Серпень 28, 2019

«Кожен, хто нищить душу одну, нищить цілий світ. Кожен, хто рятує душу одну, рятує весь світ»

Саме ці слова викарбовано на плитах Меморіалу пам’яті жертвам Голокосту та Праведникам Народів Світу, урочисте відкриття якого відбулося у Білій Церкві.

78 років минуло з часу жахливих подій, коли в серпні 1941 року в Білій Церкві німецькими окупантами було розстріляно 90 дітей єврейської національності. Як свідчать історичні джерела, перші розстріли відбувалися дітей саме на Торговій площі, на тому місці, де відкрито Меморіал. Це був один із перших масових розстрілів за часів Другої Світової війни. Усього, за оцінками істориків, під час окупації міста нацистами було розстріляно від 4,5 до 7 тисяч осіб єврейської національності.

Право відкрити Меморіал було надано голові Київської обласної державної адміністрації Михайлу Бно-Айріяну, головному Рабину України і Києва Моше Реувен Асману, головному Рабину Нідерландів Биньямину Якобсу, керівнику організації «Remember Us» Ігорю Корсунському, представнику міжнародної організації «Christians for Israel Internstional» Роже ван Орту.

Звертаючись до учасників заходу очільник Київської ОДА наголосив, що вбивство людини є злочином, а вбивство дитини – це злочин у квадраті або навіть у вищому ступені, і вбити дитину – означає вбити майбутнє, яке вона уособлює. «Діти – це святе. Вбивство невинних дітей – це злочин подвійний. Ми повинні зробити все, щоб така трагедія ніколи не повторилася».

«Я вдячний єврейському народу та єврейській громаді Білої Церкви, головному Равину, Посольству Ізраїлю в Україні та всім, хто робить так, аби пам’ять про безвинно убієнних представників єврейської національності ніколи не вмирала. Низький вам уклін. Переконаний, що цей Меморіал слугуватиме нагадуванням для тих, хто сьогодні іноді популяризує неправильні цінності… Ми живемо майбутнім, але ніщо не забуто і ніхто не забутий!», – підкреслив Михайло Каренович.

Пам’ять жертв Голокосту учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та зачитали єврейську поминальну молитву «Кадіш».

Як символ передчасно відібраного життя у маленьких дітей до нововідкритого пам’ятного знаку поклали квіти та м’які іграшки, а також каміння – на знак вічної пам’яті про жертв невинно убієнних представників єврейської національності під час Другої Світової війни.

Читайте також

Вересень 20, 2019

Велоперегони «Осінь Київщини 2019»

Екватор золотої осінньої пори ознаменується в Києві масштабними велосипедними змаганнями. Так, 13 жовтня шляхами Київської області прокотяться велоперегони «Осінь Київщини 2019». ПРО ЗМАГАННЯ «Осінь Київщини» –  це змагання як для аматорів, так і для професіоналів. Відбудуться перегони дорогами Києво-Святошинського та Макарівського районів у форматі індивідуальної гонки на шосе із загальним стартом. Велозмагання покликані сприяти популяризації здорового способу життя та розвитку екологічного […]

Вересень 20, 2019

Ірина Коляденко стає віце-чемпіонкою світу з боротьби

21-річна борчиня, ірпінчанка Ірина Коляденко виборює срібло чемпіонату світу з боротьби, який цими днями триває в казахстанській столиці Нур-Султані. У фінальній сутичці вагової категорії до 65 кілограмів Ірина достроково поступилася триразовій призерці чемпіонатів Європи, на вісім років старшій Інній Стражуковій з РФ. Суперниця боролася впевненіше і вочевидь зберегла до фіналу більше сил. Та все ж срібна медаль […]

Вересень 20, 2019

Відбулося пленарне засідання ХХХ чергової сесії Київської обласної ради

Відбулася чергова XXX сесія Київської обласної ради VII скликання. У роботі пленарного засідання взяли участь голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян, голова обласної ради Микола Стариченко, заступник голови обласної ради Тетяна Семенова, керівники департаментів та управлінь, представники громадських організацій, засобів масової інформації. Присутні обговорили звернення територіальних громад, депутатів, внесення змін до обласних програм, а […]

Вересень 19, 2019

Біля Боярки та Вишневого побудують транспортні розв’язки

Про це повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян за результатами зустрічі із керівниками міст Боярки і Вишневого, Києво-Святошинської РДА та Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця». На проблеми з постійними заторами на дорогах області постійно скаржаться жителі Київщини, зокрема мешканці Боярки та Вишневого, «які годинами стоять на переїздах і не можуть спокійно добратися […]