Лютий 14, 2019

Колегія Державного архіву Київської області визначила головні завдання на 2019 рік

Заступник голови КОДА Алла Шкуро взяла участь в розширеному засіданні колегії Державного архіву Київської області у м.Бровари, на якому було розглянуто підсумки роботи архівних установ Київщини у 2018 році та їхні завдання на 2019 рік. Також участь у заході взяли голова Броварської РДА Микола Клименко, директор Державного архіву Київської області Соф‘я Каменєва та керівники архівних установ.

У ході роботи обговорили питання про виконання основних планових показників, щодо забезпечення збереженості та державного обліку, формування Національного архівного фонду та використання документної інформації в архівних установах Київської області у 2018 році.

Трудовими архівами районних та міських рад протягом звітного періоду виконано 14008 довідок соціально-правового характер, що на 20% більше порівняно з 2017 роком. Зокрема, в минулому році архівні відділи РДА, міських рад відвідали 597 користувачів з України, яким було видано 6845 справ, що на 10% порівняно з 2017. Разом з тим, залишається недостатньою робота трудових архівів щодо інформування у ЗМІ про склад документів, які надійшли протягом року та зберігаються у сховищах трудових архівів.

Заступник голови Київської облдержадміністрації Алла Шкуро наголосила на найважливіших пріоритетах і завданнях в роботі архівної служби.

«Архівна служба щодня перебуває на “бойовому посту”, виконуючи свою надважливу функцію – збереження генетичної ідентифікації української нації у вигляді артефактів нашої історії перемог та поразок і, головне, – помилок. Оскільки історія розвивається циклічно, то цілком імовірне повторення тих самих проблем. Тому, з обережністю зберігаючи в пам’яті події попередніх століть, є величезні шанси на створення могутньої української держави в найближчому майбутньому», – заявила Алла Шкуро.

Підводячи підсумки діяльності за попередній робочий рік, учасники колегії окреслили пріоритети в роботі архівних установ Київської області та головні завдання, що й визначатимуть курс у поточному році.

Також Алла Шкуро відвідала архівний відділ Броварської міської ради з метою перевірки належних умов зберігання документів.

Читайте також

Червень 19, 2019

На Київщині відбулося урочисте відкриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді, формування активної громадянської позиції та готовності до захисту України є як ніколи актуальним для нашої держави. З цією метою департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» було організовано проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Тематичні […]

Червень 19, 2019

В’ячеслав Кучер: «Безпека людей – один з основних пріоритетів у нашій роботі»

У Київській ОДА відбулась он-лайн нарада під головуванням т.в.о. голови Київської облдержадміністрації В’ячеслава Кучера. Участь в роботі взяли керівники структурних підрозділів, голови РДА та ОТГ, а також міські голови. Учасники наради зосередили увагу на питаннях щодо підготовки закладів освіти до нового 2019/2020 навчального року; про хід підготовки агропромислового комплексу Київщини до збирання врожаю зернових культур; […]

Червень 14, 2019

Мобільний додаток “Dосrаdar” рятує життя!

До уваги всеукраїнських федерацій з видів сопрту, керівників підпорядкованих організацій та всіх зацікавлених осіб: “Міністерство молоді та спорту України на  звернення Мінітерства охорони здоров’я України про запровадження заходів із розширення можливостей у наданні екстреної допомоги, у тому числі першої медичної допомоги населенню у разі виникнення надзвичайного стану, дорожньо-транспортної пригоди тощо, інформує. З урахуванням основних вимог міжнародних […]

Червень 14, 2019

Міжнародна конференція архівів «Польські та українські архіви в умовах викликів сучасного світу – подібність та специфіка»

Конференцію відкрив Генеральний директор державних архівів Республіки Польща Павло Петжик, який відзначив стратегічне партнерство та тісні відносини між українськими та польськими архівами. У церемонії відкриття взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, який у своєму вітальному слові до учасників конференції наголосив на важливості міжнародного архівного співробітництва для відкритості та обміну […]