Червень 14, 2018

Голова Київської ОДА Олександр Горган презентував першу в Україні інноваційну лабораторію екологічного моніторингу

Для забезпечення сталого екологічного розвитку регіону Київська область першою запустила в роботу інноваційний проект екологічного моніторингу, який дасть можливість жителям Київщини в режимі онлайн відслідковувати основні екологічні показники області. Ключовою складовою системи є сучасна екологічна лабораторія на базі автомобіля VOLKSWAGEN CRAFTER (2017 року випуску), яка оснащена сучасними приладами для вимірювання більш ніж 17 показників, таких як : оксид азоту, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки та аміаку, бета і гама випромінювання, температури повітря, вологості, атмосферного тиску, швидкості і напрямку вітру, концентрації нерозчинених зважених часток, що містяться у воді, pH, концентрації розчиненого кисню, електропровідність, фосфати, сульфати, нітрити, нітрати і т.д..

Мобільна екологічна лабораторія Київської обласної державної адміністрації немає аналогів в Україні. Результати роботи такої лабораторії є достовірними та мають правові наслідки. Про це сьогодні, 14 червня, повідомив голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган під час презентації еколабораторії, яка відбулася на площі біля КОДА.

За словами очільника Київщини, мобільний лабораторний комплекс здійснює «точкові виміри» рівня забруднення атмосферного повітря, рівня радіаційного забруднення, метеорологічних показників та контроль якості води: «Це дає можливість достовірно і дуже швидко встановити стан атмосферного повітря, зокрема, по вмісту азоту, сірки, викиду вуглицю, аміаку та інших речовин. Дає можливість встановити якість води з будь-якої водойми та встановити дуже точний рівень радіаційного забруднення. Відповідно, в сукупності виїзд цього лабораторного комплексу на будь-яку локацію в межах Київської області дає оперативно достовірну інформацію про стан навколишнього середовища».

Поточні значення вимірювальних величин відображатимуться на веб-додатку «Моніторинг довкілля» до сайту департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації та зберігатимуться на сервері, що дасть можливість відслідковувати динаміку змін екологічних показників у місцях проведення вимірювань.

«Ми перші в Україні, хто має такий інструмент оперативного реагування. В лабораторії вже працює команда фахівців департаменту екології, які можуть достовірно визначити ті чи інші показники, які дає обладнання», – підкреслив Олександр Горган.

Цей мобільний комплекс було придбано за кошти обласного бюджету. Його вартість складає 3 мільйони 700 тисяч гривень.

Найважливішим є те, що робота мобільної екологічної лабораторії дасть змогу оперативно реагувати на звернення громадян та критичні екологічні ситуації, які можуть погіршити стан навколишнього середовища та приймати управлінські рішення для покращення стану довкілля.

«З сьогоднішнього дня починає працювати жорсткий контроль, який змусить порушників платити штрафи, приводити у відповідність до норм  свої обсяги забруднень, отримувати на них належні дозволи, спілкуватися з громадами, які будуть озброєні лабораторними результатами і, відповідно, почнуть зростати ставки екологічних податків, які сплачують підприємці в бюджети населених пунктів, де вони розгортають свої підприємства. Тих підприємців, які сьогодні свідомо переступають норми, встановлені природоохоронним законодавством, чекають колосальні штрафи. Це штрафи до 2 мільйонів гривень», – наголосив очільник Київщини.

У ході презентації учасники заходу мали змогу ознайомитися з приладами та обладнанням для вимірювання основних забруднюючих речовин атмосферного повітря, відбору і аналізу проб води, бета і гамма випромінювання, метеостанцією. Також працівниками лабораторії було проведено експрес-аналіз визначення рівня концентрації забруднюючих речовин в повітрі та воді.

Участь у заході взяли перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов, директор департаменту екології та природних ресурсів Вікторія Киреєва, спеціалісти департаменту, представники природоохоронних організацій та представники центральних засобів масової інформації.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Листопад 27, 2021

За останню добу на коронавірус захворіли 698 жителів Київщини

Захворювання на коронавірус виявили у 698 жителів Київщини, серед них 60 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та профілактики хвороб за минулу добу, 26 листопада. У розрізі районів ситуація виглядає так: Білоцерківському районі – 206 , у т.ч. 16 дітей (Білоцерківська ОТГ – 91, з них 5 дітей (м. Біла Церква – 81 (з […]

Листопад 27, 2021

Програма термомодернізації має стати важливим кроком у посиленні енергонезалежності України – Президент

Україна має посилювати свою енергонезалежність, і одним з таких кроків повинна стати масштабна програма термомодернізації житлових та комунальних будівель. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас зараз виклик номер один – питання 2025 року, коли закінчується контракт на транзит газу. Я вважаю, що це буде складний момент. […]

Листопад 26, 2021

Президент: Великий бізнес не повинен «купувати» депутатів, спотворювати інформацію у своїх ЗМІ та змушувати працівників голосувати на виборах за певного кандидата

Президент Володимир Зеленський заявляє, що не має на меті боротися з великим бізнесом в Україні, але олігархи не повинні шантажувати суспільство та український народ. Про це він заявив під час прес-марафону «30 запитань Президенту України». «У нас вільна країна, і не треба впливати на думку людей завдяки тому, що в тебе щось є. Наприклад, у […]

Листопад 26, 2021

Звернення Василя Володіна з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Шановні жителі Київщини! Жахливе лихо всього людства – Голодомор 1932-1933 років в Україні. Трагедія, яку пережив український народ, за втратами невинно вбитих людей може бути порівняна лише з втратами нашого народу в Другій світовій війні. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф, це злочин проти українського народу, злочин проти людяності! Ця трагедія – глибока духовна рана, яка […]