Жовтень 8, 2018

Київщина вдруге відзначила День бійця територіальної оборони

За ініціативи голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана у жовтні 2017 року було започатковано відзначення Дня бійця територіальної оборони у Київській області.

Другий рік поспіль у першу суботу жовтня в усіх містах та районах Київської області відбулося урочисте відзначення свята.

Цьогоріч обласний святковий захід із нагоди відзначення Дня бійця територіальної оборони у Київській області відбувся на території Військової частини Національної гвардії України у м. Вишгород.

Як зазначив керівник територіальної оборони Київської області, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, це свято присвячене кожному, хто вважає своїм високим громадянським обов’язком служіння народу України.

«Ми розуміємо, що перемога кується не тільки в місцях бойових зіткнень, а й в кожному місці, де б’ється серце українського патріота. Наш обов’язок показати агресору, що увесь народ, у випадку потреби, готовий піднятись і організовано, підготовлено чинити опір. Така ситуація можлива тільки за однієї умови – наявності боєздатного, підготовленого тилу. Тому сили територіальної оборони України – це фундамент обороноздатності нашої держави поряд з боєздатністю Збройних сил України, Національної гвардії України, спецпідрозділів усіх правоохоронних органів. Територіальна оборона – це наріжний камінь обороноздатності нашої держави», – підкреслив очільник Київщини.

Київська обласна державна адміністрація, районні державні адміністрації, міськвиконкоми (міст обласного значення), спільно з військовими комісаріатами, відзначаючи День бійця територіальної оборони, мають твердий намір сприяти підвищенню престижу участі громадян в системі забезпечення обороноздатності держави та завдяки системній роботі – досягти того рівня готовності територіальної оборони, який забезпечить ефективне виконання покладених на неї завдань.

Проведення даного заходу сприяє максимальному залученню громадян, які приписані військовими комісаріатами до підрозділів сил територіальної оборони. Згідно з концепцією заходу бійці підрозділів територіальної оборони мають можливість ближче познайомитись між собою, командирами підрозділів, взводів та рот охорони.

«Кожен з нас розуміє, що наші вміння, у випадку необхідності, готувати блок пости, забезпечувати режим комендантського чи військового часу, проводити догляди транспортних засобів, здійснювати охорону об’єктів критичної інфраструктури, а, у випадку необхідності, вміти конспіруватись і організовувати підпілля і рух опору – це глибокі і точні знання, якими повинен володіти кожен боєць територіальної оброни. Тому сьогоднішній день – можливість набути особливі знання, які будуть дорого коштувати ворогу», – зауважив Олександр Горган.

У рамках відзначення Дня бійця територіальної оборони у Київській області учасники заходу продемонстрували заняття з вогневої, військово-медичної, інженерної та спортивної підготовки. Також відбулися показові виступи дитячих та молодіжних організацій, які займаються військово-патріотичною підготовкою.

Під час заходу відбулося вручення подяк та посвідчень військовозобов’язаним, що призначені до загону територіальної оборони.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Травень 26, 2019

Привітання голови Київської ОДА Олександра Терещука з Днем Києва

Дорогі кияни та гості столиці! Прийміть найщиріші вітання з Днем Києва! Столиці нашої держави виповнюється 1537 років! Таке древнє та, водночас, прогресивне місто, яке з прадавніх часів славиться талановитими людьми. Ці люди – і є Київ. Київ – автономна територіальна одиниця, нерозривно пов’язана з Київською областю. Сьогодні між столицею та пристоличним регіоном налагоджена тісна співпраця, […]

Травень 25, 2019

На Київщині відзначили Міжнародний день сім’ї

Голова Київської ОДА Олександр Терещук взяв участь в урочистому святкуванні Міжнародного дня сім’ї, яке відбулось у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району. З метою популяризації родинних відносин, привернення особливої уваги до питань влаштування на виховання в сім’ї дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та з нагоди свята родин «Щастя бути разом» очільник Київщини вручив подарунки прийомним, патронатним і […]

Травень 24, 2019

«Україна є і буде!»: в Гостомелі відбулися урочистості з нагоди святкування 4-ої річниці створення військової частини

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук взяв участь в урочистих заходах із нагоди святкування 4-ї річниці з Дня створення військової частини 3018 в смт Гостомель. З метою вшанування мужності та героїзму захисників України і зміцнення патріотичного духу очільник області Олександр Терещук вручив військовим відзнаки голови Київської обласної державної адміністрації. «Цей підрозділ Нацгвардії бойовий. Ви […]

Травень 24, 2019

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів  протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити” «За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством […]