Березень 10, 2021

На базі Київської обласної лікарні створять сучасний Центр трансплантації

На базі Київської обласної клінічної лікарні та обласного онкологічного диспансеру створять сучасний Центр трансплантації. Про це та про розвиток  органної трансплантації Київської області в цілому йшлося під час наради під головуванням очільника Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна 10 березня.

Розвиток трансплантації на Київщині з головою КОДА обговорили його заступниця Тетяна Щербак, головний лікар Київської обласної лікарні Микола Анкін, керівник Центру трансплантації органів Київської обласної клінічної лікарні Михайло Загрійчук, в.о. директора обласного онкологічного диспансеру Алла Арешкович, радник голови КОДА та лікар-хірург КОКЛ Ігор Яцик.

Завдяки посмертній трансплантації органів можна врятувати величезну кількість життів. Тож робота Центру допоможе рятувати пацієнтів не лише з Київщини, а й з усієї України. Люди вперше зможуть отримувати високоспеціалізоване медичне лікування в своїй країні.

На сьогоднішній день Київська обласна клінічна лікарня є учасником пілотного проекту МОЗ з трансплантації. Вже творено відділення трансплантації органів, хірургії печінки і підшлункової залози. Почали формувати команди медиків, впровадили високотехнологічні операції на печінці і підшлунковій залозі, що є передумовою для виконання складних пересадок цих органів.

Так саме, учасником пілотного проєкту МОЗ, але в напрямку трансплантації кісткового мозку, є обласний онкологічний диспансер. Протягом минулого року на базі диспансеру вже було виконано 13 операцій з трансплантації, і ще три лише за два місяці 2021 року.

«Створення сучасного трансплантаційного центру, по-перше, дозволить рятувати більше життів, тому що вартість трансплантації в нашій країні  у порівнянні з вартістю закордонних клінік буде втричі дешевшою, по-друге, сприятиме заощадженню державних коштів. Тож продовжимо співпрацю обласної влади та медиків для створення сучасного центру та підвищення якості медичного обслуговування на Київщині», – підкреслив голова Київської ОДА Василь Володін.

Повідомляє пресслужба Київської ОДА.

Читайте також

Вересень 27, 2021

В Київській ОДА презентували “Цифрову Академію Київщини”

Сьогодні, 27 вересня, в Київській обласній державній адміністрації презентували “Цифрову Академію Київщини”. Розробили освітній проєкт в Департаменті економіки та цифровізації КОДА. Навчання проходитиме на базі регіонального центру підвищення кваліфікації Київської області. Академія допоможе опанувати нові технології, навчаючи користуватися електронними сервісами. Проєкт розділений на 2-етапи. Під час першого, навчання пройдуть працівники КОДА. Під час другого, навчитися […]

Вересень 27, 2021

У аеропорту «Бориспіль» відкрили туристично-інформаційний центр про Київщину

У міжнародному аеропорту «Бориспіль» почав працювати туристично-інформаційний центр про Київщину. У відкритті, яке відбулось сьогодні, 27 вересня, взяли участь голова правління “Visit Ukraine” Антон Тараненко, голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів, радник голови Київської ОДА Марина Чернишова, начальниця управління туризму Київської ОДА Анна Куценко, генеральний директор аеропорту “Бориспіль” Олексій Дубревський і член правління […]

Вересень 27, 2021

На Білоцерківщині капітально ремонтують дорогу між двома селами

У Білоцерківському районі триває капітальний ремонт дороги між селами Кошів і Бурківці в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Населені пункти розташовуються на території Тетїівської громади. Про це сьогодні, 27 вересня, зазначив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Розвиток дорожньої інфраструктури в регіоні продовжується. Зокрема з травня роботи тривають і на Білоцерківщині. […]

Вересень 27, 2021

«ЕКО-стежки Київщини» чекають на гостей

Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА до Міжнародного Дня туризму запрошує у мандрівку Київщиною та пропонує відвідати еколого-просвітницькі маршрути, створені в рамках проєкту «ЕКО-стежки Київщини». Еко-стежки відкривають чаріні куточки природи нашого краю та знайомлять з природно-заповідними територіями: «Лісові скарби Вишгородського району» – маршрут поєднав у собі 15 точок інтересу у Вишгородському районі, з яких […]