Квітень 6, 2017

eHealth в Україні: презентація демонстраційної версії

Наприкінці минулого року Міністерство охорони здоров’я України разом із громадськими та державними організаціями, активним медичним та ІТ бізнесом задекларували бажання започаткувати eHealthв Україні вже у 2017 році як складову реформ Міністерства. Спільними зусиллями були підготовлені принципи взаємодії та опис Мінімального життєздатного продукту (MVP).

Сьогодні, 6 квітня, відбулась офіційна презентація демонстраційної версії перших складових eHealth у рамках мінімального життєздатного продукту. Демо-версія допоможе наочно показати закладам, лікарям та пацієнтам логіку перших електронних сервісів для реформи первинної ланки – реєстрація закладів та лікарів, укладання декларацій між пацієнтами та лікарями.

Демонстраційна версія перших складових підготовлена зусиллями Проектного офісу eHealth у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем.

На презентації доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що ще півроку тому eHealth було лише мрією для України. Однак плідна та вкотре успішна співпраця держави, громадськості, бізнесу, експертів та міжнародних проектів крок за кроком втілює цю мрію. У короткі терміни ми продемонстрували результат – затвердили та показали логіку перших складових eHealth для втілення реформи, це суттєво допоможе впровадженню на місцях. Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк також додав, що перші складові eHealth – це не просто основа для запуску реформи фінансування первинної ланки, а й фундамент для побудови масштабної всеосяжної електронної системи охорони здоров’я в Україні.

Заступник Міністра Павло Ковтонюк також зауважив, що як і в реформі фінансування, у решті напрямків Міністерство дотримується переорієнтації на споживача та взаємоповагу сторін. Саме тому координацію втілення та запровадження eHealth довірили основним користувачам – пацієнтам та громадськості у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем. Так, координації дій усіх учасників, залучених до реалізації eHealth створили проектний офіс.

Підтримку та консультації Проектному офісу також надає Державне агентство з питань електронного урядування. Як зазначив заступник голови агентства Олексій Вискуб, електронна система охорони здоров’я є однією зі стратегічних е-gov складових, тому агентство всіляко сприятиме інтеграції майбутньої системи eHealth з існуючими електронними реєстрами країни.

Представники громадських організацій, які утворюють проектний офіс – Дмитро Шерембей, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, та Ярослав Юрчишин, Transparency International Україна, завірили, що слідкують, аби система eHealth відповідала найвищим стандартам безпеки та потребам усіх її користувачів: закладів, лікарів, пацієнтів та держави. Окремо організації підтвердили, що усвідомлюють свою відповідальність втілити проект і зробити все можливе для вчасного запровадження. Організації також відчувають відповідальність за дотриманням прозорих правил запровадження проекту та захист, перш за все, інтересів громадськості та пацієнтів.

За словами керівника проектного офісу Юрія Бугая, разом з підготовкою демо-версії перших складових eHealth не зупиняється підготовка та узгодження технічних аспектів (специфікацій АРІ) з розробниками медичних інформаційних систем. Це дозволить у майбутньому створити єдині державні реєстри та єдиний простір обміну даними між медичними інформаційними системами України. Також Юрій Бугай додав, що повний запуск Мінімального життєздатного продукту планується, як і обіцяно, у липні 2017 року.

Ознайомитись з демонстраційною версією перших складових eHealth можна на сайті Проектного офісу: http://www.ehealth-ukraine.org/demo.html

Читайте також

Травень 25, 2019

На Київщині відзначили Міжнародний день сім’ї

Голова Київської ОДА Олександр Терещук взяв участь в урочистому святкуванні Міжнародного дня сім’ї, яке відбулось у селі Циблі Переяслав-Хмельницького району. З метою популяризації родинних відносин, привернення особливої уваги до питань влаштування на виховання в сім’ї дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та з нагоди свята родин «Щастя бути разом» очільник Київщини вручив подарунки прийомним, патронатним і […]

Травень 24, 2019

«Україна є і буде!»: в Гостомелі відбулися урочистості з нагоди святкування 4-ої річниці створення військової частини

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук взяв участь в урочистих заходах із нагоди святкування 4-ї річниці з Дня створення військової частини 3018 в смт Гостомель. З метою вшанування мужності та героїзму захисників України і зміцнення патріотичного духу очільник області Олександр Терещук вручив військовим відзнаки голови Київської обласної державної адміністрації. «Цей підрозділ Нацгвардії бойовий. Ви […]

Травень 24, 2019

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів  протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити” «За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством […]

Травень 24, 2019

На Київщині на 16% зменшився рівень безробіття серед молоді

Про це наголосив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. Зокрема, він зазначив, що станом на 1 травня 2019 року кількість безробітних з числа молоді скоротилася  на 0,8 тис. осіб, порівняно з минулим роком. Крім того, допомогу по безробіттю за січень-квітень 2019 року отримували 3,2 тис. молодих осіб. «Протягом навчального року наші фахівці регулярно проводять […]