Січень 28, 2020

Кабмін роз’яснює: платіжки

В Кабінеті Міністрів України пояснили механізм зменшення ціни на теплопостачання. Зокрема, яким чином Уряд створив умови для зниження ціни місцевими теплопостачальниками, на скільки зменшено розмір плати за теплоенергію та комунальні послуги, від чого залежить сума в платіжці та інше.

У Кабміні роз’яснюють, що право місцевим теплопостачальникам зменшувати розмір плати за теплоенергію та комунальні послуги надає постанова КМУ №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу».

Ця постанова надає можливість теплопостачальним організаціям здійснювати перерахунок розміру плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 рр., починаючи із нарахувань за грудень 2019 року.

Наразі сума в платіжці залежить на 80% від теплової енергії, що включає вартість газу, інші 20% – від електроенергії, оплати праці, податків/зборів та інших витрат.

Суттєво зменшити суми в платіжках дозволили 2 чинники: зменшення вартості природного газу та його запаси. Для порівняння, у листопаді 2018 року ціна на газ складала 6235,51 грн/тис. м. куб, то у грудні 2019 – 4276,70 грн/тис. м. куб.

Таким чином, суми в платіжках зменшились до 30%. Перерахунок на сьогодні відбувся у 124 містах України.

У той же час, в Кабміні пояснюють, чому розмір знижки у кожному регіоні різний. Зокрема, це залежить від того, що не всі теплопостачальні підприємства використовують виключно газ для опалення. Вони також можуть використовувати інші види палива – вугілля, пелети та інші.

Інформацію про проведений перерахунок кожен може знайти у своїй індивідуальній платіжці.

Нагадаємо, мешканці Київської області вже цього місяця заплатять менше за тепло та комунальні послуги. При цьому, сам обсяг послуг та їхня якість не знизяться.

Позитивні зміни відчули 54 тис. мешканців м. Білої Церкви та ще 104 тисячі абонентів з міст Бровари, Бориспіль, Вишневе, Васильків, Буча, Обухів, Славутич та Ірпінь. І ще 14,5 тис. абонентів – з інших населених пунктів області.

Розмір знижки коливається від 113 до 395 грн за 1 Гкал. Багато у чому фінальна цифра залежить від місцевих рад.

Читайте також

Лютий 15, 2020

Звернення Олексія Чернишова до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Шановні учасники бойових дій! Щорічно 15 лютого, у річницю виведення військ з Афганістану, ми відзначаємо День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей знаменний День ми вклоняємось та віддаємо глибоку шану усім без винятку – офіцерам і генералам, солдатам і рядовим, робітникам та службовцям. Усі тим, хтопройшовши вогняне горнило бойових дій у […]

Лютий 14, 2020

Функціонування малодіяльних залізничних станцій обговорили в Київській облдержадміністрації

12 лютого відбулася селекторна нарада під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького щодо малодіяльних залізничних станцій з відвантаження сільськогосподарської продукції. Участь у роботі взяв заступник голови облдержадміністрації Василь Володін, представники департаменту агропромислового розвитку ОДА, сільських рад та сільськогосподарські виробники. Присутні обговорили функціонування малодіяльних залізничних станцій, їх фінансування, здорожчання вартості вантажних перевезень […]

Лютий 14, 2020

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід по вшанування Пам’яті та Подвигу воїнів – афганців та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття». Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року – 15 лютого в Україні відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на […]

Лютий 14, 2020

АНОНС: Навчання з ліквідації та локалізації наслідків вибуху природного газу пройдуть на Київщині

18 лютого на Київщині будуть проводитись масштабні навчання з ліквідації та локалізації наслідків вибуху природного газу при взаємодії служб різних відомств Київської області. Головне завдання учбових тренувань відпрацювання злагодженості дій бригад аварійно-диспетчерської служби АТ «Київоблгаз» з відділенням ГУ ДСНС України у Київській обл, відділенням ГУ НП у Київській обл, ПрАТ «Київобленерго» та невідкладної медичної допомоги. […]