Травень 19, 2020

На Київщині активно проводяться весняно-польові роботи

Аграрії області активно проводять  весняно-польові роботи та контроль за станом посівів озимих культур. Виходячи з аналітики минулих років, вся посівна площа буде на рівні 1,1 мільйон гектарів, з них:

– під зернові культури – 625 тис га,

– під технічні культури – 345 тис. га,

– картоплі та овочів – 122 тис га,

– кормових культур – 64 тис.га.

Зазначимо, у поточному році аграрії Київщини планують залучити понад 250 млн грн державної підтримки, які спрямують на здешевлення відсоткової ставки за залученими кредитами, підтримку садівництва та ягідництва, закупівлю сільськогосподарської техніки та інше.

Станом на 18 травня в господарствах Київської області триває посівна кампанія під урожай 2020 року.

Крім того, на Київщині проводиться боротьба зі шкідниками та хворобами, що через аномально теплі погодні умови взимку, набули широкого розповсюдження на посівах озимих культур. Наразі озимі повністю відновили вегетацію та знаходяться у фазах розвитку. Внаслідок нестабільних погодних умов, довелося пересівати невелику площ посівів у  Миронівському, Білоцерківському, Сквирському та Тетіївському районах.

Для проведення весняно-польових робіт господарствами Київської області накопичено 100 % дизпалива, 103% бензину до технологічної потреби та  задіяно 7500 тракторів, 1800 сівалок. Забезпеченість мінеральними добривами становить 16,0 тис. тонн поживних речовин. Закупівля мінеральних добрив та засобів захисту рослин триває.

Довідково

У 2019 році фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства надавалася з державного бюджету відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства”.

​Підтримку одержали 24 суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у Київській області. Всього перераховано 53,1 млн грн. бюджетних коштів. Крім того, станом на 1 січня 2020 року зареєстровано кредиторську заборгованість перед одним сільськогосподарським підприємством у сумі 1,6 млн. гривень, яка за рішень Уряду буде погашена у поточному році.

Читайте також

Квітень 13, 2021

У Київській ОДА затвердили план заходів щодо заборони вилову риби під час весняно-літнього нересту

Голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін підписав розпорядження, яким  затвердив план заходів з підготовки і проведення весняно-літньої нерестової заборони й охорони водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах регіону в 2021 році. План передбачає охорону риби на таких водоймах, як: – Київське та Канівське водосховища впродовж квітня-червня; – річки Рось та Роставиця упродовж квітня-травня; – річки Тетерів, […]

Квітень 13, 2021

На Київщині розпочинається вакцинація CoronaVac/Sinovac Biotec

Найближчими днями в Київській області розпочнеться щеплення вакциною CoronaVac/Sinovac Biotec, яку область отримала 13 квітня. Про це повідомив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін. «Загалом Київський регіон отримав 11600 доз вакцини CoronaVac. Їх вистачить для щеплення 5800 осіб. Вакцина призначена для щеплення маломобільних груп населення, їхніх опікунів, працівників освіти, які будуть залучені до проведення зовнішнього незалежного […]

Квітень 13, 2021

11 туристичних магнітів Київщини ввійдуть до національного «Водного маршруту Дніпром»

Одразу 11 туристичних маршрутів Київщини ввійдуть до національного проєкту «Водний маршрут Дніпром». Про це зазначив голова Київської облдержадміністрації Василь Володін сьогодні, 12 квітня. «Розвиток туристичної сфери прямо пов’язаний з залученням інвестицій, вдосконаленням інфраструктури та покращенням транспортної логістики. Саме тому ми багато працюємо над створенням нових туристичних атракцій у нашому регіоні. Безпосередньо зараз наша область активно […]

Квітень 13, 2021

Анонс. Онлайн брифінг заступника голови КОДА

14 квітня заступник голови Київської облдержадміністрації Андрій Лісовик проведе онлайн-брифінг присвячений перебігу реалізації програми “Велике будівництво” на території Київщини. Час брифінгу: 14.00 Трансляцію дивіться на сторінці облдержадміністрації у Facebook.   Повідомляє пресслужба Київської ОДА