Червень 14, 2018

Голова Київської ОДА Олександр Горган презентував першу в Україні інноваційну лабораторію екологічного моніторингу

Для забезпечення сталого екологічного розвитку регіону Київська область першою запустила в роботу інноваційний проект екологічного моніторингу, який дасть можливість жителям Київщини в режимі онлайн відслідковувати основні екологічні показники області. Ключовою складовою системи є сучасна екологічна лабораторія на базі автомобіля VOLKSWAGEN CRAFTER (2017 року випуску), яка оснащена сучасними приладами для вимірювання більш ніж 17 показників, таких як : оксид азоту, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки та аміаку, бета і гама випромінювання, температури повітря, вологості, атмосферного тиску, швидкості і напрямку вітру, концентрації нерозчинених зважених часток, що містяться у воді, pH, концентрації розчиненого кисню, електропровідність, фосфати, сульфати, нітрити, нітрати і т.д..

Мобільна екологічна лабораторія Київської обласної державної адміністрації немає аналогів в Україні. Результати роботи такої лабораторії є достовірними та мають правові наслідки. Про це сьогодні, 14 червня, повідомив голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган під час презентації еколабораторії, яка відбулася на площі біля КОДА.

За словами очільника Київщини, мобільний лабораторний комплекс здійснює «точкові виміри» рівня забруднення атмосферного повітря, рівня радіаційного забруднення, метеорологічних показників та контроль якості води: «Це дає можливість достовірно і дуже швидко встановити стан атмосферного повітря, зокрема, по вмісту азоту, сірки, викиду вуглицю, аміаку та інших речовин. Дає можливість встановити якість води з будь-якої водойми та встановити дуже точний рівень радіаційного забруднення. Відповідно, в сукупності виїзд цього лабораторного комплексу на будь-яку локацію в межах Київської області дає оперативно достовірну інформацію про стан навколишнього середовища».

Поточні значення вимірювальних величин відображатимуться на веб-додатку «Моніторинг довкілля» до сайту департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації та зберігатимуться на сервері, що дасть можливість відслідковувати динаміку змін екологічних показників у місцях проведення вимірювань.

«Ми перші в Україні, хто має такий інструмент оперативного реагування. В лабораторії вже працює команда фахівців департаменту екології, які можуть достовірно визначити ті чи інші показники, які дає обладнання», – підкреслив Олександр Горган.

Цей мобільний комплекс було придбано за кошти обласного бюджету. Його вартість складає 3 мільйони 700 тисяч гривень.

Найважливішим є те, що робота мобільної екологічної лабораторії дасть змогу оперативно реагувати на звернення громадян та критичні екологічні ситуації, які можуть погіршити стан навколишнього середовища та приймати управлінські рішення для покращення стану довкілля.

«З сьогоднішнього дня починає працювати жорсткий контроль, який змусить порушників платити штрафи, приводити у відповідність до норм  свої обсяги забруднень, отримувати на них належні дозволи, спілкуватися з громадами, які будуть озброєні лабораторними результатами і, відповідно, почнуть зростати ставки екологічних податків, які сплачують підприємці в бюджети населених пунктів, де вони розгортають свої підприємства. Тих підприємців, які сьогодні свідомо переступають норми, встановлені природоохоронним законодавством, чекають колосальні штрафи. Це штрафи до 2 мільйонів гривень», – наголосив очільник Київщини.

У ході презентації учасники заходу мали змогу ознайомитися з приладами та обладнанням для вимірювання основних забруднюючих речовин атмосферного повітря, відбору і аналізу проб води, бета і гамма випромінювання, метеостанцією. Також працівниками лабораторії було проведено експрес-аналіз визначення рівня концентрації забруднюючих речовин в повітрі та воді.

Участь у заході взяли перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов, директор департаменту екології та природних ресурсів Вікторія Киреєва, спеціалісти департаменту, представники природоохоронних організацій та представники центральних засобів масової інформації.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Січень 24, 2019

У КОДА відбулася зустріч зі спостерігачами Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ

Заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Назаренко провів робочу зустріч зі спостерігачами Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні за участі заступника голови Київського офісу Місії ОБСЄ Хатуна Мургулія та спостерігача Київського офісу Місії ОБСЄ Інгрід Госсінгер. В діалозі також взяв участь начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець. Під час зустрічі присутні обговорили ключові […]

Січень 23, 2019

На Київщині відбулася краєзнавча конференція «Соборна Україна»

У приміщенні Фастівського навчально-виховного комплексу «Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9» відбулася краєзнавча конференція «Соборна Україна», присвячена 100-річчю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Учасниками конференції стали близько 50 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, юних краєзнавців, членів пошукових загонів закладів освіти області. Захід проводився з метою висвітлення історії […]

Січень 23, 2019

Семінар-навчання у Бучанській міській об’єднаній територіальній громаді

22 січня 2019 року в приміщені Бучанської міської ради відбувся семінар-нарада з представниками Бучанської міської об’єднаної територіальної громади, захід проводила завідувач сектору методології та організації роботи з обслуговування громадян Ірина Арестенко. На зустрічі були присутні: заступник міського голови Тарас Шаправський,  Гаврилівський староста Олег Покрасьон, староста Блиставиці Світлана Микиша, представник Управління праці, соціального захисту та захисту […]

Січень 23, 2019

Сергій Тимофєєв вручив Кубок переможцям Gavrily4 Masters

Урочисто привітав команду-призера 10-го ювілейного відкритого чемпіонату Києва та Київської області з плавання  «Гаврилич Мастерс» начальник Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв, вручивши здобутий Кубок представнику команди Сергію Фесенкуза здобуте третє місце. Нагадаємо, що змагання відбувалися в листопаді минулого року в броварській «Купаві». Змагалися плавці в категорії «Мастерс» на призи клубу ветеранів плавання та […]