Грудень 13, 2019

Київська ОДА долучилась до Всеукраїнської конференції Мінкультури України

Конференція Міністерства культури, молоді та спорту з нагоди нагородження переможців грантової програми «Малі міста – великі враження» відбулася 12 грудня в ArtHall D12 м. Київ.

У 2019 році проєкт діяв відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів – переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», які реалізуються у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету».

До Всеукраїнської конференції долучилося керівництво Міністерства культури, молоді і спорту України, представники Українського культурного фонду, Українського центру культурних досліджень, заступники голів ОДА України, начальники департаментів та управлінь з питань культури і туризму, міські голови та голови ОТГ.

Модераторами конференції виступили авторка проєкту, директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель та генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Ярослав Петраков.

Участь у заході також взяли працівники управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, які привітали переможців проєкту з Київщини.

Представники Київщини неодноразово перемагали у даному проєкті. Цього року переможцями стали – мистецький проєкт «Парк мистецтв» м. Буча та арт-резиденція «Сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича» м. Славутич. Фактичне фінансування від Мінкультури: 2 млн. 800 тис. грн. Кількість глядачів: 11 000 осіб.

Відкрив конференцію міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, який наголосив що відомство –  це 4D міністерство, яке здійснює державну політику у 4 галузях: культура, молодь, спорт та туризм.

«Це насправді міжсекторальний проєкт, який покликаний об’єднувати громаду, давати поштовх для розвитку малих містечок, а отже – для проведення успішної культурної децентралізації», – наголосила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко.

У ході конференції учасники проєктів презентували свої здобутки, статистику та тенденції розвитку громад. Зокрема, відбулися панельні дискусії на теми: «Розвиток культурної сфери в умовах децентралізації – основні зміни» – розподіл повноважень, функціонал, моделювання перспективних мереж, пілотні проекти щодо центрів культурних послуг» та «Потенціал культурної спадщини та креативних кластерів у розбудові туристичної привабливості малих територій».

Довідка. Програма стартувала 15 квітня 2019 року. Проводилася вона вже вдруге Міністерством культури України та Українським центром культурних досліджень. Ідея проєкту належить ГО «Інститут культурної політики».

Головна ціль програми – підтримка населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тисяч осіб. Участь у конкурсі могли взяти культурно-мистецькі проєкти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

За результатами конкурсу було обрано 74 переможця, але вдалося реалізувати 71 проєкт, оскільки 3 з різних причин не змогли впровадити грант у своїй громаді.

Читайте також

Січень 19, 2020

Привітання голови Київської ОДА Олексія Чернишова зі святом Водохреща

Дорогі мешканці Київщини! Прийміть мої найщиріші вітання з Хрещенням Господнім! Я вірю в те, що Водохреща зробить всіх нас здоровими, наші помисли світлими, а вчинки – щирими й благородними. У цей святковий зимовий день хочу побажати чистоти нашим душам, світла серцям, добра і миру родинам. Нехай у ваших домівках завжди буде тепло та затишно, цілюща […]

Січень 19, 2020

Київщина віддає шану: Україна попрощалася з загиблими в авіакатастрофі в Ірані

19 січня у Міжнародному аеропорту “Бориспіль” проходить церемонія вшанування пам’яті українських пасажирів та членів екіпажу рейсу PS752 літака авіакомпанії “МАУ”, які загинули внаслідок катастрофи в Ісламській Республіці Іран. Разом з Президентом України Володимиром Зеленським, Головою Верховної Ради Дмитром Разумковим, Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком,Головою СБУ Іваном Бакановим, Генеральним прокурором України Русланом Рябошапкою та членами уряду у церемонії […]

Січень 17, 2020

Олег Торкунов відвідав Інтерактивний військово-патріотичний центр на Київщині

15 січня заступник голови Київської облдержадміністрації Олег Торкунов відвідав ДПТНЗ «Бориспільський професійний ліцей». У рамках візиту Олег Торкунов ознайомився з особливостями організації військово-патріотичного виховання в освітньому закладі та матеріально-технічною базою. Також заступник голови ОДА побував у Інтерактивному військово-патріотичному центрі набазі ліцею. Даний центр збирає інформацію провоїнів АТО та координує діяльність закладів освіти області щодо військово-патріотичного виховання. […]

Січень 17, 2020

Курс на правопорядок. Жителі Київщини мають почувати себе у безпеці

17 січня в Київській обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч очільника області Олексія Чернишова з Головою Служби безпеки України Іваном Бакановим. Вони обговорили першочергові заходи із налагодженню спільної роботи щодо наведенню порядку в Київській області. Окремим пунктом розмови стало планування заходів по боротьбі з корупцією в межах області. «Боротьба з корупцією, припинення незаконної діяльності, виведення […]