Серпень 28, 2019

«Кожен, хто нищить душу одну, нищить цілий світ. Кожен, хто рятує душу одну, рятує весь світ»

Саме ці слова викарбовано на плитах Меморіалу пам’яті жертвам Голокосту та Праведникам Народів Світу, урочисте відкриття якого відбулося у Білій Церкві.

78 років минуло з часу жахливих подій, коли в серпні 1941 року в Білій Церкві німецькими окупантами було розстріляно 90 дітей єврейської національності. Як свідчать історичні джерела, перші розстріли відбувалися дітей саме на Торговій площі, на тому місці, де відкрито Меморіал. Це був один із перших масових розстрілів за часів Другої Світової війни. Усього, за оцінками істориків, під час окупації міста нацистами було розстріляно від 4,5 до 7 тисяч осіб єврейської національності.

Право відкрити Меморіал було надано голові Київської обласної державної адміністрації Михайлу Бно-Айріяну, головному Рабину України і Києва Моше Реувен Асману, головному Рабину Нідерландів Биньямину Якобсу, керівнику організації «Remember Us» Ігорю Корсунському, представнику міжнародної організації «Christians for Israel Internstional» Роже ван Орту.

Звертаючись до учасників заходу очільник Київської ОДА наголосив, що вбивство людини є злочином, а вбивство дитини – це злочин у квадраті або навіть у вищому ступені, і вбити дитину – означає вбити майбутнє, яке вона уособлює. «Діти – це святе. Вбивство невинних дітей – це злочин подвійний. Ми повинні зробити все, щоб така трагедія ніколи не повторилася».

«Я вдячний єврейському народу та єврейській громаді Білої Церкви, головному Равину, Посольству Ізраїлю в Україні та всім, хто робить так, аби пам’ять про безвинно убієнних представників єврейської національності ніколи не вмирала. Низький вам уклін. Переконаний, що цей Меморіал слугуватиме нагадуванням для тих, хто сьогодні іноді популяризує неправильні цінності… Ми живемо майбутнім, але ніщо не забуто і ніхто не забутий!», – підкреслив Михайло Каренович.

Пам’ять жертв Голокосту учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та зачитали єврейську поминальну молитву «Кадіш».

Як символ передчасно відібраного життя у маленьких дітей до нововідкритого пам’ятного знаку поклали квіти та м’які іграшки, а також каміння – на знак вічної пам’яті про жертв невинно убієнних представників єврейської національності під час Другої Світової війни.

Читайте також

Травень 29, 2020

ВІДБУЛАСЯ ОПЕРАТИВНА НАРАДА КЕРІВНИКА ОБЛАСТІ З СИЛОВИМ БЛОКОМ

У зв’язку із надзвичайною подією, яка сталася сьогодні вранці у м. Бровари, Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації, зібрав оперативну нараду із силовим блоком області (прокурор Максим Киричук, начальник поліції Андрій Нєбитов, начальник управління стратегічних розслідувань у Київській області Володимир Нідзельський, міський голова м. Броварів Ігор Сапожко та інші). Учасники наради […]

Травень 29, 2020

Встановлені збитки, спричинені перестрілкою в Броварах

Заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Лісовик сьогодні, 29 травня, відвідав м. Бровари. На місці він проінспектував наслідки, що були спричиненні ранковим інцидентом. Перевіривши результати роботи комісії житлово-комунального господарства Броварської міської ради А. Лісовик надав відповідні доручення департаментам КОДА щодо взаємодії для допомоги постраждалим громадянам. За результатами огляду складений відповідний акт. «Разом з комісією […]

Травень 29, 2020

Онлайн брифінг Міністра охорони здоров’я Максима Степанова

30 травня відбудеться онлайн брифінг Міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Початок заходу: 9:00 Брифінг відбудеться в онлайн-режимі. •    Трансляція брифінгу – на ютуб каналі КМУ  та https://www.facebook.com/moz.ukr/; •    На телеканалах; •    Відео – на сайті Міністерства охорони здоров’я. Поставити питання можна в онлайн формі . https://moz.gov.ua/article/announcements/onlajn-brifing%c2%a0ministra-ohoroni-zdorovja-maksima-stepanova30.05

Травень 29, 2020

КОДА надасть необхідну допомогу мешканцям будинків у Броварах, чиї квартири могли постраждати внаслідок перестрілки

Стало відомо, що у наслідок ранішньої надзвичайної події у Броварах постраждало майно мешканців міста. На місце події виїхав Андрій Лісовик, заступник голови Київської обласної державної адміністрації. Він має встановити розміри збитків та організувати допомогу, яка потрібна мешканцям квартир, що могли постраждати від стрілянини. «Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки голови КОДА доручив терміново розібратися із ситуацією […]