Листопад 24, 2020

Київщина першою в Україні долучилась до ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів»

Славутич Київської області стане пілотним в Україні з реалізації ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів». Розробка та впровадження безбар’єрних архітектурних рішень у місті триватиме впродовж чотирьох років. Ключова мета – створити в ньому універсальний публічний простір, дружній до маломобільних груп населення та сімей із дітьми.

Відповідні наміри задекларували сьогодні, 24 листопада, перша леді України Олена Зеленська, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін і міський голова Славутича Юрій Фомічев під час підписання Меморандуму про розвиток безбар’єрної архітектури.

Перша леді переконана, що принцип доступності для всіх груп населення має стати ключовим під час будівництва нових об’єктів або реконструкції вже існуючих.

«Звичайні для багатьох із нас речі – працювати в офісі, відвідати музей чи театр – для маломобільних людей майже недоступні. Натомість архітектура має прибирати бар’єри, а не будувати нові. Тож основна мета укладеного сьогодні меморандуму – об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін задля створення безбар’єрного архітектурного середовища. Як наслідок, ми створимо можливість для всіх українців вести повноцінне суспільне життя», – прокоментувала Олена Зеленська.

Голова обласної державної адміністрації подякував першій леді за можливість долучитися до проєкту та зазначив про актуальність розбудови доступної інфраструктури для маломобільних груп населення.

«На Київщині проживає майже 100 тисяч людей із інвалідністю. Тож ми всіляко підтримуємо ініціативу безбар’єрної України. Працюємо в цьому напрямі й уже маємо певні результати. Зокрема розбудували найбільшу мережу інклюзивної освіти в країні. У 2021 році плануємо примножити наші досягнення. Серед пріоритетних планів – відкрити три нові інклюзивно-ресурсні центри, 24 ресурсні кімнати, 37 інклюзивних груп у дитячих садках і 53 інклюзивні класи в області. А на прикладі Славутича матимемо змогу до 2024 року ще й реалізувати програму із повної безбар’єрності об’єктів архітектури», – зауважив Василь Володін.

Сприяти впровадженню безбар’єрних архітектурних рішень у Славутичі буде Міністерство розвитку громад і територій у межах своїх компетенцій. Напрацювання та успішні кейси в перспективі відомство впроваджуватиме на території всієї країни.

«Ми активно працюємо над тим, щоб українські міста були зручними для всіх мешканців. Зокрема Мінрегіон розробив Альбом технічних рішень щодо забезпечення інклюзивності та безбар’єрності. Він має спростити процес проєктування житлових будинків та громадських будівель і споруд з урахуванням принципів безбар’єрності. Також Мінрегіон розробив та впровадив ДБН щодо інклюзивності. Вважаю, що наші напрацювання допоможуть впроваджувати безбар’єрні рішенння у всіх регіонах України”, – зазначив Олексій Чернишов.

Зазначимо: мета Меморандуму про розвиток безбар’єрної архітектури полягає у залученні населених пунктів і територіальних громад України до процесу розвитку доступного для маломобільних груп населення середовища, а також напрацюванні найкращих практик у створенні універсального публічного простору. Проєкт відкритий для інших міст і ОТГ, бажаючих долучитися до ініціативи.

Читайте також

Січень 25, 2021

Відбулося перше засідання Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва в офіційно затвердженому складі

Рада з питань сприяння розвитку малого підприємництва провела перше засідання після офіційного затвердження її персонального складу указом Президента № 18/2021 від 18 січня 2021 року. До Ради увійшли члени громадських організацій малих підприємців, представники державних органів влади, а також депутати та експерти. Під час засідання, яке відбулося 22 січня, члени Ради проаналізували проблемні питання підприємців […]

Січень 25, 2021

Представники Київщини вибороли медалі на Чемпіонаті України з лижних перегонів та біатлону серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату

23 січня завершився чемпіонат України з лижних перегонів та біатлону серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Всього в змаганнях чемпіонату ОРА взяли участь 52 спортсмени з інвалідністю з 11 областей України та Києва. Першого дня ЧУ спортсмени змагались у спринтерській гонці вільним стилем. Перегони серед чоловіків LW 2-9 на дистанції 1400 м виграв титулований представник […]

Січень 25, 2021

Понад два десятки мобільних бригах вакцинуватимуть жителів Київщини проти COVID-19

Київщина готується до проведення вакцинації проти коронавірусної інфекції. Наразі в області вже створили 23 мобільні бригади, які проводитимуть щеплення на першому етапі. Про це зазначив голова обласної державної адміністрації Василь Володін сьогодні, 25 січня. «Вакцинація проти COVID-19 буде проходити поетапно. Згідно з попередніми даними, триватиме вона до 2022 року. Наразі держава проводить перемовини з основними […]

Січень 25, 2021

За добу захворювання на коронавірус виявили в 101 жителя Київщини

Захворювання на коронавірус виявили в 101 жителя Київщини. Такими є дані обласного лабораторного центру за минулу добу, 24 січня. Нові випадки COVID-19 зареєстрували в семи дітей з таких населених пунктів: Вишгородський район – 2 (м. Вишгород) , Бучанський район – 1 (м. Ірпінь),    Білоцерківський район – 4 (с. Синява -3, с. Телешівка -1). Також […]