Червень 14, 2018

Голова Київської ОДА Олександр Горган презентував першу в Україні інноваційну лабораторію екологічного моніторингу

Для забезпечення сталого екологічного розвитку регіону Київська область першою запустила в роботу інноваційний проект екологічного моніторингу, який дасть можливість жителям Київщини в режимі онлайн відслідковувати основні екологічні показники області. Ключовою складовою системи є сучасна екологічна лабораторія на базі автомобіля VOLKSWAGEN CRAFTER (2017 року випуску), яка оснащена сучасними приладами для вимірювання більш ніж 17 показників, таких як : оксид азоту, оксид вуглецю, діоксид азоту, діоксид сірки та аміаку, бета і гама випромінювання, температури повітря, вологості, атмосферного тиску, швидкості і напрямку вітру, концентрації нерозчинених зважених часток, що містяться у воді, pH, концентрації розчиненого кисню, електропровідність, фосфати, сульфати, нітрити, нітрати і т.д..

Мобільна екологічна лабораторія Київської обласної державної адміністрації немає аналогів в Україні. Результати роботи такої лабораторії є достовірними та мають правові наслідки. Про це сьогодні, 14 червня, повідомив голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган під час презентації еколабораторії, яка відбулася на площі біля КОДА.

За словами очільника Київщини, мобільний лабораторний комплекс здійснює «точкові виміри» рівня забруднення атмосферного повітря, рівня радіаційного забруднення, метеорологічних показників та контроль якості води: «Це дає можливість достовірно і дуже швидко встановити стан атмосферного повітря, зокрема, по вмісту азоту, сірки, викиду вуглицю, аміаку та інших речовин. Дає можливість встановити якість води з будь-якої водойми та встановити дуже точний рівень радіаційного забруднення. Відповідно, в сукупності виїзд цього лабораторного комплексу на будь-яку локацію в межах Київської області дає оперативно достовірну інформацію про стан навколишнього середовища».

Поточні значення вимірювальних величин відображатимуться на веб-додатку «Моніторинг довкілля» до сайту департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації та зберігатимуться на сервері, що дасть можливість відслідковувати динаміку змін екологічних показників у місцях проведення вимірювань.

«Ми перші в Україні, хто має такий інструмент оперативного реагування. В лабораторії вже працює команда фахівців департаменту екології, які можуть достовірно визначити ті чи інші показники, які дає обладнання», – підкреслив Олександр Горган.

Цей мобільний комплекс було придбано за кошти обласного бюджету. Його вартість складає 3 мільйони 700 тисяч гривень.

Найважливішим є те, що робота мобільної екологічної лабораторії дасть змогу оперативно реагувати на звернення громадян та критичні екологічні ситуації, які можуть погіршити стан навколишнього середовища та приймати управлінські рішення для покращення стану довкілля.

«З сьогоднішнього дня починає працювати жорсткий контроль, який змусить порушників платити штрафи, приводити у відповідність до норм  свої обсяги забруднень, отримувати на них належні дозволи, спілкуватися з громадами, які будуть озброєні лабораторними результатами і, відповідно, почнуть зростати ставки екологічних податків, які сплачують підприємці в бюджети населених пунктів, де вони розгортають свої підприємства. Тих підприємців, які сьогодні свідомо переступають норми, встановлені природоохоронним законодавством, чекають колосальні штрафи. Це штрафи до 2 мільйонів гривень», – наголосив очільник Київщини.

У ході презентації учасники заходу мали змогу ознайомитися з приладами та обладнанням для вимірювання основних забруднюючих речовин атмосферного повітря, відбору і аналізу проб води, бета і гамма випромінювання, метеостанцією. Також працівниками лабораторії було проведено експрес-аналіз визначення рівня концентрації забруднюючих речовин в повітрі та воді.

Участь у заході взяли перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов, директор департаменту екології та природних ресурсів Вікторія Киреєва, спеціалісти департаменту, представники природоохоронних організацій та представники центральних засобів масової інформації.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Березень 23, 2019

«Наш шлях до миру – це шлях єднання», – Марина Порошенко під час відкриття пам’ятника воїнам-учасникам АТО/ООС Переяславщини

В Переяславі-Хмельницькому урочисто відкрили пам’ятник учасникам АТО/ООС. В заході взяли участь дружина Президента України Марина Порошенко, очільник Київщини Олександр Терещук, учасники та ветерани АТО/ООС, представники депутатського корпусу, місцевого самоврядування та громадськості. Ініціаторами встановлення пам’ятника стали воїни з Переяслава-Хмельницького. Прообразом українського захисника, що є центральною фігурою скульптурної композиції, став загиблий доброволець 30-ої ОМБр – Олександр Чебаненко, […]

Березень 23, 2019

50 кращих студентів ВНЗ Київщини отримають стипендії голови КОДА

В приміщенні Київської обласної державної адміністрації за участі заступника голови ОДА Алли Шкуро відбулося засідання обласної студентської ради. ​«Студентство історично було, є і буде рушійною силою, авангардом перетворень, революційною складовою змін. Як у власному навчальному закладі, так і на рівні державотворчих чи державозмінних процесів. На території Київщини знаходяться 33 навчальні заклади, з яких 3 університети. […]

Березень 23, 2019

АНОНС: 25 березня в м. Тетіїв голова КОДА проведе відкриту зустріч з громадою

Шановні представники громадськості та ЗМІ! 25 березня 2019 року о 16:00  в м. Тетіїв відбудеться виїзна нарада під головуванням очільника Київської облдержадміністрації Олександра Терещука з вирішення проблемних питань місцевих жителів. Адреса: Київська обл., м. Тетіїв, вул. Соборна, 5, Районний Будинок культури Запрошуємо представників громадськості та преси до участі в заході. АКРЕДИТАЦІЯ для представників ЗМІ ОБОВ’ЯЗКОВА! Проводиться до […]

Березень 22, 2019

У березні на Київщині запрацювали 4 нові амбулаторії сімейної медицини

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук відвідав відкриття двох сучасних амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Києво-Святошинському та Васильківському районах Київської області. Урочистості відбулись за участі представників депутатського корпусу, місцевої влади та громадськості. В березні на Київщині запрацювало вже 4 нові амбулаторії з 17-ти, включених до програми Президента України «Медична реформа в сільській місцевості». […]