Квітень 6, 2017

eHealth в Україні: презентація демонстраційної версії

Наприкінці минулого року Міністерство охорони здоров’я України разом із громадськими та державними організаціями, активним медичним та ІТ бізнесом задекларували бажання започаткувати eHealthв Україні вже у 2017 році як складову реформ Міністерства. Спільними зусиллями були підготовлені принципи взаємодії та опис Мінімального життєздатного продукту (MVP).

Сьогодні, 6 квітня, відбулась офіційна презентація демонстраційної версії перших складових eHealth у рамках мінімального життєздатного продукту. Демо-версія допоможе наочно показати закладам, лікарям та пацієнтам логіку перших електронних сервісів для реформи первинної ланки – реєстрація закладів та лікарів, укладання декларацій між пацієнтами та лікарями.

Демонстраційна версія перших складових підготовлена зусиллями Проектного офісу eHealth у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем.

На презентації доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що ще півроку тому eHealth було лише мрією для України. Однак плідна та вкотре успішна співпраця держави, громадськості, бізнесу, експертів та міжнародних проектів крок за кроком втілює цю мрію. У короткі терміни ми продемонстрували результат – затвердили та показали логіку перших складових eHealth для втілення реформи, це суттєво допоможе впровадженню на місцях. Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк також додав, що перші складові eHealth – це не просто основа для запуску реформи фінансування первинної ланки, а й фундамент для побудови масштабної всеосяжної електронної системи охорони здоров’я в Україні.

Заступник Міністра Павло Ковтонюк також зауважив, що як і в реформі фінансування, у решті напрямків Міністерство дотримується переорієнтації на споживача та взаємоповагу сторін. Саме тому координацію втілення та запровадження eHealth довірили основним користувачам – пацієнтам та громадськості у співпраці з бізнесом, експертами та професійним середовищем. Так, координації дій усіх учасників, залучених до реалізації eHealth створили проектний офіс.

Підтримку та консультації Проектному офісу також надає Державне агентство з питань електронного урядування. Як зазначив заступник голови агентства Олексій Вискуб, електронна система охорони здоров’я є однією зі стратегічних е-gov складових, тому агентство всіляко сприятиме інтеграції майбутньої системи eHealth з існуючими електронними реєстрами країни.

Представники громадських організацій, які утворюють проектний офіс – Дмитро Шерембей, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, та Ярослав Юрчишин, Transparency International Україна, завірили, що слідкують, аби система eHealth відповідала найвищим стандартам безпеки та потребам усіх її користувачів: закладів, лікарів, пацієнтів та держави. Окремо організації підтвердили, що усвідомлюють свою відповідальність втілити проект і зробити все можливе для вчасного запровадження. Організації також відчувають відповідальність за дотриманням прозорих правил запровадження проекту та захист, перш за все, інтересів громадськості та пацієнтів.

За словами керівника проектного офісу Юрія Бугая, разом з підготовкою демо-версії перших складових eHealth не зупиняється підготовка та узгодження технічних аспектів (специфікацій АРІ) з розробниками медичних інформаційних систем. Це дозволить у майбутньому створити єдині державні реєстри та єдиний простір обміну даними між медичними інформаційними системами України. Також Юрій Бугай додав, що повний запуск Мінімального життєздатного продукту планується, як і обіцяно, у липні 2017 року.

Ознайомитись з демонстраційною версією перших складових eHealth можна на сайті Проектного офісу: http://www.ehealth-ukraine.org/demo.html

Читайте також

Лютий 14, 2019

Колегія Державного архіву Київської області визначила головні завдання на 2019 рік

Заступник голови КОДА Алла Шкуро взяла участь в розширеному засіданні колегії Державного архіву Київської області у м.Бровари, на якому було розглянуто підсумки роботи архівних установ Київщини у 2018 році та їхні завдання на 2019 рік. Також участь у заході взяли голова Броварської РДА Микола Клименко, директор Державного архіву Київської області Соф‘я Каменєва та керівники архівних […]

Лютий 14, 2019

Заступник голови Київської ОДА В’ячеслав Кучер провів черговий особистий прийом громадян

14 лютого особистий прийом громадян провів заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер. За допомогою та підтримкою до заступника голови звернулися мешканці Вишгородського, Кагарлицького, Фастівського, Рокитнянського районів та м. Біла Церква. Під час особистого прийому були розглянуті звернення громадян щодо: приватизації земельної ділянки, яка межує з кладовищем; присвоєння статусу вдови учасника ліквідації аварії на […]

Лютий 14, 2019

Захист соціальних та трудових прав громадян є пріоритетним завданням влади

Відбулося засідання колегії Державної служби України з питань праці на якому підведено підсумки роботи щодо забезпечення дотримання законодавства про працю суб’єктами господарювання за 2018 рік, а також перспективи та напрямки роботи на 2019 рік. В роботі колегії від Київської облдержадміністрації взяв участь та виступив заступник голови обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер. Виступаючи В’ячеслав Кучер наголосив, […]

Лютий 14, 2019

В рамках медичної реформи на Київщині буде створено три Центри серцево-судинних подій

Під керівництвом заступника голови КОДА Алли Арешкович в рамках проекту «Пульс» відбувся практикум з питань реформування системи охорони здоров’я. Участь у заході взяли начальник відділу з організації надання медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Олена Коваленко та виконавчий директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гаррі Мартін. У ході роботи учасники обговорили питання […]