Січень 4, 2017

На Київщині планують створити 4 госпітальні округи

Міністерство охорони здоров’я в рамках медичної реформи планує утворити в Київській області 4 госпітальні округи з центрами в місті Біла Церква, Боярка, Вишгород і Бровари.  Для міста Славутич передбачається окремий статус, оскільки територіальна віддаленість міста не дозволяє приєднати до жодного з госпітальних округів області.

Відповідні пропозиції МОЗ надіслав до Кабінету Міністрів України.

Кожен округ матиме мінімум 2 лікарні багатопрофільного інтенсивного лікування першого рівня та одну лікарню другого рівня.

Лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛи)  першого та другого рівня надаватимуть вторинну медичну допомогу (стаціонарну) у випадках, коли пацієнт потребує інтенсивної терапії за життєвими показниками в умовах стаціонару. На базі ЛІЛів другого рівня працюватиме екстрена медична допомога та надаватиметься більш широкий спектр допомоги.

За словами голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, ЛІЛи матимуть профільну направленість, аби максимально оптимізувати технічні ресурси та сконцентруватися на якості медичних послуг.

«Кожна лікарня в межах госпітального округу матиме свій лікувальний напрямок, аби оптимізувати як технічну базу так і належну кваліфікацію лікарів. А лікарні будуть на відносно невеликій відстані від місця проживання»,- зазначає Олександр Горган.

Поряд існуватиме структура первинної медичної допомоги з лікарів загальної практики, терапевтів та педіатрів, з якими жителі підписуватимуть договори на надання медичних послуг. Кожен житель в межах госпітального округу матиме змогу самостійно вибрати свого лікаря, який надаватиме направлення в лікарню першого чи другого рівня, оскільки ЛІЛи прийматимуть лише за направленнями лікарів первинної ланки.

Служба екстреної медичної допомоги забезпечуватиме надання хворим допомоги у випадках, що загрожують їх життю, а також доставку таких хворих до ЛІЛів першого або другого рівня у разі необхідності надання хворому медичної допомоги в умовах стаціонару.

Як відомо, згідно з постановою Уряду, затвердженою 30 листопада 2016 року, Міністерство охорони здоров’я спільно з місцевими органами влади розпочали процес визначення меж госпітальних округів та підготовку необхідної нормативної бази для їх створення.

Читайте також

Вересень 30, 2020

Голова КОДА відвідав Інститут механізації та електрифікації сільського господарства

З діяльністю та новими винаходами Інституту механізації та електрифікації сільського господарства ознайомилися сьогодні, 30 вересня, голова Київської облдержадміністрації Василь Володін і його перший заступник Олександр Скляров. Науковий центр працює в смт Глеваха Київської області з 1930 року. Підприємство займається розробкою сучасних механізованих технологій виробництва сільськогосподарської продукції та конкуренто-спроможної техніки. Голова Київщини познайомився з новими розробками […]

Вересень 30, 2020

Василь Володін відвідав дитбудинок сімейного типу на Сквирщині

Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін ознайомився з життям родини Петра та Зінаїди Бондарів з Тарасівки Сквирського району. Пара вже понад 20 років виховує прийомних дітей. Їх дитячий будинок сімейного типу очільник Київщини відвідав сьогодні, 30 вересня. Приїхав, щоб особисто привітати родину з Днем усиновлення, а Зінаїду Бондар – із ювілеєм. «Переступивши поріг вашого […]

Вересень 30, 2020

За кілька місяців на Київщині з’явились пів сотні нових майданчиків, – Василь Володін

Упродовж трьох місяців на Київщині офіційно відкрили 51 спортивний майданчик. Будівництво цих об’єктів спортивної інфраструктури завершили за перші 100 днів роботи Василя Володіна на посаді голови обласної державної адміністрації. Очільник Київщини деталізував, що вже функціонують сім міні-футбольних полів, вісім мультифункціональних майданчиків і 36 work-out майданчиків із тренажерним обладнанням. «Наша область має потужні досягнення в спортивній […]

Вересень 30, 2020

Василь Володін представив громаді Володарки нову очільницю РДА

Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін представив громаді Володарки новопризначену очільницю районної державної адміністрації. Згідно з розпорядженням Президента України, нею стала Світлана Шелест. На офіційній частині, яка відбулась сьогодні, 30 вересня, були присутні начальник Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області Олег Головаш, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Київській області […]