Жовтень 31, 2017

Ірина Сисоєнко розповіла про пріоритети медичної реформи ірпінським лікарям

27 жовтня в Ірпені відбулася зустріч з народним депутатом України, заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Іриною Сисоєнко.

Захід відбувся за участі Ірпінського міського голови Володимира Карплюка, першого заступника Ірпінського міського голови Дмитра Христюка, заступника Ірпінського міського голови Наталії Семко, начальника фінансового управління Євгенії Данилюк, керівників закладів охорони здоров’я Ірпеня та Приірпіння, голів ветеранських організацій, громадськості.

«Це перша зустріч з медичною спільнотою, після голосування у Верховній раді та прийняття закону №2367. Прийняття закону та реалізація це тривалий час. Це буде відбуватися поступово, тому що змінити систему охорони здоров’я, яка сформована ще з радянських часів, важко. А зробити це за один рік, чи ще менше, не вдасться», – зазначила народний депутат України Ірина Сисоєнко.

«Ми віримо в те, що результат цієї реформи буде позитивним. Я переконаний в тому, що Ірпінь має стати прикладом вдалої реалізації цієї медичної реформи, щоб можна було всім розказувати і показувати, що ось тут це справді працює. І ми дуже вдячні пані Ірині, за те, що вона готова нам підставити плече у цій справді важливій справі», – наголосив Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

Зустріч відбулася у форматі «запитання – відповідь». Керівники медичних закладів Ірпеня, голови ветеранських організацій озвучили ряд питань щодо ухваленого законопроекту та реформ у медицині вцілому. У ході заходу були розглянуті актуальні проблеми та питання нової ухваленої медичної реформи, яка набрала резонансного дискусу в Україні.

За словами Народного депутата України Ірини Сисоєнко, основна норма законопроекту – обсяг коштів бюджету, що спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій, щорічно визначається у законі про бюджет як частка валового внутрішнього продукту (у відсотках) у розмірі не менше від 5% валового внутрішнього продукту України. Видатки на програму медичних гарантій є захищеними статтями видатків бюджету. При цьому, фінансування усіх програм, які наразі діють в Україні також має зберегтися.

Ще однією нормою законопроекту є запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом», що має забезпечити гідну оплату роботи лікаря. Вона буде залежати від кількості пацієнтів та послуг, які лікар надаватиме.

Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада дала старт медичній реформі, остаточно ухваливши закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№6327). Закон набуває чинності через місяць з дня опублікування та вводиться в дію поетапно з 1 січня 2018 року. Та з цієї дати запроваджується реалізація державних гарантій медичного обслуговування для первинної медичної допомоги. І вже впродовж 2018-2019 років реалізація державних гарантій медичного обслуговування поступово запроваджуватиметься для інших видів медичної допомоги. З 1 січня 2020 року реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюватиметься для всіх видів медичної допомоги. До 31 грудня 2019 року реімбурсація здійснюється для визначеного урядом переліку медичних станів у порядку, встановленому урядом. З 1 січня 2020 року запроваджується реімбурсація вартості лікарських засобів, передбачених програмою медичних гарантій.

Варто зазначити, що такі фахові зустрічі відтепер проходитимуть в Ірпені систематично. Планується щотижня запрошувати до міста фахівців з різних галузей, експертів, науковців, керівників центральних органів виконавчої влади, народних депутатів. Зустрічі будуть відкритими, кожен зможе прийти і отримати відповіді на питання, що його цікавлять.

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]