші вітання з вашим професійним святом! Напевно, немає для людини важливішого, ніж здоров’я, і не лише своє власне, а передусім – здоров’я дітей та батьків. А, отже, немає в світі більш важливої професії, ніж професія медика. До вас звертаються у найскрутнішу годину, на вас […]