Грудень 13, 2019

Київська ОДА долучилась до Всеукраїнської конференції Мінкультури України

Конференція Міністерства культури, молоді та спорту з нагоди нагородження переможців грантової програми «Малі міста – великі враження» відбулася 12 грудня в ArtHall D12 м. Київ.

У 2019 році проєкт діяв відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів – переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», які реалізуються у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету».

До Всеукраїнської конференції долучилося керівництво Міністерства культури, молоді і спорту України, представники Українського культурного фонду, Українського центру культурних досліджень, заступники голів ОДА України, начальники департаментів та управлінь з питань культури і туризму, міські голови та голови ОТГ.

Модераторами конференції виступили авторка проєкту, директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель та генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Ярослав Петраков.

Участь у заході також взяли працівники управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, які привітали переможців проєкту з Київщини.

Представники Київщини неодноразово перемагали у даному проєкті. Цього року переможцями стали – мистецький проєкт «Парк мистецтв» м. Буча та арт-резиденція «Сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича» м. Славутич. Фактичне фінансування від Мінкультури: 2 млн. 800 тис. грн. Кількість глядачів: 11 000 осіб.

Відкрив конференцію міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, який наголосив що відомство –  це 4D міністерство, яке здійснює державну політику у 4 галузях: культура, молодь, спорт та туризм.

«Це насправді міжсекторальний проєкт, який покликаний об’єднувати громаду, давати поштовх для розвитку малих містечок, а отже – для проведення успішної культурної децентралізації», – наголосила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко.

У ході конференції учасники проєктів презентували свої здобутки, статистику та тенденції розвитку громад. Зокрема, відбулися панельні дискусії на теми: «Розвиток культурної сфери в умовах децентралізації – основні зміни» – розподіл повноважень, функціонал, моделювання перспективних мереж, пілотні проекти щодо центрів культурних послуг» та «Потенціал культурної спадщини та креативних кластерів у розбудові туристичної привабливості малих територій».

Довідка. Програма стартувала 15 квітня 2019 року. Проводилася вона вже вдруге Міністерством культури України та Українським центром культурних досліджень. Ідея проєкту належить ГО «Інститут культурної політики».

Головна ціль програми – підтримка населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тисяч осіб. Участь у конкурсі могли взяти культурно-мистецькі проєкти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

За результатами конкурсу було обрано 74 переможця, але вдалося реалізувати 71 проєкт, оскільки 3 з різних причин не змогли впровадити грант у своїй громаді.

Читайте також

Серпень 13, 2020

Чергові об’єкти спортивної інфраструктури відкрито на Київщині

12 серпня, в рамках обласної програми «Київщина спортивна», чергові об’єкти спортивної інфраструктури відкрили у с. Катюжанка Вишгородського району та с. Загальці Бородянського району. Workout-майданчики з тренажерним обладнанням та штучним газоном розташовані на території опорного загальноосвітнього закладу Катюжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вишгородської районної ради та опорного загальноосвітнього навчального закладу Загальцівське навчально-виховне об’єднання «ЗОШ І-ІІІ ступенів – […]

Серпень 13, 2020

До місцевих бюджетів платники Київщини сплатили більше 1,1 млрд грн майнових податків

З початку року платники Київщини спрямували до місцевих бюджетів більше 1,1 млрд грн майнових податків. Про це повідомляють в ГУ ДПС у Київській області. Зокрема, землекористувачі пристоличного регіону забезпечили місцевим скарбницям 831,7 млн грн плати за землю. З цієї суми більша частина сплачена юридичними особами – 702,7 млн грн, решту – 129,1 млн грн – […]

Серпень 13, 2020

Президент оглянув Бориспільську лікарню після капремонту

Президент України Володимир Зеленський відвідав Бориспільську багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування в Київській області та ознайомився з результатами ремонтних робіт, які тривали з минулого року за дорученням Глави держави. Разом з ним у медзакладі побували Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. Очільник Київщини презентував результати ремонту в […]

Серпень 13, 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 13 СЕРПНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 13 серпня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 4377 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 384 дітей та у 643 медичних працівників. За добу підтверджено 70 нових випадків коронавірусної хвороби (COVID-19), у тому числі у 6 дітей віком від 2 до 17 років (м. Біла […]