Квітень 6, 2017

eHealth в Україні: презентація демонстраційної версії

Наприкінці минулого року Міністерство охорони здоров’я України разом із громадськими та державними організаціями, активним медичним та ІТ бізнесом задекларували бажання започаткувати eHealthв Україні вже у 2017 році як складову реформ Міністерства. Спільними зусиллями були підготовлені принципи взаємодії та опис Мінімального життєздатного продукту (MVP).

Сьогодні, 6 квітня, відбулась офіційна презентація демонстраційної версії перших складових eHealth у рамках мінімального життєздатного продукту. Демо-версія допоможе наочно показати закладам, лікарям та пацієнтам логіку перших електронних сервісів для реформи первинної ланки – реєстрація закладів та лікарів, укладання декларацій між пацієнтами та лікарями.

Демонстраційна версія перших складових підготовлена зусиллями Проектного офісу eHealth у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем.

На презентації доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що ще півроку тому eHealth було лише мрією для України. Однак плідна та вкотре успішна співпраця держави, громадськості, бізнесу, експертів та міжнародних проектів крок за кроком втілює цю мрію. У короткі терміни ми продемонстрували результат – затвердили та показали логіку перших складових eHealth для втілення реформи, це суттєво допоможе впровадженню на місцях. Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк також додав, що перші складові eHealth – це не просто основа для запуску реформи фінансування первинної ланки, а й фундамент для побудови масштабної всеосяжної електронної системи охорони здоров’я в Україні.

Заступник Міністра Павло Ковтонюк також зауважив, що як і в реформі фінансування, у решті напрямків Міністерство дотримується переорієнтації на споживача та взаємоповагу сторін. Саме тому координацію втілення та запровадження eHealth довірили основним користувачам – пацієнтам та громадськості у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем. Так, координації дій усіх учасників, залучених до реалізації eHealth створили проектний офіс.

Підтримку та консультації Проектному офісу також надає Державне агентство з питань електронного урядування. Як зазначив заступник голови агентства Олексій Вискуб, електронна система охорони здоров’я є однією зі стратегічних е-gov складових, тому агентство всіляко сприятиме інтеграції майбутньої системи eHealth з існуючими електронними реєстрами країни.

Представники громадських організацій, які утворюють проектний офіс – Дмитро Шерембей, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, та Ярослав Юрчишин, Transparency International Україна, завірили, що слідкують, аби система eHealth відповідала найвищим стандартам безпеки та потребам усіх її користувачів: закладів, лікарів, пацієнтів та держави. Окремо організації підтвердили, що усвідомлюють свою відповідальність втілити проект і зробити все можливе для вчасного запровадження. Організації також відчувають відповідальність за дотриманням прозорих правил запровадження проекту та захист, перш за все, інтересів громадськості та пацієнтів.

За словами керівника проектного офісу Юрія Бугая, разом з підготовкою демо-версії перших складових eHealth не зупиняється підготовка та узгодження технічних аспектів (специфікацій АРІ) з розробниками медичних інформаційних систем. Це дозволить у майбутньому створити єдині державні реєстри та єдиний простір обміну даними між медичними інформаційними системами України. Також Юрій Бугай додав, що повний запуск Мінімального життєздатного продукту планується, як і обіцяно, у липні 2017 року.

Ознайомитись з демонстраційною версією перших складових eHealth можна на сайті Проектного офісу: http://www.ehealth-ukraine.org/demo.html

Читайте також

Грудень 10, 2018

Передача штучного покриття для футбольних полів до Борисполя

В рамках виконання Київської обласної програми розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна» на 2017-2020 роки та оголошення тендерних закупівель Управлінням фізичної культури і спорту Київської обласної держадміністрації закуплено сім комплектів штучного покриття для облаштування повнорозмірних футбольних полів (110х70 м), які буде безоплатно передано до населених пунктів Київської області. В Київської обласній державній адміністрації спеціально створена […]

Грудень 10, 2018

«Київщина спортивна»: відкриття футбольного поля у Великій Димерці

Свято спорту відзначали цієї суботи у Великодимерській об’єднаній територіальній громаді на Броварщині Київської області. І привід для свята був чудовий – офіційне відкриття нового об’єкту спортивної інфраструктури, який об’єднує в собі міні-футбольне поле зі штучним покриттям у парковій зоні та майданчик з вуличними  тренажерами, який розмістили на іншій стороні села. Побудований об’єкт за обласною програмою «Київщина спортивна»: фінансується закупівля спортивного […]

Грудень 7, 2018

Вітання Олександра Терещука з Днем місцевого самоврядування

Шановні депутати та працівники органів місцевого самоврядування! Прийміть мої щирі вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня місцевого самоврядування! Усі ви є тією частиною влади, на яку покладена особлива відповідальність, яка вимагає щоденної кропіткої роботи. Адже місцеве самоврядування завжди було і лишається інститутом народовладдя. Воно гуртує людей незалежно від їхнього віку, поглядів та уподобань, […]

Грудень 7, 2018

Відкриття інклюзивно-ресурсного центру у Володарському районі

6 грудня 2018 року відбулося урочисте відкриття комунального закладу «Володарський районний інклюзивно-ресурсний центр», який покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. ІРЦ відкрито на базі комунального закладу «Володарський районний центр дітей та юнацтва». На відкриття інклюзивно-ресурсного центру завітали в.о. голови Володарської райдержадміністрації Андрій Пентелейчук, голова Володарської […]