Січень 4, 2017

На Київщині планують створити 4 госпітальні округи

Міністерство охорони здоров’я в рамках медичної реформи планує утворити в Київській області 4 госпітальні округи з центрами в місті Біла Церква, Боярка, Вишгород і Бровари.  Для міста Славутич передбачається окремий статус, оскільки територіальна віддаленість міста не дозволяє приєднати до жодного з госпітальних округів області.

Відповідні пропозиції МОЗ надіслав до Кабінету Міністрів України.

Кожен округ матиме мінімум 2 лікарні багатопрофільного інтенсивного лікування першого рівня та одну лікарню другого рівня.

Лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛи)  першого та другого рівня надаватимуть вторинну медичну допомогу (стаціонарну) у випадках, коли пацієнт потребує інтенсивної терапії за життєвими показниками в умовах стаціонару. На базі ЛІЛів другого рівня працюватиме екстрена медична допомога та надаватиметься більш широкий спектр допомоги.

За словами голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, ЛІЛи матимуть профільну направленість, аби максимально оптимізувати технічні ресурси та сконцентруватися на якості медичних послуг.

«Кожна лікарня в межах госпітального округу матиме свій лікувальний напрямок, аби оптимізувати як технічну базу так і належну кваліфікацію лікарів. А лікарні будуть на відносно невеликій відстані від місця проживання»,- зазначає Олександр Горган.

Поряд існуватиме структура первинної медичної допомоги з лікарів загальної практики, терапевтів та педіатрів, з якими жителі підписуватимуть договори на надання медичних послуг. Кожен житель в межах госпітального округу матиме змогу самостійно вибрати свого лікаря, який надаватиме направлення в лікарню першого чи другого рівня, оскільки ЛІЛи прийматимуть лише за направленнями лікарів первинної ланки.

Служба екстреної медичної допомоги забезпечуватиме надання хворим допомоги у випадках, що загрожують їх життю, а також доставку таких хворих до ЛІЛів першого або другого рівня у разі необхідності надання хворому медичної допомоги в умовах стаціонару.

Як відомо, згідно з постановою Уряду, затвердженою 30 листопада 2016 року, Міністерство охорони здоров’я спільно з місцевими органами влади розпочали процес визначення меж госпітальних округів та підготовку необхідної нормативної бази для їх створення.

Читайте також

Вересень 27, 2021

В Київській ОДА презентували “Цифрову Академію Київщини”

Сьогодні, 27 вересня, в Київській обласній державній адміністрації презентували “Цифрову Академію Київщини”. Розробили освітній проєкт в Департаменті економіки та цифровізації КОДА. Навчання проходитиме на базі регіонального центру підвищення кваліфікації Київської області. Академія допоможе опанувати нові технології, навчаючи користуватися електронними сервісами. Проєкт розділений на 2-етапи. Під час першого, навчання пройдуть працівники КОДА. Під час другого, навчитися […]

Вересень 27, 2021

У аеропорту «Бориспіль» відкрили туристично-інформаційний центр про Київщину

У міжнародному аеропорту «Бориспіль» почав працювати туристично-інформаційний центр про Київщину. У відкритті, яке відбулось сьогодні, 27 вересня, взяли участь голова правління “Visit Ukraine” Антон Тараненко, голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів, радник голови Київської ОДА Марина Чернишова, начальниця управління туризму Київської ОДА Анна Куценко, генеральний директор аеропорту “Бориспіль” Олексій Дубревський і член правління […]

Вересень 27, 2021

На Білоцерківщині капітально ремонтують дорогу між двома селами

У Білоцерківському районі триває капітальний ремонт дороги між селами Кошів і Бурківці в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Населені пункти розташовуються на території Тетїівської громади. Про це сьогодні, 27 вересня, зазначив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Розвиток дорожньої інфраструктури в регіоні продовжується. Зокрема з травня роботи тривають і на Білоцерківщині. […]

Вересень 27, 2021

«ЕКО-стежки Київщини» чекають на гостей

Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА до Міжнародного Дня туризму запрошує у мандрівку Київщиною та пропонує відвідати еколого-просвітницькі маршрути, створені в рамках проєкту «ЕКО-стежки Київщини». Еко-стежки відкривають чаріні куточки природи нашого краю та знайомлять з природно-заповідними територіями: «Лісові скарби Вишгородського району» – маршрут поєднав у собі 15 точок інтересу у Вишгородському районі, з яких […]