Червень 14, 2018

Голова Київської ОДА Олександр Горган презентував першу в Україні інноваційну лабораторію екологічного моніторингу

Для забезпечення сталого екологічного розвитку регіону Київська область першою запустила в роботу інноваційний проект екологічного моніторингу, який дасть можливість жителям Київщини в режимі онлайн відслідковувати основні екологічні показники області. Ключовою складовою системи є сучасна екологічна лабораторія на базі автомобіля VOLKSWAGEN CRAFTER (2017 року випуску), яка оснащена сучасними приладами для вимірювання більш ніж 17 показників, таких як : оксид азоту, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки та аміаку, бета і гама випромінювання, температури повітря, вологості, атмосферного тиску, швидкості і напрямку вітру, концентрації нерозчинених зважених часток, що містяться у воді, pH, концентрації розчиненого кисню, електропровідність, фосфати, сульфати, нітрити, нітрати і т.д..

Мобільна екологічна лабораторія Київської обласної державної адміністрації немає аналогів в Україні. Результати роботи такої лабораторії є достовірними та мають правові наслідки. Про це сьогодні, 14 червня, повідомив голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган під час презентації еколабораторії, яка відбулася на площі біля КОДА.

За словами очільника Київщини, мобільний лабораторний комплекс здійснює «точкові виміри» рівня забруднення атмосферного повітря, рівня радіаційного забруднення, метеорологічних показників та контроль якості води: «Це дає можливість достовірно і дуже швидко встановити стан атмосферного повітря, зокрема, по вмісту азоту, сірки, викиду вуглицю, аміаку та інших речовин. Дає можливість встановити якість води з будь-якої водойми та встановити дуже точний рівень радіаційного забруднення. Відповідно, в сукупності виїзд цього лабораторного комплексу на будь-яку локацію в межах Київської області дає оперативно достовірну інформацію про стан навколишнього середовища».

Поточні значення вимірювальних величин відображатимуться на веб-додатку «Моніторинг довкілля» до сайту департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації та зберігатимуться на сервері, що дасть можливість відслідковувати динаміку змін екологічних показників у місцях проведення вимірювань.

«Ми перші в Україні, хто має такий інструмент оперативного реагування. В лабораторії вже працює команда фахівців департаменту екології, які можуть достовірно визначити ті чи інші показники, які дає обладнання», – підкреслив Олександр Горган.

Цей мобільний комплекс було придбано за кошти обласного бюджету. Його вартість складає 3 мільйони 700 тисяч гривень.

Найважливішим є те, що робота мобільної екологічної лабораторії дасть змогу оперативно реагувати на звернення громадян та критичні екологічні ситуації, які можуть погіршити стан навколишнього середовища та приймати управлінські рішення для покращення стану довкілля.

«З сьогоднішнього дня починає працювати жорсткий контроль, який змусить порушників платити штрафи, приводити у відповідність до норм  свої обсяги забруднень, отримувати на них належні дозволи, спілкуватися з громадами, які будуть озброєні лабораторними результатами і, відповідно, почнуть зростати ставки екологічних податків, які сплачують підприємці в бюджети населених пунктів, де вони розгортають свої підприємства. Тих підприємців, які сьогодні свідомо переступають норми, встановлені природоохоронним законодавством, чекають колосальні штрафи. Це штрафи до 2 мільйонів гривень», – наголосив очільник Київщини.

У ході презентації учасники заходу мали змогу ознайомитися з приладами та обладнанням для вимірювання основних забруднюючих речовин атмосферного повітря, відбору і аналізу проб води, бета і гамма випромінювання, метеостанцією. Також працівниками лабораторії було проведено експрес-аналіз визначення рівня концентрації забруднюючих речовин в повітрі та воді.

Участь у заході взяли перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов, директор департаменту екології та природних ресурсів Вікторія Киреєва, спеціалісти департаменту, представники природоохоронних організацій та представники центральних засобів масової інформації.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Червень 20, 2019

НОК закликає здійняти прапори на честь Європейських ігор!

На честь Європейських Ігор за ініціативою НОКу та при підтримці його регіональних відділень Україною котиться хвиля підняття державного прапору України та прапору Національного олімпійського комітету України – знамена майорітимуть на центральних площах та вулицях обласних центрів України, в дитячих оздоровчих та спортивних таборах, палацах спорту, центральних стадіонах тощо. НОК рекомендує провести церемонію підняття державного та олімпійського прапорів «Свято олімпійського прапора» […]

Червень 20, 2019

МОЗ: Вперше в Україні ввели системний підхід до виявлення домашнього насильства та надання медичної допомоги

МОЗ України затвердило наказ, що регламентує надання медичної допомоги дітям і дорослим, які постраждали від домашнього насильства. Затверджений порядок – принципово новий підхід, що включає алгоритми дій медиків і пацієнтів у разі сексуального, фізичного чи психологічного насилля. Наказ МОЗ України №278 від 01.02.2019 р. “Про затвердження Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб […]

Червень 20, 2019

МОН: Сільські та районні ради зможуть об’єднуватися для створення освітніх округів та самостійно формувати мережу опорних шкіл

Місцева влада сіл, селищ, районів та об’єднаних територіальних громад в межах одного або кількох регіонів зможе об’єднуватися для створення освітніх округів. До них мають увійти опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту. Це визначено Положенням про освітній округ та опорний заклад, яке було затверджено сьогодні, 19 червня 2019 року, під час засідання Кабміну. “У […]

Червень 19, 2019

На Київщині відбулося урочисте відкриття ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді, формування активної громадянської позиції та готовності до захисту України є як ніколи актуальним для нашої держави. З цією метою департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» було організовано проведення ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Тематичні […]