Квітень 13, 2018

На Бориспільщині відкрито лабораторію забору крові – ще один крок у розвитку сільської медицини

10 квітня в рамках медичної реформи відбулося урочисте відкриття лабораторії забору крові на базі Вороньківської дільничної лікарні Бориспільської ЦРЛ. Символічну червону стрічку перерізали голова Бориспільської районної державної адміністрації Олександр Туренко та голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас.

У заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Садовський, заступник голови РДА Сергій Білецький, заступник голови районної ради Іван Недогибченко, керівник апарату адміністрації Лілія Білик, Вороньківський сільський голова Ніна Яструб, головний лікар центральної районної лікарні Олександр Щур, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Денис Хурса, головний лікар Вороньківської дільничної лікарні Бориспільської ЦРЛ Анна Ільчишина та інші.

Лабораторія забору крові оснащена сучасним медичним обладнанням: аналізатор гематологічний YUMIIZEN H 500 CT у комплекті з реактивами, аналізатор біохімічний автоматичний Pentra C 400  у комплекті з реактивами, мікроскопи бінокулярні PINK MC 50, стерилізатор повітряний ГП-80, центрифуга лабораторна ОПН-3.01 «ДАСТАН», спеціалізовані медичний інвентар, меблі тощо. Загальна вартість обладнання становить 1,5 млн грн.

Нова апаратура дозволяє досліджувати кров людини за 10 протокольними показниками, причому набагато краще та швидше, ніж раніше, — зауважують медики.

Аналогічну, але  більш потужну, лабораторію забору крові планується відкрити цього року в м. Бориспіль, на базі центральної районної лікарні.

Якщо лабораторія у Воронькові обслуговуватиме населення південної та південно-східної частини Бориспільського району, то друга лабораторія проводитиме діагностику населення північної частини району та міста Бориспіль.

Транспортування аналізів за відповідним графіком та в установленому порядку забезпечуватимуть автомобілі Центру первинної медико-санітарної допомоги в спеціальних сумках-рефрежераторах.

Планується в кожній сільській медичній амбулаторії зробити пункти забору крові. Результати аналізів надходитимуть на електронну скриньку.

Також йдеться про встановлення сучасної інформаційної медичної програми, що охоплюватиме весь район та місто. Завдяки програмі кожна фізична особа зможе автоматично завантажувати собі інформацію про результати забору крові в мережі Інтернет.

Медичні послуги будуть безкоштовними, принаймні, о першій порі. Їх зможуть отримати не лише зареєстровані мешканці Бориспільського району, а будь-хто незалежно від місця реєстрації. На цьому акцентував голова РДА Олександр Туренко.

«Ми всі розуміємо, що первинна ланка медицини переживає потужну реформу, — пояснює Олександр Туренко. — Люди, які проживають в районі, але не зареєстровані, будуть все одно укладати договори з лікарями місцевої первинної ланки. Якщо, наприклад, людина зареєстрована на Виноградарі, а проживає у  Вишеньках, то укладатиме договір у Вишеньках, щоб не їздити на Виноградар. І якщо людина уклала угоду та лікар дав направлення на аналізи, то людина отримує ці послуги безкоштовно… Це сьогоднішня ситуація. Яким буде завтра, покаже час».

Також очільник району розповів про перспективи будівництва в с. Вороньків сучасного потужного клініко-діагностичного центру. За його словами, вже розроблено візуалізацію даного проекту та буде представлено на найближчому засіданні Ради регіонального розвитку. Якщо Кабінет Міністрів України підтримає ініціативу, то наприкінці лютого 2019 року центр буде введено в експлуатацію.

Нагадаємо, 2018 рік в Бориспільському районі оголошено роком медицини. Левова частка фінансових надходжень до місцевого районного бюджету, в тому числі податків ДП МА «Бориспіль», сьогодні спрямовується на зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та підвищення якості надання медичних послуг місцевому населенню. Зокрема, на лабораторно-діагностичне відділення, лабораторне відділення анестезіології та інтенсивної терапії та Вороньківську лабораторію забору крові вже спрямовано майже 7 млн грн коштів з районного бюджету.

Читайте також

Січень 26, 2022

Облрада на Київщині знову відтягує сесію. Пристоличному регіону загрожує ще місяць залишатися без бюджету, – Василь Володін

Пристоличний регіон досі залишається без обласного бюджету. Депутати Київської облради так і не розглянули на сесії ні бюджет утримання, ні бюджет розвитку. А це загрожує дестабілізації в економічній та соціальній сферах області. На цьому сьогодні, 26 січня, акцентував очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Перший раз проєкт обласного бюджету ми подали на розгляд облради […]

Січень 26, 2022

У рамках «Великого будівництва» на Київщині планують реконструювати Броварський спортивний фаховий коледж

У рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» планується проведення реконструкції Броварського спортивного фахового коледжу. Завдяки цьому потужність закладу вдасться розширити до більш ніж пів тисячі учнів. Про це сьогодні, 26 січня, зазначив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Цього року ми будемо продовжувати посилювати спортивну сферу пристоличного регіону. Зокрема в фокусі уваги […]

Січень 26, 2022

Майже 2,5 тисячі жителів сіл Київщини вакцинувались проти коронавірусу за тиждень мобільними бригадами

За минулий тиждень послугами мобільних бригад, які проводять вакцинацію населення, скористались 2 487 жителів сіл Київщини. Про це сьогодні, 26 січня, зазначив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Ми створюємо всі можливі умови, щоб жителям пристоличного регіону було зручно отримати щеплення проти коронавірусу. Для цього в нас функціонують пункти та центри щеплень. Додатково по […]

Січень 26, 2022

Олексій Чернишов: Фонд енергоефективності збільшить компенсації для учасників програми «Енергодім» у 2022 році

Програма Фонду енергоефективності «Енергодім» покликана заощаджувати до 70% витрат на проведення енергоефективних заходів. Наразі триває робота над збільшенням проєктів та розміру компенсації для учасників Програми. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час відкриття Восьмої Координаційної ради донорів «Фонду енергоефективності», у якій взяли участь заступниця генерального директора Директорату з питань добросусідства та […]