Грудень 4, 2019

Медичні заклади Київщини активно готуються до впровадження медреформи-2020

Стан впровадження медичної реформи в області та готовність закладів охорони здоров’я до наступного етапу реформування обговорили сьогодні, 4 грудня, в Київській облдержадміністрації.

Захід провів очільник КОДА Олексій Чернишов, за участю першого заступника міністра охорони здоров’я Андрія Семиволоса, в.о. голови Національної служби здоров’я України Оксани Мовчан та директора Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрія Віленського, голів РДА, міських голів та керівників ОТГ.

Очільник Київщини Олексій Чернишов наголосив на виключній важливості реформування галузі охорони здоров’я для людей: «Донесення ідей та цілей медичної реформи до людей — дуже важливі. Наразі Уряд та держава вкладає великі ресурси в реалізацію цієї реформи. Тому мешканці Київщини мають з розумінням поставитися до цього».

Перший заступник міністра Андрій Семиволос та керівництво НСЗУ розповіли учасникам наради про основні зміни та новації медреформи наступного року, а також практичні аспекти її впровадження. Зокрема, про реформування галузі охорони здоров’я з урахуванням Програми медичних гарантій 2020, про підготовку медичних закладів області до укладання договорів із НСЗУ, про підключення закладів до медичної інформаційної системи тощо.

Наступний етап реформування системи охорони здоров’я має розпочатися саме в частині впровадження механізмів фінансування гарантій. Це означає, що 60% фінансування залишається на захищені статті, а 40% — це фінансування за надані послуги, яке переходить до НСЗУ.

Для того, щоб цей механізм запрацював, потрібно виконати 2 основні умови:

— заклади мають бути перетворені в комунальні некомерційні підприємства (КНП);

— усі заклади охорони здоров’я мають бути інформатизовані та підключені до медичної інформаційної системи.

«На сьогодні керівник лікувально-профілактичного закладу має стати, в першу чергу, менеджером, який забезпечує рух усіх цих процесів як у самому закладі, так і ззовні. Для того, щоб бути успішними, ви маєте запровадити сучасні інструменти менеджменту в своїх закладах. Тоді ви побачите, наскільки простішою та ефективнішою стане ваша робота», — підкреслив перший заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос.

З 1 квітня 2020 року стартує Програма медичних гарантій, на яку в державному бюджеті закладено 72 млрд грн. За словами директора Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрія Віленського, це ті кошти, які будуть спрямовуватися в заклади за договорами НСЗУ та закладами: «Ця модель передбачає те, що ми переходимо від утримування закладів до плати за медичну послугу. Тобто, гроші йдуть за пацієнтом. Фактично, заклади перетворюються з утримувачів приміщень і штату в підприємства, і менеджер, який керує цим закладом, повинен робити це успішно».

Процес укладення договорів про медичне обслуговування з НСЗУ має розпочатися з 1 лютого наступного року.

Під час наради відбулося обговорення з питань комп’ютеризації та підключення до медичних інформаційних систем закладів, що надають вторинну медичну допомогу в Київській області, визначеного табеля оснащення для медзакладів, принципів фінансування та інших.

«Усі реформи спричиняють дискомфорт, тому що вони передбачають зміни, на які йдуть додаткові кошти й енергія. Але водночас, це безумовно призводить до якісних змін у майбутньому, які вплинуть на якість та тривалість життя населення», —  наголосив Олексій Чернишов.

Довідково:

27 листопада цього року Кабінет Міністрів України схвалив програму медичних гарантій і чотири державні стратегії в сфері охорони здоров’я.

Програма запрацює з 1 квітня 2020 року і діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров’я України.

Читайте також

Листопад 26, 2020

Для яких СГ застосування РРО/ПРРО з 01 січня 2021 року є обов’язковим?

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що з 1 січня 2021 року набирають чинності положення Податкового кодексу України (далі – ПКУ) згідно з якими настає обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі -РРО)  та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі -ПРРО) для суб’єктів господарювання, які  здійснюють види діяльності, визначені п.61 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ. Так, з 1 […]

Листопад 26, 2020

КОДА продовжує впроваджувати екологічну культуру серед населення

Київська облдержадміністрація продовжує реалізувати екологічний проєкт з впровадження роздільного збору відходів в населених пунктах Київської області. Як раніше повідомляла пресслужба КОДА, проєкт реалізують за сприяння голови КОДА Василя Володіна та в рамках Програми поводження з твердими побутовими відходами в Київській області на 2017-2020 роки. З початку проєкту було обрано трьох переможців: міста Фастів, Кагарлик та […]

Листопад 26, 2020

Відбулося обласне засідання комісії з питань погашення заборгованості із соціальних виплат

26 листопада в режимі он-лайн конференції відбулося засідання тимчасової комісії Київської облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. В роботі комісії взяли участь представники Києво-Святошинської, Сквирської, Бориспільської, Таращанської райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст Васильків, Бровари, Славутич, керівники підприємств-боржників із виплати заробітної плати і сплати єдиного соціального внеску. […]

Листопад 26, 2020

Виставка «Злочин без каяття» до вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

26 листопада у КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» розгорнуто тематичну виставку «Злочин без каяття» до вшанування Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Головною метою виставки є ознайомлення відвідувачів з історичними подіями Голодомору 1932-33 років; висвітлення причин, масштабів та наслідків трагедії.  На виставці представлені  документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, […]