Жовтень 27, 2021

Голова КОДА на державному рівні презентував досвід Київщини у впровадженні безбар‘єрності

27 жовтня голова Київської облдержадміністрації Василь Володін взяв участь у онлайн засіданні Ради безбар’єрності, яке пройшло під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

 

Участь у заході взяли представники Уряду України та Офісу Президента, а також голови облдержадміністрацій та громадських організацій.

 

Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна повідомила присутніх про результати виконання в третьому кварталі 2021 року Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

 

Очільник Київщини Василь Володін розповів про досвід впровадження принципів безбар‘єрності на прикладах освітніх закладів Київської області, яка має найбільш розвинену в Україні мережу інклюзивно-ресурсних центрів.

 

«Розуміємо важливість забезпечення безбар’єрності для всіх учасників освітнього процесу. Продовжуємо роботу зі створення інклюзивно-ресурсних центрів. Так у 2021 році прийнято рішення про створення 6 центрів, відкриття 2 філій ІРЦ у Бучі та Броварах. Всього в області функціонує 50 центрів. У всіх громадах функціонують інклюзивні класи та групи, в яких навчається 2661 дитина», – розповів Василь Володін.

 

 

Він додав, що обласна влада бачить одним із важливих завдань створення комфортних умов у закладах освіти, які сприятимуть включенню дитини в соціальну активність, набуттю освітніх навичок. У порівнянні з минулим роком кількість інклюзивних класів в регіоні зросла на 70%, інклюзивних груп – на 40%.

 

Голова КОДА повідомив також, що на Київщині вже затверджено з чіткими термінами виконання план заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору.

 

Також учасники наради обговорили стан реалізації ключових ініціатив міністерств, визначених Планом заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії. Також відбулася презентація проєкту Першої леді Олени Зеленської «Довідник безбар’єрності».

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]