Січень 4, 2017

На Київщині планують створити 4 госпітальні округи

Міністерство охорони здоров’я в рамках медичної реформи планує утворити в Київській області 4 госпітальні округи з центрами в місті Біла Церква, Боярка, Вишгород і Бровари.  Для міста Славутич передбачається окремий статус, оскільки територіальна віддаленість міста не дозволяє приєднати до жодного з госпітальних округів області.

Відповідні пропозиції МОЗ надіслав до Кабінету Міністрів України.

Кожен округ матиме мінімум 2 лікарні багатопрофільного інтенсивного лікування першого рівня та одну лікарню другого рівня.

Лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛи)  першого та другого рівня надаватимуть вторинну медичну допомогу (стаціонарну) у випадках, коли пацієнт потребує інтенсивної терапії за життєвими показниками в умовах стаціонару. На базі ЛІЛів другого рівня працюватиме екстрена медична допомога та надаватиметься більш широкий спектр допомоги.

За словами голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, ЛІЛи матимуть профільну направленість, аби максимально оптимізувати технічні ресурси та сконцентруватися на якості медичних послуг.

«Кожна лікарня в межах госпітального округу матиме свій лікувальний напрямок, аби оптимізувати як технічну базу так і належну кваліфікацію лікарів. А лікарні будуть на відносно невеликій відстані від місця проживання»,- зазначає Олександр Горган.

Поряд існуватиме структура первинної медичної допомоги з лікарів загальної практики, терапевтів та педіатрів, з якими жителі підписуватимуть договори на надання медичних послуг. Кожен житель в межах госпітального округу матиме змогу самостійно вибрати свого лікаря, який надаватиме направлення в лікарню першого чи другого рівня, оскільки ЛІЛи прийматимуть лише за направленнями лікарів первинної ланки.

Служба екстреної медичної допомоги забезпечуватиме надання хворим допомоги у випадках, що загрожують їх життю, а також доставку таких хворих до ЛІЛів першого або другого рівня у разі необхідності надання хворому медичної допомоги в умовах стаціонару.

Як відомо, згідно з постановою Уряду, затвердженою 30 листопада 2016 року, Міністерство охорони здоров’я спільно з місцевими органами влади розпочали процес визначення меж госпітальних округів та підготовку необхідної нормативної бази для їх створення.

Читайте також

Лютий 15, 2020

Звернення Олексія Чернишова до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Шановні учасники бойових дій! Щорічно 15 лютого, у річницю виведення військ з Афганістану, ми відзначаємо День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей знаменний День ми вклоняємось та віддаємо глибоку шану усім без винятку – офіцерам і генералам, солдатам і рядовим, робітникам та службовцям. Усі тим, хтопройшовши вогняне горнило бойових дій у […]

Лютий 14, 2020

Функціонування малодіяльних залізничних станцій обговорили в Київській облдержадміністрації

12 лютого відбулася селекторна нарада під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького щодо малодіяльних залізничних станцій з відвантаження сільськогосподарської продукції. Участь у роботі взяв заступник голови облдержадміністрації Василь Володін, представники департаменту агропромислового розвитку ОДА, сільських рад та сільськогосподарські виробники. Присутні обговорили функціонування малодіяльних залізничних станцій, їх фінансування, здорожчання вартості вантажних перевезень […]

Лютий 14, 2020

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід по вшанування Пам’яті та Подвигу воїнів – афганців та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття». Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року – 15 лютого в Україні відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на […]

Лютий 14, 2020

АНОНС: Навчання з ліквідації та локалізації наслідків вибуху природного газу пройдуть на Київщині

18 лютого на Київщині будуть проводитись масштабні навчання з ліквідації та локалізації наслідків вибуху природного газу при взаємодії служб різних відомств Київської області. Головне завдання учбових тренувань відпрацювання злагодженості дій бригад аварійно-диспетчерської служби АТ «Київоблгаз» з відділенням ГУ ДСНС України у Київській обл, відділенням ГУ НП у Київській обл, ПрАТ «Київобленерго» та невідкладної медичної допомоги. […]