Серпень 28, 2019

«Кожен, хто нищить душу одну, нищить цілий світ. Кожен, хто рятує душу одну, рятує весь світ»

Саме ці слова викарбовано на плитах Меморіалу пам’яті жертвам Голокосту та Праведникам Народів Світу, урочисте відкриття якого відбулося у Білій Церкві.

78 років минуло з часу жахливих подій, коли в серпні 1941 року в Білій Церкві німецькими окупантами було розстріляно 90 дітей єврейської національності. Як свідчать історичні джерела, перші розстріли відбувалися дітей саме на Торговій площі, на тому місці, де відкрито Меморіал. Це був один із перших масових розстрілів за часів Другої Світової війни. Усього, за оцінками істориків, під час окупації міста нацистами було розстріляно від 4,5 до 7 тисяч осіб єврейської національності.

Право відкрити Меморіал було надано голові Київської обласної державної адміністрації Михайлу Бно-Айріяну, головному Рабину України і Києва Моше Реувен Асману, головному Рабину Нідерландів Биньямину Якобсу, керівнику організації «Remember Us» Ігорю Корсунському, представнику міжнародної організації «Christians for Israel Internstional» Роже ван Орту.

Звертаючись до учасників заходу очільник Київської ОДА наголосив, що вбивство людини є злочином, а вбивство дитини – це злочин у квадраті або навіть у вищому ступені, і вбити дитину – означає вбити майбутнє, яке вона уособлює. «Діти – це святе. Вбивство невинних дітей – це злочин подвійний. Ми повинні зробити все, щоб така трагедія ніколи не повторилася».

«Я вдячний єврейському народу та єврейській громаді Білої Церкви, головному Равину, Посольству Ізраїлю в Україні та всім, хто робить так, аби пам’ять про безвинно убієнних представників єврейської національності ніколи не вмирала. Низький вам уклін. Переконаний, що цей Меморіал слугуватиме нагадуванням для тих, хто сьогодні іноді популяризує неправильні цінності… Ми живемо майбутнім, але ніщо не забуто і ніхто не забутий!», – підкреслив Михайло Каренович.

Пам’ять жертв Голокосту учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та зачитали єврейську поминальну молитву «Кадіш».

Як символ передчасно відібраного життя у маленьких дітей до нововідкритого пам’ятного знаку поклали квіти та м’які іграшки, а також каміння – на знак вічної пам’яті про жертв невинно убієнних представників єврейської національності під час Другої Світової війни.

Читайте також

Листопад 15, 2019

На Київщині протягом двох днів висадили понад 800 зелених насаджень

Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації протягом 13-15 листопада закупив і висадив 825 декоративних дерев та кущів у 5 населених пунктах області. Роботи з озеленення були проведені у м. Тетіїв, м. Сквира, с. Горобіївка Свирського району, с. Бишівка Макарівського району та м. Біла Церква. До заходів з озеленення, окрім працівників комунальних служб […]

Листопад 15, 2019

Легендарній велошколі «Промінь» – 50!

Свій ювілей Київська обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву «Промінь» відзначила в Київському обласному музично-драматичному театрі ім. П. Саксаганського в Білій Церкві. За півстоліття школою пройдено шлях від секції з велосипедного спорту до спеціалізованої школи олімпійського резерву, школи вищої категорії, яка в Рейтингу-2017 серед спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву посідає перше місце. В рамках […]

Листопад 15, 2019

Для забезпечення громадського порядку: КОДА посилює співпрацю з Нацполіцією

Управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Київської ОДА та Головне управління Національної поліції в Київській області підписали договір про передачу на зберігання з правом використання 50 переносних  DMR радіостанцій. Підписання відбулося 15 листопада під час виїзної робочої зустрічі керівництв КОДА та ГУ НП в Київській області. Заступник голови облдержадміністрації Дмитро Назаренко, начальник […]

Листопад 15, 2019

Військові комісари Київщини обговорили хід проведення осіннього призову-2019

Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу восени 2019 року говорили під час засідання координаційної наради. Захід відбувся під керівництвом заступника голови Київської ОДА Дмитра Назаренка на базі обласного військового комісаріату. Участь у нараді взяли військовий комісар Київського обласного військового комісаріату Юрій Максимів, начальник управління з питань оборонної роботи та взаємодії […]